W tym roku otrzymaliśmy kwotę 108 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do cateringu z okazji koncertów finalnych festiwalu w roku 2018. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, zwłaszcza pani dr Sylwii Jakubiec i wolontariuszowi Lesławowi Grąbczewskiemu. Na rok 2019 można już teraz dokonywać wpłat na rzecz młodych artystów i osób angażujących się w pracę dla nich. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty.


NOWY FESTIWAL

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3
mod_vvisit_counterWczoraj46
mod_vvisit_counterTen tydzień261
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień303
mod_vvisit_counterTen miesiąc1034
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc1238
mod_vvisit_counterŁącznie483460


Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Agata Kuna

Agata jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach. Przygodę ze śpiewem rozpoczęła w wieku 5 lat. Należy do zespołu wokalnego Czelodka. Ma wiele osiągnięć wokalnych solowych i zespołowych. Z osiągnięć wokalnych, jakie osiągnęła do tej pory, na pewno na uwagę zasługują, wyśpiewane w duecie z kolegą: wyróżnienie na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka w Krakowie, II miejsce podczas II Przeglądu Pieśni i Piosenek Patriotycznych pod patronatem Senatora RP Adama Gawędy w Pszowie, II miejsce w X Regionalnym Konkursie Piosenki Dziecięcej „Śpiewać każdy może” w Knurowie, a jako solistka: I miejsce na XI i XII Starochorzowskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Chorzowie oraz nagrodę specjalną w XX Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi”. Lubi wycieczki, muzykę, taniec i recytować wiersze.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Ewelina Kozub

Nazywam się Ewelina Kozub. Mam 13 lat. Uczęszczam na zajęcia wokalne i teatralne do Studia Muzyki, Piosenki i Teatru ARS w Pietraszynie. Jestem laureatką wielu konkursów muzycznych. Najbardziej jednak jestem dumna z 1 miejsca, które zdobyłam na Europejskim Festiwalu Intermuza, gdzie przewodniczącym Jury był pan Jacek Cygan. Obecnie nagrałam swój pierwszy singiel, który czeka na premierę. Podobno marzenia się spełniają, a moim marzeniem jest nagrać w przyszłości dobrą płytę.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Natalia Kawszyn

Mam 14 lat, jestem uczennicą 8 klasy. Mieszkam w przepięknym mieście Płocku w woj mazowieckim. Od kilku lat uczę się śpiewać i uwielbiam występować na scenie. Próbuję swoich sił w różnych gatunkach muzycznych jak np. jazz i piosenka aktorska. Od września rozpoczynam naukę gry na saksofonie w  Szkole Muzycznej w Płocku.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Anna Janulek

Mam 13 lat i uczęszczam do szkoły podstawowej. Kocham śpiewać. Śpiewam od …zawsze i wszędzie. Natomiast swoją przygodę z muzyką rozpoczęłam od 2012 r. wstępując do zespołu wokalnego „Wiolinki” działającego przy Szkole Podstawowej nr 12 w Jastrzębiu-Zdroju. Biorę udział w wielu konkursach i festiwalach o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym zdobywając nagrody lub wyróżnienia. Moje zainteresowania to również gra na instrumentach muzycznych takich, jak gitara klasyczna oraz pianino.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Alicja Górniok

Kocham śpiewać, lubię grać w przedstawieniach teatralnych w mojej szkole. Od 4 lat uczęszczam również do Szkoły Muzycznej, gdzie uczę się gry na fortepianie. Lubię pisać opowiadania i scenariusze. Kocham zwierzęta, w domu mam 3 koty. W przyszłości chciałabym zostać piosenkarką i architektem. W ciągu ostatnich 3 miesięcy zdobyłam kilka nagród, min: II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w ramach obchodów Dni Ślonskiej Godki. Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Libiążu, III miejsce w XIII Konkursie Kolęd Polskich i Pastorałek w Oświęcimiu. Wyróżnienie w XXII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni "Bóg się rodzi" w Żorach. Nagroda w Duecie Rodzinnym z siostrą w Konkursie Piosenki Pozytywnej i Pozytywnego Słowa, III Miejsce w Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Dumny Śpiew”.

 
Uczestnicy koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Duet Wiktoria i Konrad

Od 5 lat należą do Zespołu Wokalnego Włóczykije przy Fundacji Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Włóczykije w Kozach. Duet debiutuje, wraz z Zespołem WŁÓCZYKIJE jest laureatem wielu ogólnopolskich i  międzynarodowych konkursów i festiwali. I Wiktoria i Konrad są laureatami pierwszych miejsc i Grand Prix Festiwalu Młodego Aktora obejmującego swym zasięgiem całą Polskę Południową. Aktualnie kontynuowana nauka Szkoła Podstawowa w Czańcu, klasa VI. Zainteresowania: Wiktoria: Aktorstwo, śpiew i akrobatyka. Konrad melorecytacja - poezja śpiewana, aktorstwo i matematyka. Plany na przyszłość: Żyć tak aby być szczęśliwym.

