Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ,

18 2030 0045 1110 0000 0360 6920

KRS Fundacji: 0000442065, Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj45
mod_vvisit_counterWczoraj147
mod_vvisit_counterTen tydzień462
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1013
mod_vvisit_counterTen miesiąc4506
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc4265
mod_vvisit_counterŁącznie530541


Juror Eliminacji 2019 - Krzysztof Matuszek

z wykształcenia ekonomista, przedsiębiorca, mówca motywacyjny, trener biznesu. Miłośnik muzyki oraz wiceprezes Stowarzyszenia Muzycznego Lux Art Music.

 
Juror Eliminacji 2019 - Zbigniew Biernat

W latach siedemdziesiątych muzyk zespołu jazzu tradycyjnego „Kubeł Jazz Band”, z którym na festiwalu europejskich zespołów młodzieżowych w Bydgoszczy w 1975r zdobył 1 miejsce oraz nagrał z zespołem pierwszą płytę /w nagrodę m.in. koncert zespołu w Sali kongresowej w Warszawie/. Kolejny zespół od 1978r „Seven Hot Tigres” i udział w festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu. Jako kierownik placówek kulturalnych  zaangażowany w wielu kluczowych obszarach pracy w kulturze: od prowadzenia kilkuosobowych zespołów muzycznych do kilkunastu a nawet kilkudziesięciu osobowych grup teatralnych i tanecznych, które od początku lat 90-tych do końca 2010r. brały udział w przeglądach Amatorskiej Twórczości Artystycznej zdobywając liczne wyróżnienia i uznanie jury. Organizator wielu imprez masowych, współorganizator wielu koncertów charytatywnych, wielu wernisaży połączonych z występami artystycznymi. Największą Jego pasją jest gra na instrumentach (fortepian, akordeon, gitara, kontrabas), motoryzacja, informatyka, wędkowanie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Angela Jolanta Wawrzyk

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Będzinie w klasie gry na skrzypcach, klarnecie, fortepianie. Obecnie uczy się w Niepublicznym Studium Medycznym w Będzinie II rok - profil Terapeuta zajęciowy. Zainteresowania: muzyka (śpiewa i gra od 6 r.ż.), malowanie, rysowanie (prace artystyczno- plastyczne), jazda konno, szycie. Czołowe nagrody i osiągnięcia w dziedzinie muzyki w regionalnych, wojewódzkich, ogólnopolskich przeglądach, konkursach, festiwalach w tym również folklorystycznych (7 krotnie nominowana na Ogólnopolski Festiwal Kapel Ludowych i Śpiewaków do Kazimierzu nad Wisłą).

Więcej…
 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Zuzanna Raducka

Do moich zainteresowań należy literatura polska jak i światowa. Szczególnie sobie cenię stare wydania książek, które zdobywam w antykwariatach. Interesuję się również muzyką, która towarzyszy mi każdego dnia w różnej postaci. Raz podczas śpiewania pod prysznicem, a innym razem poprzez granie dla siebie samej na fortepianie. Uwielbiam kolekcjonować i grać w różnego rodzaju gry na komputerze, jak i na konsoli. Jestem typowym kociarzem, który całą swoją uwagę i wolny czas poświęca swojemu mruczkowi  - w moim przypadku to aż dwóm. Mimo moich niestandardowych zainteresowań, najlepiej czułabym się w roli prawnika, bądź notariusza.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Marek Okręglicki

Marek Okręglicki lat 22. Od 5-6 lat dopiero zajmuje się śpiewem rozrywkowym. Z racji swoich ograniczeń bierze udział głównie w festiwalach wokalnych dla osób niepełnosprawnych, ale nie tylko. Stypendysta Gminy Andrychów w dziedzinie Kultury 2018, 2017 i 2015. Dotychczas uczestniczył: Udział w koncercie „Zatroskana Kolęda – Pokój dla Niepodległej”. Sześciokrotnie uczestniczył (2013-2018 r. ) w Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej Impresje Artystyczne Ciechocinek organizowanym przez Fundację Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych „PRO Omnibus”. Występując pierwszy raz 2013 r. zdobył jedno z ośmiu wyróżnień (na ponad 50 uczestników).

Więcej…
 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Katarzyna Pogoda

Chodzę do klasy ósmej szkoły podstawowej i uczę się z pełnosprawnymi rówieśnikami. Udaje mi się osiągać dobre wyniki w nauce. Lubię się uczyć. Pasjonują mnie występy na scenie. Samodzielnie napisałam 2 scenariusze o tematyce mitologicznej, które zostały wystawione na regionalnym festiwalu oddziałów integracyjnych (III miejsce). Śpiewam w każdej wolnej chwili - sama lub z tatą, który przygrywa mi na gitarze. Moim największym marzeniem jest w przyszłości założyć rodzinę, zostać znaną artystką (wokalistką, piosenkarką).

