W tym roku otrzymaliśmy kwotę 108 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do cateringu z okazji koncertów finalnych festiwalu w roku 2018. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, zwłaszcza pani dr Sylwii Jakubiec i wolontariuszowi Lesławowi Grąbczewskiemu. Na rok 2019 można już teraz dokonywać wpłat na rzecz młodych artystów i osób angażujących się w pracę dla nich. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty.


NOWY FESTIWAL

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1
mod_vvisit_counterWczoraj50
mod_vvisit_counterTen tydzień252
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień475
mod_vvisit_counterTen miesiąc1013
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc1546
mod_vvisit_counterŁącznie480665


Uczestniczka Eliminacji 2018 - Monika Puchalska

Jestem pracującą mamą dwójki dzieci. Zawodowo zajmuję się organizowaniem i nadzorem transportów międzynarodowych. W wolnym czasie muzykuję. Prowadzę kanał na YouTube, na którym można zobaczyć mnie m.in. w składankach z bajek Disney'a, wcielającą się w każdą z postaci, czy polskie wersje zagranicznych hitów. Każdy utwór, który wykonuję, staram się otulić sobą i nadać mu nowy kształt. W przyszłości chciałabym rozwinąć się na tyle mocno w tej dziedzinie, aby móc zajmować się tylko muzyką.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Nela Zawadzka

Nela Zawadzka ma 11 lat i ukończyła czwartą klasę szkoły podstawowej i trzecią klasę szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Od czterech lat uczy się śpiewać, co sprawia jej wielką radość. Jest laureatką wielu konkursów i festiwali o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W przyszłości chciałaby swoim śpiewem dawać ludziom radość i wzruszenie. Marzy też o wystąpieniu w filmie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Karolina Kowol

Jestem Karolina. Mam 13 lat. Uwielbiam śpiewać. Uczęszczam na zajęcia wokalne do Pani Elżbiety Biskup . Gram na klarnecie i gitarze. Moim ulubionym zwierzątkiem jest koń. Mam wiele marzeń, ale jednym z nich jest zostać piosenkarką.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Jessica Kijanka

Nazywam się Jessica Kijanka, urodziłam się 24 czerwca 2006 r. Mieszkam w Gliwicach, gdzie uczęszczam do 6 klasy Szkoły Podstawowej nr 6. Posiadam bardzo dobre wyniki w nauce. Mogę pochwalić się zajęciem 3-go miejsca w Wojewódzkim konkursie poezji i prozy. Mam wiele zainteresowań, np. taniec, aktorstwo, ale największą radość sprawia mi śpiewanie. Moim marzeniem jest wystąpić kiedyś przed wypełnioną po brzegi salą koncertową.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Julia Gatzka

Julka ma 10 lat, uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Pogrzebieniu. Uwielbia śpiewać, muzyka jest z nią wszędzie. Gdy tylko jest możliwość, to chętnie bierze udział w występach i koncertach muzycznych, śpiewa wszędzie, w domu, w samochodzie, na podwórku … Dwa razy w tygodniu Julia uczęszcza do Zespołu Wokalnego WIRAŻ, którego opiekunem jest pani Elżbieta Biskup – wspaniały nauczyciel śpiewu. Śpiewa też w naszym parafialnym chórku. Jest wesołą i cieszącą się życiem dziewczynką, której marzeniem jest doskonalenie śpiewu i występy. Uwielbia też pływać.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Paula Biskup

Największe sukcesy w śpiewaniu: Grand Prix „Nad wierną rzeką” Małogoszcz 2017, 1 miejsce „Gwiazdozbiory” Wrocław 2017, 1 miejsce „Festiwal Młodych Talentów” Syców 2017, 1 miejsce „OFP im.H.Hampla” Woźniki 2017, 1 miejsce „Mikrofon dla każdego” Łęczyca 2017, Brązowy Aplauz „MDFPiT” Konin 2017. Ponadto występ w programie „Petersburski Music Show” (TVP ABC) oraz udział w programie „Zostań Gwiazdą” (TELE 5). Na dzień dzisiejszy nie mam sprecyzowanych planów. Chciałabym zostać piosenkarką lub reżyserką filmową. Moim marzeniem jest także wystąpić w filmie muzycznym lub na scenie w musicalu. Kocham wszystkie zwierzęta i w przyszłości chciałabym im pomagać, np. otworzyć schronisko dla zwierząt. Z powodzeniem prowadzę swój kanał na YouTube, gdzie głównie zamieszczam nagrane covery znanych piosenek. Do wszystkich nagrywamy ciekawe wideo lub nawet teledyski. Mam własne małe domowe studio nagrań, które obsługuje mój tata.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Natalia Asman