 
Uczestniczki koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Duoforte - Anna Laskowska i Katarzyna Kołakowska

Jesteśmy przyjaciółkami. Połączyła nas wspólna pasja – śpiewanie. Pewnego dnia instruktorka zaproponowała, byśmy wystąpiły razem. I tak się stało. Śpiewamy w duecie na różnych scenach festiwalowych, konkursowych i koncertowych. Bardzo to lubimy! A poza śpiewaniem? Muzyka jest obecna w naszym codziennym życiu. Kasia gra na skrzypcach, a Ania na fortepianie. Jesteśmy pełnymi pasji, młodymi artystkami. Lubimy się rozwijać i czerpać z życia to, co najfajniejsze!

 
Uczestnik koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Karol Cieślik

Karol jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach. Jest bardzo miłym, grzecznym i koleżeńskim dzieckiem. Bardzo lubi śpiewać, dodatkowo rozpoczął naukę gry na keybordzie. Odkąd skończył 1,5 roku zainteresowały go pociągi i wszystko co z nimi związane. Ciekawy świata, a co się z tym wiąże, zadający wiele pytań. Lubi rozwiązywać zadania, problemy, badać, eksperymentować, samodzielnie odkrywać wiedzę. Lubi wycieczki z rodzicami zarówno te samochodowe jak i długie rowerowe. Przyszłość swoją na pewno chciałby związać z muzyką bądź kolejnictwem, a najlepiej jednym i drugim. Z osiągnięć wokalnych, jakie osiągnął do tej pory, na pewno na uwagę zasługują, wyśpiewane w duecie z koleżanką: wyróżnienie na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka w Krakowie, II miejsce podczas II Przeglądu Pieśni i Piosenek Patriotycznych pod patronatem Senatora RP Adama Gawędy w Pszowie, II miejsce w X Regionalnym Konkursie Piosenki Dziecięcej „Śpiewać każdy może” w Knurowie, dodatkowo jako solista zajął: I miejsce na XIII Starochorzowskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Chorzowie, I miejsce na X Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 28 w Wodzisławiu Śląskim.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Emilia Franica

Nazywam się Emilia Franica. Mieszkam w Kornowacu, chodzę do I klasy szkoły podstawowej. Moją naukę śpiewu rozpoczęłam w wieku 5 lat w ognisku muzycznym, do którego uczęszczałam przez dwa lata. Obecnie uczę się śpiewać pod kierunkiem Pani Elżbiety Biskup w Studiu Muzyki, Piosenki i Teatru ARS w Pietraszynie. Poza śpiewaniem uczęszczam na lekcje tenisa. W wolnych chwilach uwielbiam jeździć na rolkach, rowerze oraz przesłuchuję różnego rodzaju muzykę. W przyszłości chciałabym zostać piosenkarką:)

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Amelia Cierpiał

Amelia Cierpiał, 11-letnia wokalistka, skrzypaczka, aranżerka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych, stypendystka Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowa oraz Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej (CEA) za szczególne osiągnięcia muzyczne. Mimo tak młodego wieku koncertowała już z gwiazdami polskiej sceny muzycznej, współpracuje z muzykami z Polski i zza granicy, a obecnie skupia się na wydaniu swojego pierwszego clipu muzycznego. Zapraszamy na serwisy społecznościowe Instagram i Facebook, gdzie można znaleźć ją pod nazwą "ameliacierpial".

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Aleksandra Bielewicz

Nazywam się Ola Bielewicz, mam 13 lat i mieszkam Bielsku-Białej. Uczęszczam do szóstej klasy Szkoły Podstawowej. Od sześciu lat należę do Zespołu Wokalnego, który obecnie nazywa się KONTRASTY, a działa przy Domu Kultury Komorowice w Bielsku-Białej. Uwielbiam tańczyć i śpiewać i jeszcze raz śpiewać. Jeżdżę na rolkach i bardzo chciałabym rozpocząć naukę jazdy konno. Biorę udział w wielu konkursach wokalnych, a czasami udaję mi się zdobyć nagrody między innymi, GRAND PRIX Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Tadeusza Paprotnego w Rybniku, I miejsce na Wojewódźkim konkursie „Muzyczne Diamenty'' w Katowicach, Wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie ,,Kumak” w Pabianicach, 2 miejsce na Międzynarodowym Konkursie,,Intershow” w Nowym Targu.

