W roku 2019 otrzymaliśmy kwotę 65 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do funduszu Fundacji Rytm Gliwice, który na dzień 20.10.2019 wynosi 406 zł. Dziękujemy wszystkim za wpłaty. Jeśli Państwo mogą - prosimy o dalsze wpłaty 1% na podane niżej konto fundacji. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty. Bardzo dziękujemy STUDIO VTV1 z Wrocławia za wpłatę 100 zł na rzecz Fundacji Rytm Gliwice w dniu 19.10.2019, dzięki czemu fundusz wzrósł z 306 zł do 406 zł. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon.

Przed nami II edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego

Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon” (2020)

Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (marzec, czerwiec, wrzesień 2020 r.) można przez cały czas dokonywać zapisów. Koncerty eliminacyjne poprzedzane warsztatami wokalnymi odbędą się: 28.08.2020, 27.06.2020 i 26.09.2020, a koncert finalny 24.10.2020. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Jest to festiwal z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi.

Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ,

18 2030 0045 1110 0000 0360 6920

KRS Fundacji: 0000442065, Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj53
mod_vvisit_counterWczoraj50
mod_vvisit_counterTen tydzień103
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień517
mod_vvisit_counterTen miesiąc2605
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc5188
mod_vvisit_counterŁącznie514099


Uczestniczka Eliminacji 2019 - Anna Haupka

Kilka informacji na mój temat. Od dziecka interesowałam się muzyką. W szkole podstawowej uczestniczyłam w różnych konkursach wokalnych. Kilkakrotnie byłam też laureatką festiwalu dla osób niewidomych i słabowidzących "Widzieć Muzyką". Od  12 roku życia marzyłam o grze na organach. Moje marzenie potraktowała poważnie dopiero moja Pani od niemieckiego w szkole średniej, która grała na fortepianie i udzielała mi lekcji. Po półtorarocznym przygotowaniu zdałam egzamin wstępny do Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Bielsku-Białej, które kończę w tym roku. Oprócz muzyki lubię czytać książki i piec ciasta. W przyszłości chcę doskonalić swoją technikę śpiewania oraz gry na organach.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Łukasz Baruch

Niewidzący od 2006 roku wokalista, społecznik i autor tekstów piosenek. Mieszka w Dąbrowie Górniczej, gdzie również pracuje w Fundacji „Wygrajmy Razem” wspierającej m.in. artystów niepełnosprawnych. W swoim dorobku artystycznym ma wiele koncertów w Polsce, jak również w Bułgarii i na Islandii. Jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali. W 2011 r. założył zespół wokalny Mezalians Art, z którym w 2017 r. nagrał płytę pt. „Razem łatwiej”.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Karolina Bochen

Muzyką interesowałam się od dziecka. Dużo słuchałam i śpiewałam. Pierwsze kroki zaczęłam stawiać w 3 klasie, kiedy rodzice na moją prośbę zapisali mnie do szkoły muzycznej. Moim instrumentem wiodącym były skrzypce. Następnie zaczęłam uczęszczać na zajęcia śpiewu. Jeździłam na różne pobliskie konkursy, poznawałam świat muzyki. Skoliozę zdiagnozowano u mnie, kiedy miałam jakieś 10 lat. Jest to u nas choroba dziedziczna, moja starsza siostra również choruje. Na co dzień prócz śpiewania uczę się w liceum, oglądam filmy dokumentalne i udzielam pomocy z matematyki. Moja choroba nie przeszkadza mi w życiu codziennym.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Agata Zięba

Aktualnie kontynuowana nauka: uczennica kl. I Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej. Zainteresowania: Interesuje się muzyką. Uczęszcza do Sosnowieckiego Ogniska Muzycznego mieszczącego się przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu, gdzie uczy się gry na fortepianie.