Natalka śpiewa od 4 lat w klubie wokalisty w Krapkowickim domu Kultury. Bierze udział w licznych festiwalach w Polsce, a od pewnego czasu także za granicą. Osiągnięcia w 2018 roku: Finalistka Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, Finalistka Ogólnopolskiego Festiwalu "WYGRAJ SUKCES" w Tarnobrzegu, Finalistka Piosenki Angielskiej "FACE THE MUSIC" w Brzegu, wyróżnienie Międzynarodowy Festiwal "GDYNIA OPEN", I miejsce Międzynarodowy Festiwal "MAJOWA NUTKA" w Częstochowie, I miejsce Międzynarodowy Festiwal "ZŁOTE TALENTY" w Pradze, I miejsce Wojewódzki Festiwal Czesława Niemena w Korfantowie, I miejsce Festiwal Piosenki z Serduszkiem Tułowice, II miejsce Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej w Korfantowie, III miejsce Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej w Paczkowie, nominacja na Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Jarosławiu (Rosja), nominacja na Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Transylwani (Rumunia).

 
Sukces na Dance World Cup 2018

MISTRZOSTWA ŚWIATA DANCE WORLD CUP 2018 w Barcelonie, BRĄZ!!!

III miejsce dla Zespołu Form Tanecznych „Salake” z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach!

Wielkie brawa dla Zespołu Form Tanecznych „Salake” z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach, za brązowy medal wywalczony w Mistrzostwach Świata DANCE WORLD CUP w Barcelonie w kategorii tańców narodowych.  W tej prestiżowej, najwyższych lotów imprezie wzięło udział 20.000 tysięcy najlepszych tancerzy z całego Świata.

Wyjątkowa ekipa zespołu „Salake” pod przywództwem niestrudzonej i niezastąpionej instruktorki Joanny Koćwin dumnie prezentowała nasz kraj i nasze miasto Gliwice.

Do srebra zabrakło zaledwie 0,3 punktu a do złotego medalu - 1.9 pkt.

Należy również pogratulować 8. miejsca w kategorii stepu amerykańskiego, który zespół dopiero niedawno zaczął trenować. To wspaniały wyczyn zważywszy na to, że konkurowali z tak wieloma zespołami, trenującymi ten gatunek tańca od wielu lat!

Podziękowania należą się miastu Gliwice za nieustające wsparcie, bez którego wielkie sukcesy byłyby niemożliwe. Podziękowania dla Zosi Kozłowskiej z MDK za pomoc w przygotowaniach i organizacji wyjazdu do Barcelony.

Dziękujemy zespołowi to był dobry rok!  Na trzech prestiżowych Mistrzostwach POLSKI ZŁOTO! MISTRZOSTWA ŚWIATA BRĄZ!!!

MDK Gliwice


 
XIX Gliwicki Festiwal Bachowski

17 – 22 lipca 2018

17 lipca 2018, godz. 20.00, Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Daszyńskiego 2

„Bach w Wenecji”

Olga Pashchenko (Rosja/Holandia)) – klawesyn

w programie: A. Vivaldi, A. Marcello i T. Albinoni w transkrypcjach J. S. Bacha

18 lipca 2018, godz. 19.30, Kościół pw. Wszystkich Świętych, ul. Kościelna

Koncert oratoryjno-kantatowy

Julita Mirosławska – sopran

Jakub Burzyński – kontratenor

Adam Sławiński – tenor

Dawid Biwo – bas

Zespół Muzyki Dawnej „La Tempesta”

Jakub Burzyński – kierownictwo artystyczne

w programie: J. S. Bach, J. Sarwas (prawykonanie)


20 lipca 2018, godz. 19.00, Ewangelicko-Augsburski Kościół Zbawiciela, ul. Jagiellońska 19A

„Od Piazzy do Piazzolli”

Eugenia Cherkazova (Ukraina) – akordeon

Svitlana  Shabaltina (Ukraina) – klawesyn

w programie: G. Piazza,  J. S. Bach, L. Boccherini M. Corrette, D. Scarlatti, A. Piazzolla