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Nina Kumorek

Mieszka w pięknej i malowniczej górskiej miejscowości Bystra. Mimo kilku współistniejących wad wzroku rozwija swoje życiowe pasje, szczególnie lubi spędzać czas muzykując. Gra na gitarze, rozpoczęła także naukę gry na pianinie. Na co dzień poszerza swoje horyzonty wiedzy uczęszczając do II klasy LO im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej na profil biologiczno-chemiczno-matematyczny. Jest wesoła i towarzyska . Lubi ludzi szczerych, sympatycznych z poczuciem humoru.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Julia Zawrzykraj

Julia ma 11 lat, mieszka razem z rodzicami i starszą siostrą Olą w Krakowie. Od urodzenia nie widzi, dlatego też uczy się w Szkole dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Uwielbia rodzinne wyprawy na basen. Kocha spacerować z rodzicami i siostrą po Rynku. W wolnych chwilach słucha audiobooków. Jej ulubioną książką jest Karolcia. Chętnie gra na fortepianie i śpiewa. Komponuje własne piosenki. Julia uważa, że dzięki muzyce świat robi się mniej ponury, a ludzie są uśmiechnięci. W przyszłości chciałaby zostać prawdziwą piosenkarką lub nauczycielką muzyki.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Joanna Kryś

Swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczęłam w 1 klasie szkoły podstawowej. Brałam udział w wielu konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą. Miałam przyjemność wystąpić w duetach z Panią Alicją Majewską, Kasią Wilk, Kasią Nosowską, Kubą Badachem. W wolnej chwili lubię czytać książki i spędzać czas z rodziną i znajomymi. Ukończyłam liceum o profilu Służba Więzienna. Plany na przyszłość: W przyszłym roku akademickim chciałabym rozpocząć naukę na Akademii Muzycznej w Katowicach. Później chciałbym też ukończyć psychologię.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Miłosz Kopeć

Miłosz ma wiele zainteresowań: jak większość nastolatków interesuje się komputerami oraz muzyką. Pochodzi z rodziny, gdzie muzyka towarzyszy im nieustannie (tata i siostra grają na gitarze). Miłosz należy do harcerstwa, jest przewodniczącym samorządu szkolnego. Lubi pływać, biegle mówi po angielsku.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Łukasz Zyzak

Nazywam się Łukasz Zyzak, mam 25 lat. Moją pasją jest muzyka, przede wszystkim śpiew. Właściwie jest to całe moje życie. Staram się bardzo dużo ćwiczyć i pokonywać swoje słabości m. in. przez udział w różnego rodzaju konkursach wokalnych i występach na imprezach środowiskowych. Uczęszczam na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Żywcu oraz do Szkoły Muzyki Rozrywkowej i dodatkowo na zajęcia wokalne w Gminnym Ośrodku Kultury w Gilowicach, które podlegają Instytutowi Rozwoju Artystycznego w Żywcu. Chciałbym, aby mój śpiew dawał ludziom radość.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Norbert Tomaka

Norbert Tomaka to nieprzeciętnie uzdolniony muzycznie chłopiec. Posiada słuch absolutny i fenomenalną pamięć, które pozwalają mu tworzyć własne aranżacje muzyczne popularnych piosenek. Norbert jest zdobywcą Grand Prix na Festiwalu "Integracja malowana dźwiękiem" w Bochni oraz zwycięzcą Festiwalu ALBERTIANA w 2019 roku. Marzeniem Norberta jest założenie własnego zespołu muzycznego i występowanie przed szeroką publicznością. Chłopiec komponuje własne piosenki i pisze liczne opowiadania literackie.

 
Uczestnicy Eliminacji 2019 - Zespół "Shakirki"

„Shakirki” to roześmiane, wesołe dziewczyny, które interesują się muzyką popową, muzyką Disco Polo, świetnie tańczą, występują w teatrzykach szkolnych i zdobywają medale w Olimpiadach Specjalnych Polska - Śląskie.

Plany na przyszłość: Cieszyć się życiem, dorównać śpiewem Shakirze, wystąpić na Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon”, śpiewać i tańczyć w zespole wokalno-tanecznym.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Jadwiga Szopa

Zainteresowania: Malarstwo, teatr, literatura, film, muzyka, szeroko pojęta sztuka. Ulubione zajęcie to malowanie i rysowanie portretów ze zdjęć. Lubię również tworzyć własnoręcznie laurki z napisanymi przez siebie wierszykiem z okazji różnych uroczystości oraz wydarzeń, takich jak: urodziny, imieniny, święta itp. Mam ogromne zamiłowanie do sztuk teatralnych, ale też do dobrego filmu. Moim wzorem do naśladowania wśród artystów jest Stanisława Celińska oraz Izabela Trojanowska. Mam dość duży sentyment do piosenki autorskiej. Muzykę traktuję jako jedną z form terapii. Wpływa ona korzystnie na zdrowie oraz dobre samopoczucie. Nie opuszczam żadnych zajęć muzycznych. Plany na przyszłość: Ciągły rozwój duchowy oraz droga do świętości zawierają się w planach na przyszłość oraz marzeniach.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Gabriel Słonka