Zdobyła:

- I miejsce na V Ogólnopolskim Festiwalu Wszelkich Form Teatralnych i Muzycznych „Razem przez Sztukę”, który odbył się 24-04-2018 r.; - I miejsce w Diecezjalnym Konkursie Piosenki Religijnej, który odbył się 16-03-2018 r.;,

- wyróżnienie w V edycji Festiwalu O.K.U.L.A.R., który odbył się 8-12-2018 r.;

- Grand Prix na IV Ogólnopolskim Festiwalu Wszelkich Form Teatralnych i Muzycznych „Razem przez Sztukę”, który odbył się 22-04-2017 r.;

wyróżnienie w IV edycji Festiwalu O.K.U.L.A.R., który odbył się 2-12-2017 r.;

Plany na przyszłość: Dalsze rozwijanie umiejętności i zdolności muzycznych.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Hanna Martyn

Aktualnie kontynuowana nauka: uczennica kl. II Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej. Zainteresowania: Interesuje się muzyką, lubi jej słuchać, układać proste piosenki i melodie. Uczęszcza do Szkoły Muzycznej Yamaha, gdzie uczy się gry na fortepianie. Zdobyła:
- wyróżnienie specjalne na V Ogólnopolskim Festiwalu Wszelkich Form Teatralnych i Muzycznych „Razem przez Sztukę”, który odbył się 24-04-2018 r.
- I miejsce w V edycji Festiwalu O.K.U.L.A.R., który odbył się 8-12-2018 r.
- wyróżnienie w XXV Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w eliminacjach rejonowych, które odbyły się 11-12-2018
- III miejsce w II Diecezjalnym Konkursie Muzycznym „Hej Kolęda, Kolęda”, który odbył się 12-01-2017 r,

Plany na przyszłość: Dalsze rozwijanie umiejętności i zdolności muzycznych.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Kalina Kusterska

12 lat, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie. Radosna optymistka wrażliwa na potrzeby drugiego człowieka. Pomimo trudności wytrwale rozwija się wokalnie -   śpiewu uczy się od 3 lat. Lubi taniec, fotografię i język angielski. W ubiegłym roku otrzymała stypendium dyrektora szkoły za bardzo wysokie wyniki w nauce. Kalina jest zaangażowana w działalność na rzecz osób  niepełnosprawnych – jest wolontariuszką fundacji „Mimo Wszystko”. W 2017 roku została laureatką Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, w kat. do 16. lat wyśpiewała 3. miejsce. Motto Kaliny brzmi: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć to potrafisz również tego dokonać!”

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Berenika Borkowska

Berenika Borkowska ma 8 lat i jest uczennicą klasy II Szkoły Podstawowej w Łaziskach. Wielką pasją Bereniki jest taniec, a szczególnie balet. Jej ulubionym kompozytorem jest Piotr Czajkowski i kiedyś chciałaby na własne oczy zobaczyć Teatr Bolszoj w Moskwie. Od trzech lat występuje wraz z Teatrem Naszej Wyobraźni działającym przy Domu Kultury w Gołkowicach. Uwielbia czytać i podróżować. Ma za sobą udział w nagraniu audiobooka “Duże sprawy w małych głowach” w Radiu Opole w 2016 r. oraz występ wokalny podczas konferencji “Z innego poziomu do... muzyki” na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w 2017 r. Berenika lubi twórczość zespołów “Muzalinki” i “Fasolki” oraz takich wykonawców jak Grzegorz Turnau, Ewa Bem czy Natalia Kukulska.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Jarosław Sokołowski

Jarosław Sokołowski to dwudziestodziewięcioletni człowiek obdarowany ogromnym talentem muzycznym. Od najmłodszych lat śpiewał i występował w konkursach muzycznych. Po osiągnięciu dorosłości wielokrotnie startował w Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych "mocART". Obecnie swoje talenty i zainteresowania rozwija w Warsztacie Terapii Zajęciowej "Promyk" w Katowicach.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Dominika Rusin

Dominika mówi o sobie: Bardzo lubię sprzątać mieszkanie z mamą. Lubię również śpiewać, chciałabym rozwijać się muzycznie. W wolnym czasie chodzę na spacery, jeżdżę na rowerze. Oglądam chętnie telewizję oraz czytam książki.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Julia Ring

Ma 36 lat i jest uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „Tęcza” w Pyskowicach. Jej wielką pasją jest śpiew. Ulubionym zespołem Julii jest Pectus – od zawsze marzyła, aby móc wystąpić wraz z muzykami tego zespołu na scenie. Julia bierze udział w wielu występach i konkursach, a muzyka towarzyszy jej w życiu na co dzień. Uwielbia nie tylko śpiewać i słuchać muzyki. Wielką przyjemność sprawia jej rozwiązywanie krzyżówek, a także zgadywanie melodii czy haseł w programach rozrywkowych. Marzeniem Julii jest występowanie na wielkich scenach jako solowa wokalistka bądź wokalistka zespołu.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Mateusz Reinert