 
Wyniki Konkursu Eliminacyjnego - Wrzesień 2018

Kategoria dzieci od 7 do 10 lat

1 miejsce - Eliza Xerxa

2 miejsce - Duet Anna Laskowska i Katarzyna Kołakowska

3 miejsce - Agata Kuna

Kategoria dzieci od 11 do 14 lat

1 miejsce - Edyta Limanówka

2 miejsce - Duet Wiktoria i Konrad

3 miejsce - Anna Janulek

Kategoria młodzieżowa

1 miejsce - Martyna Zygadło

2 miejsce - Wiktoria Jaros

3 miejsce - Maja Pietruszczak

 
Juror Eliminacji 2018 - Mirosława Sander

Wokalistka, pianistka, były pracownik instytucji artystycznych opery, operetki, filharmonii. Prezes dwóch stowarzyszeń muzycznych - Mozart i Chopin.

 
Juror Eliminacji 2018 - Tomasz Mucha

Tomasz Mucha jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie dr. Henryka Gembalskiego (2001). Wykłada skrzypce jazzowe na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Prowadzi swoje zespoły: Tomek Mucha Collective, Mulasta Trio. Współtworzy duet z legendą polskiej muzyki – Włodzimierzem Nahornym. Występuje również w zespołach: GaDMu Trio, Lipiny Syndicate, Brazilian – Polish Connection. Współpracuje ze sceną hiphopową: Skorup (płyty – Piękna Pogoda, Ludzie Chmur). Ma na swoim koncie dwie autorskie płyty: Tomek Mucha Collective (2004), Mulasta Trio – Live in Green Eye (2008). Znalazł się także na ponad dziesięciu płytach jako członek innych zespołów lub gościnnie. Był uczestnikiem wielu festiwali w kraju i za granicą. Występował  z takimi gwiazdami jak: John Zorn, Zbigniew Namysłowski, Jarosław Śmietana, Maciej Sikała, Mariusz Bogdanowicz, Arek Skolik, Paweł Kaczmarczyk, Lasse Lindgren, Locko Richter, Siergiej Dawidow, Tymon Tymański, Tomasz Gwinciński.

 
Juror Eliminacji 2018 - Monika Kaczmarczyk

W wieku 10 lat wyszła po raz pierwszy na deski teatru pod przewodnictwem pana Andrzeja Pisarka. Zakochała się w możności bycia za każdym razem inną osobą podczas kolejnego ze spektakli. Dzięki temu zaczęła dużo czytać. Z tamtych czasów zostało jej zamiłowanie do sceny oraz uwielbienie do książek. Jej powołaniem finalnym było hotelarstwo. Jest osobą kochającą swoją pracę i otaczających ją codziennie nowych ludzi.

 
Juror Eliminacji 2018 - Andrzej Bielas

Jestem kompozytorem muzyki elektronicznej, rockowej, oraz do reklam i filmów. Na temat mojej twórczości wypowiadali się pochlebnie: Jerzy Milian, redaktor Kurek z "Panoramy", a także Bogumił Starzyński, oraz Jerzy Kordowicz, którzy pracują w radiach. Posłuchać mnie głównie można w EL-stacji. Moja muzyka to połączenie wszystkich gatunków muzycznych, które mnie interesują. Od muzyki poważnej, aż do współczesnego jazzu. Mam na swoim koncie dużo materiałów muzycznych zamkniętych w całości na płyty i jestem na dobrej drodze, aby wydać płytę we Francji. Obecnie współpracuję z rockowym zespołem ADEKAEM, którego jestem współzałożycielem. Mam za sobą współpracę między innymi z Mieczysławem Jureckim, Tomaszem Cholewą, Piotrem Radeckim, oraz z Śląskimi muzykami jazzowymi.

 
Uczestnicy Eliminacji 2018 - Zespół Włóczykije Młodsze

Grupa młodsza Włóczykijów to zespół złożony z dziesięciu młodych wykonawców. Wystąpi w nieco okrojonym składzie. Grupa zaśpiewa piosenkę: „Kasa, kasa, kasa” z musicalu „Mamma Mia”. Tylko w sezonie artystycznym 2017/2018 zespół zdobył Wyróżnienie w Międzynarodowym Festiwalu Gdynia Open oraz I miejsce w Międzynarodowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Pastorałka Żywiecka” w Żywcu, a także został laureatem I nagrody Powiatowych Spotkań Amatorskich Grup Artystycznych  w Kozach.

Więcej…
 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Natalia Duraj

Natalia ma 12 lat, chodzi do VI kl. szkoły podstawowej. Jak wszystkie dzieci biorące udział w tym festiwalu uwielbia śpiewać. Poza tym gra na fortepianie i kocha zwierzęta, zwłaszcza psy. Natalia bierze udział w różnych konkursach wokalnych, czasem udaje się jej zdobyć jakieś miejsce. Śpiewa od 6-roku życia w Zespole Włóczykije w Bielsku-Białej pod kierownictwem pani Aleksandry Strępień. Bierze również lekcje śpiewu u pani Joanny Markowskiej w Instytucie Muzyki Rozrywkowej w Bielsku-Białej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 81