Gabriel Słonka jest nowym uczestnikiem grupy integracyjnej „Razem Łatwiej” działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie. Gabriel ma 27 lat, interesuje się muzyką, a jednym z jego ulubionych gatunków to muzyka filmowa. Szczególnie ceni sobie kompozytorów: Karola Szymanowskiego i Roberta Schumanna. Oprócz pasji jaką dla niego jest muzyka, Gabriel interesuje się również sportem. Uwielbia jazdę na rowerze oraz pływanie. Ukończył kurs pływania I stopnia, ale w planach ma kolejne kursy. Jest również początkującym morsem.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Krzysztof Seredyński

Krzysia największą pasją jest muzyka. Uwielbia jej nie tylko słuchać na okrągło, ale również przede wszystkim śpiewać!!! Lubi też imprezy "ogniskowe", gdzie Tato gra na gitarze, Siostra na ukulele, a Krzyś z nimi wyśpiewuje. Ma swoją ukochaną sunię Diankę, z którą uwielbia się bawić i chodzić na spacery. Bardzo lubi też grać w karty i liczyć ... pieniążki. Jest w tym bardzo skrupulatny, a wręcz drobiazgowy. I baaaardzo cierpliwy. Lubi zajęcia związane z gotowaniem. Plany na przyszłość: Dalsza nauka w szkole, którą kocha i w której ma przyjaciół. Następnie Warsztaty Terapii Zajęciowej, również w naszym Zespole Szkół. Udział w Pokazie Mody. I udział w Festiwalach Piosenki!!! No, i Krzyś chciałby bardzo już mieć swoją ... dziewczynę ...

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Marlena Sawicka

Uczestniczka konkursu Marlena Sawicka. Marlena ma 24 lata, mieszka w Małomicach w woj. lubuskim. Obecnie uczęszcza na zajęcia w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wiechlicach. Od 8 lat rozwija swoje umiejętności wokalne. Brała udział w wielu konkursach wokalnych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Jest radosną, sympatyczną dziewczyną. Poza muzyką lubi spotkania z przyjaciółmi.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Rafał Sak

Rafał Sak mieszka w Gowarczowie koło Końskich (woj. świętokrzyskie). Jest urodzonym poetą i romantykiem. Od dziecka pisze wiersze. Jego drugą miłością jest muzyka. Bardzo lubi śpiewać nie tylko na scenie, aIe też poza nią. Od 2015 roku reprezentuje Warsztat Terapii Zajęciowej w Końskich. Odnosi liczne sukcesy na festiwalach i przeglądach artystycznych osób niepełnosprawnych.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Małgorzata Pietralska

Małgorzata Pietralska od dwóch lat uczestniczy w zajęciach terapeutycznych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Radomiu przy ulicy Dzierzkowskiej 9. Najchętniej spędza czas w pracowni muzycznej, bo śpiew i muzyka są dla niej bardzo ważne. Jej ulubione wokalistki to Beata Kozidrak, Krystyna Prońko, Irena Santor. Lubi również zajęcia w pracowni plastycznej, gdzie sięga po pędzel malarski przelewając na płótno to, „co jej w duszy gra”. Prywatnie interesuje się malowaniem i kolorowaniem mandali.

Więcej…
 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Yessica Motyl

Yessica jest laureatką Stypendium Albertusowego im. Adama Chmielowskiego – Brata Alberta w Mielcu w 2018 roku. Ma 18 lat i jest uczennicą Szkoły Branżowej 1 Stopnia Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Mielcu. Urodziła się w Madrycie w Hiszpanii i tam też chodziła do polsko-hiszpańskiej szkoły.

Kiedy miała 7 lat przyjechała z mamą i siostrą do Polski do Mielca. Szybko okazało się, że ma talent wokalny i bardzo lubi śpiewać, jednak brakowało jej pewności siebie. Dopiero w wieku 15 lat zaczęła doskonalić swój głos na zajęciach zespołu wokalnego „Holiday”, który działa od 11 lat w PZPSW w Mielcu oraz na zajęciach z muzykoterapii. Od 6 lat śpiewa bardzo czynnie, bierze również udział we wszystkich uroczystościach szkolnych. Reprezentuje Ośrodek na przeglądach, konkursach i festiwalach piosenki w całej Polsce osiągając liczne sukcesy muzyczne. Jej pasją jest również sport, lubi grać w siatkówkę.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 88