Mateusz mówi o sobie: W domu lubię odkurzać i myć podłogę z mamą. Chętnie pływam i nurkuję na basenie. Na spacery wychodzę z moim pieskiem o imieniu Dżeki.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Adrian Karkoszka

Jest absolwentem Zespołu Szkół Specjalnych Nr 8 w Tychach. Śpiewa, gra na gitarze. Były wokalista zespołu Chwilowo Nieprzytomni. Aktualnie występuje solo i z zespołem Oligo Mix Band, śpiewa w chórach kościelnych. Pisze muzykę do piosenek. Laureat Grand Prix oraz nagrody indywidualnej za osobowość sceniczną w XIII Przeglądach Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych w Tychach. I miejsce w kategorii solista w VII Powiatowym Przeglądzie Piosenki w Pszczynie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Sabina Michalak

Sabina lubi śpiewać i tańczyć. Pragnie zostać baletnicą.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Karolina Kurc

Karolina jest podopieczną Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach, uśmiechniętą, radosną. Jest bardzo chętna do udziału w konkursach, lubi występować przed publicznością. Zainteresowania - taniec, malowanie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Ewelina Król

Ewelina mówi o sobie: Lubię słuchać muzyki. Chodzić do kina. Lubię sport oraz wycieczki krajoznawcze. W domu chętnie pomagam rodzicom.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Kacper Kozyra

Kacper ma 24 lata. Od niedawna jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej  przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych”Nasz Ośrodek”we Wschowie. Uczęszczał do Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego, gdzie w klasie gimnazjalnej odkryto jego talent wokalny. Uczestnik ma na swoim koncie kilka znaczących sukcesów osiągniętych na  lokalnych festiwalach i konkursach muzycznych. Jesteśmy  dumni, że tym razem, będzie reprezentował nasz Warsztat.

 
Uczestnicy Eliminacji 2019 - Marta Ciesielska i Michał Pastuszka

Marta i Michał kochają śpiew i dobrą zabawę, dzisiaj zaprezentują Państwu piękną i dobrze wszystkim znaną pieśń "Dumka na dwa serca" w swojej własnej aranżacji.

Michał interesuje się szeroko pojętymi działaniami artystycznymi. Dużo pasji wkłada w zajęcia w swojej pracowni snycersko-stolarskiej gdzie rzeźbi, maluje na drewnie czy konstruuje różne przedmioty. Uwielbia taniec oraz śpiew. Chętnie bierze udział w zajęciach teatralnych. Michał bierze udział także w projekcie aktywizacji zawodowej. Jego głównym zajęciem jest teraz praca w zakładzie produkcyjnym. Jest solidnym i rzetelnym pracownikiem. Plany na przyszłość - aktywizacja zawodowa oraz rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Piotr Bukowski

Tak naprawdę przygodę z muzyką zacząłem w CLU Famila, gdy ks. Wiesław dał mi akordy do gitary. Wtedy moje objawy choroby ustąpiły, gdyż śpiewałem i grałem, zapominałem o tym. Ukończyłem ośrodek 2 razy. Brałem udział już parę lat temu w konkursie dzięki dr. Majewskiemu. Teraz aktualnie gram na Krupówkach na gitarze. Poznaję dzięki temu nowe wartościowe osoby. Lubię góry. Pracuję w biurze. Na szczęście moja choroba nie ogranicza mnie, mogę się uczyć, pracować i chodzić. Jestem góralem. POZDRAWIAM FAMILIĘ !!!

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Olivier Florek

Uczestnik I Lubelskiego „Mam talent dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej” i laureat nagrody Prezesa Fundacji „Zmieniamy Życie” z Lublina. Przedstawiciel Województwa Lubelskiego na naszym Festiwalu. Uczeń Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie, II klasa SP dała uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Zainteresowania: śpiew i gry komputerowe. Pierwszym nauczycielem śpiewu była mama, która uwielbia śpiewać, zwłaszcza pieśni religijne. Od pół roku Olivier uczy się śpiewu w swojej szkole.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 85