21 lipca 2018, godz. 20.00, Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Daszyńskiego 2

„Wituozi na dworze króla Polski”

Jolanta Sosnowska (Austria) – skrzypce barokowe

Jan Ziemowit Hutek – obój barokowy

Tomasz Wesołowski – fagot barokowy

Agnieszka Wesołowska - klawesyn

w programie: J. D. Heinichen, A. Vivaldi, G. Ph. Telemann, J. D. Zelenka


22 lipca 2018, godz. 20.30, Kościół pw. Wszystkich Świętych, ul. Kościelna

„Bachowskie arkady”

Lautten Compagney Berlin & Goście (Niemcy)

Wolfgang Katschner – kierownictwo artystyczne

w programie: J. S. Bach, G. Dufay, H. Purcell, J. Walter, D. Buxtehude, A. Pärt, J. Tavener

Dyrektor festiwalu: Piotr Oczkowski

 

Organizatorzy festiwalu:

Klub Inicjatyw Kulturalnych, Miasto Gliwice

Parafia pw. Wszystkich Świętych, Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, Parafia Ewangelicko-Augsburska

Biuro festiwalowe:

COK „Perełka” – Gliwice, ul. Studzienna 6, tel. 32/ 231 55 36, www.kikgliwice.com

Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-18.00

Bilety na koncerty do nabycia za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – Gliwice, ul. Dolnych Wałów 3, tel. 32/ 231 38 55.

W dniu koncertu sprzedaż biletów wyłącznie w miejscu koncertu na godzinę przed jego rozpoczęciem

 
Sprawozdanie z koncertu eliminacyjnego festiwalu w dniu 23.06.2018 r.

Niezwykle gorąca atmosfera i to nie tylko za sprawą temperatury otoczenia! TAK było w trakcie trzeciego koncertu eliminacyjnego festiwalu Rytm Gliwice. Muzyczna młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności wokalne na warsztatach, które poprzedziły konkurs. Warsztaty to świetna okazja do pracy nad swoimi wadami. Po nich rozpoczął się konkurs. Uczestnicy przybyli z całego kraju, pokazując też ogólnopolski poziom artystyczny. O dobrą atmosferę zadbał Michał Czaplicki - przyjaciel fundacji, który kocha wspierać młodych w ich trudnej drodze do osiągania sukcesu. Pomagał usuwać tremę, uśmiechem i żartami skutecznie rozluźniał atmosferę. Uczestnicy śpiewali swe ulubione piosenki, były 3 kategorie wiekowe: 3-10, 10-14, 14+. Co ważne - uczestników oceniało profesjonalne jury oraz miłośnicy muzyki. Byli to muzycy, nauczyciele. Ale też znaleźli się dyrektorzy instytucji kultury, dziennikarze kulturalni i wokaliści. Uczestnicy sprawnie śpiewali, nie było wpadek, poziom był adekwatny do wieku. Przewodniczący składu jury to Sylwester Targosz-Szalonek. Po zakończeniu części konkursowej, uczestnicy mogli wystąpić gościnnie dla radości i zabawy. Panowała rodzinna atmosfera, wszyscy byli dla siebie życzliwi. Co ciekawe będzie też wideorelacja z występów - Andrzej Bałucki; nagrywał je za pomocą swoich kamer HD. Najważniejsze jest to, że każdy uczestnik mógł spełniać swoje marzenia. Po zakończeniu obrad jury wręczyło nagrody, 9 osób dostało się do finału. Kolejne eliminacje w sierpniu. Finał w październiku. Będzie muzycznie! Dziękujemy Gliwickiemu Centrum Organizacji pozarządowych za udostępnienie jak zawsze pięknej sali oraz Miastu Gliwice za dofinansowanie naszego wydarzenia. Dzięki tym nieocenionym jednostkom możemy działać dalej, z czego bardzo, bardzo się cieszymy!

Opracował: Michał Czaplicki

 
Wyniki Konkursu Eliminacyjnego - Czerwiec 2018

Kategoria dzieci od 7 do 10 lat

1 miejsce - Emilia Franica

2 miejsce - Dominik Rajman

3 miejsce - Weronika Machura

Kategoria dzieci od 11 do 14 lat

1 miejsce - Aleksandra Bielewicz

2 miejsce - Maja Olszowiec

3 miejsce - Zuzanna Rajman
Wyróżnienia:
Emilia Paul

Kategoria młodzieżowa

1 miejsce - Julia Jarząbek

2 miejsce - Mariko Zebzda

3 miejsce - Zespół "Trio Mio"

Wyróżnienia:
Duet Jakub Rajman i Maja Olszowiec

Wiktoria Jaros

Nina Kumorek

 
Uczestnicy Eliminacji 2018 - Duet Maria Cebula i Karol Rosołek

Należę do trzech teatrów i zespołu. Od 3 roku życia uczę się gry na skrzypcach. W przyszłości chciałabym być aktorką i śpiewać. Miałam już kilka sukcesów muzycznych i teatralnych, ale pragnę dalej się rozwijać.

Mam na imię Karol, mam 17 lat i pochodzę z Bytomia. Jestem bardzo wrażliwym człowiekiem wierzącym w miłość, prawdę i szacunek, romantycznym chłopakiem, który jest po prostu sobą. Gdybym miał określić, czym jest dla mnie muzyka, powiedziałbym, że matką, żoną i córką. Nie ograniczam się co do gatunku - słucham i śpiewam wszystko, piszę własne teksty. W przyszłości zamierzam założyć własny zespół, gdzie liczy się grupa, nie tylko wokalista. Chcę nieść pozytywny przekaz - prawdę i dobro dla ludzi, to czego sam oczekuję od siebie i innych ludzi.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Wiktoria Grodowska

Jestem uczennicą 4 klasy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w Gliwicach. Moje pasje to plastyka, śpiew i podróże. Zainteresowania muzyczne rozwijam na zajęciach chóru szkolnego, co  daje mi  wiele radości.  Śpiewać każdy może, dlatego i ja  pragnę spróbować swoich sił :)

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Dominika Filipek

Nazywam się Dominika Filipek, mam 13 lat, mieszkam w Jastrzębiu-Zdroju. Bardzo lubię śpiewać. Od klasy pierwszej należę do Zespołu Wokalnego „Wiolinki”, działającego przy szkole, do której uczęszczam i rozwijam, pod okiem instruktorów, umiejętności wokalne. Mam na swoim koncie sukcesy o zasięgu miejskim, wojewódzkim, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Udział solowy w X Festiwalu Rytm Gliwice traktuję jako kolejne wyzwanie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Emilia Paul

Mam na imię Emilia, ukończyłam właśnie VII klasę SP nr 41 w Gliwicach. Jestem absolwentką PSM I stopnia w Gliwicach w klasie gitary. Śpiewam od zawsze i ciągle. Swoje umiejętności w tym zakresie doskonalę w Studiu Artystycznym MACIEJ w Zabrzu. Śpiewam solo i w zespole. Jestem członkiem TRIO MIO i zespołu M-CANTO, z którymi udało mi się zdobyć kilka nagród w konkursach wokalnych. Mam również sukcesy solowe. Lubię zwierzęta, modę, lody i żelki. Jestem Towarzyska i lubię dużo mówić.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Marta Michalik

Jako dziecko, a później nastolatka śpiewałam w chórze szkolnym, jednak nigdy profesjonalnie nie ćwiczyłam śpiewu. Od czasów studiów po dzień dzisiejszy wielka fanka karaoke. Prywatnie Inspektor Katowickiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Śpiewam w klimatach rockowych i jazzowych.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Karina Skwarczyńska

Karina ma 11 lat, jest uczennicą VI klasy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Porąbce. Od 2012 roku śpiewa w Zespole „Włóczykije” z Bielska-Białej. Indywidualnie występuje na scenach od 2014 roku. Jest laureatką wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów piosenki. Śpiew jest treścią jej życia, towarzyszy jej na każdym kroku.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Magdalena Grabowska

Jestem uczennicą ILO w Gliwicach, uczęszczam również do szkoły muzycznej i gram na waltorni. Śpiew jest moją pasją do siedmiu lat, od paru lat prowadzę scholę dziecięcą w moim kościele i śpiewam, kiedy tylko mogę. Kiedyś grałam na gitarze, ale to chyba nie był instrument dla mnie, bo poddałam się po dwóch latach. Moim drugim hobby jest sztuka: rysuję, maluję, szkicuję. Te rzeczy są dla mnie odskocznią od codzienności i gdyby nie one, to chyba bym zwariowała.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 78