W tym roku otrzymaliśmy kwotę 139 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzielimy ją asystentowi Eliminacji Szkolnych Wokalnych roku 2018. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, zwłaszcza pani dr Sylwii Jakubiec i wolontariuszowi Lesławowi Grąbczewskiemu. Na rok 2018 można już teraz dokonywać wpłat na rzecz młodych artystów i osób angażujących się w pracę dla nich. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty.

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj9
mod_vvisit_counterWczoraj33
mod_vvisit_counterTen tydzień42
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień293
mod_vvisit_counterTen miesiąc524
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc2083
mod_vvisit_counterŁącznie477192


Uczestniczka Eliminacji 2018 - Natalia Asman

Natalka śpiewa od 4 lat w klubie wokalisty w Krapkowickim domu Kultury. Bierze udział w licznych festiwalach w Polsce, a od pewnego czasu także za granicą. Osiągnięcia w 2018 roku: Finalistka Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, Finalistka Ogólnopolskiego Festiwalu "WYGRAJ SUKCES" w Tarnobrzegu, Finalistka Piosenki Angielskiej "FACE THE MUSIC" w Brzegu, wyróżnienie Międzynarodowy Festiwal "GDYNIA OPEN", I miejsce Międzynarodowy Festiwal "MAJOWA NUTKA" w Częstochowie, I miejsce Międzynarodowy Festiwal "ZŁOTE TALENTY" w Pradze, I miejsce Wojewódzki Festiwal Czesława Niemena w Korfantowie, I miejsce Festiwal Piosenki z Serduszkiem Tułowice, II miejsce Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej w Korfantowie, III miejsce Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej w Paczkowie, nominacja na Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Jarosławiu (Rosja), nominacja na Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Transylwani (Rumunia).

 
Sukces na Dance World Cup 2018

MISTRZOSTWA ŚWIATA DANCE WORLD CUP 2018 w Barcelonie, BRĄZ!!!

III miejsce dla Zespołu Form Tanecznych „Salake” z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach!

Wielkie brawa dla Zespołu Form Tanecznych „Salake” z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach, za brązowy medal wywalczony w Mistrzostwach Świata DANCE WORLD CUP w Barcelonie w kategorii tańców narodowych.  W tej prestiżowej, najwyższych lotów imprezie wzięło udział 20.000 tysięcy najlepszych tancerzy z całego Świata.

Wyjątkowa ekipa zespołu „Salake” pod przywództwem niestrudzonej i niezastąpionej instruktorki Joanny Koćwin dumnie prezentowała nasz kraj i nasze miasto Gliwice.

Do srebra zabrakło zaledwie 0,3 punktu a do złotego medalu - 1.9 pkt.

Należy również pogratulować 8. miejsca w kategorii stepu amerykańskiego, który zespół dopiero niedawno zaczął trenować. To wspaniały wyczyn zważywszy na to, że konkurowali z tak wieloma zespołami, trenującymi ten gatunek tańca od wielu lat!

Podziękowania należą się miastu Gliwice za nieustające wsparcie, bez którego wielkie sukcesy byłyby niemożliwe. Podziękowania dla Zosi Kozłowskiej z MDK za pomoc w przygotowaniach i organizacji wyjazdu do Barcelony.

Dziękujemy zespołowi to był dobry rok!  Na trzech prestiżowych Mistrzostwach POLSKI ZŁOTO! MISTRZOSTWA ŚWIATA BRĄZ!!!

MDK Gliwice


 
XIX Gliwicki Festiwal Bachowski

17 – 22 lipca 2018

17 lipca 2018, godz. 20.00, Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Daszyńskiego 2

„Bach w Wenecji”

Olga Pashchenko (Rosja/Holandia)) – klawesyn

w programie: A. Vivaldi, A. Marcello i T. Albinoni w transkrypcjach J. S. Bacha

18 lipca 2018, godz. 19.30, Kościół pw. Wszystkich Świętych, ul. Kościelna

Koncert oratoryjno-kantatowy

Julita Mirosławska – sopran

Jakub Burzyński – kontratenor

Adam Sławiński – tenor

Dawid Biwo – bas

Zespół Muzyki Dawnej „La Tempesta”

Jakub Burzyński – kierownictwo artystyczne

w programie: J. S. Bach, J. Sarwas (prawykonanie)


20 lipca 2018, godz. 19.00, Ewangelicko-Augsburski Kościół Zbawiciela, ul. Jagiellońska 19A

„Od Piazzy do Piazzolli”

Eugenia Cherkazova (Ukraina) – akordeon

Svitlana  Shabaltina (Ukraina) – klawesyn

w programie: G. Piazza,  J. S. Bach, L. Boccherini M. Corrette, D. Scarlatti, A. Piazzolla


21 lipca 2018, godz. 20.00, Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Daszyńskiego 2

„Wituozi na dworze króla Polski”

Jolanta Sosnowska (Austria) – skrzypce barokowe

Jan Ziemowit Hutek – obój barokowy

Tomasz Wesołowski – fagot barokowy

Agnieszka Wesołowska - klawesyn

w programie: J. D. Heinichen, A. Vivaldi, G. Ph. Telemann, J. D. Zelenka


22 lipca 2018, godz. 20.30, Kościół pw. Wszystkich Świętych, ul. Kościelna

„Bachowskie arkady”

Lautten Compagney Berlin & Goście (Niemcy)

Wolfgang Katschner – kierownictwo artystyczne

w programie: J. S. Bach, G. Dufay, H. Purcell, J. Walter, D. Buxtehude, A. Pärt, J. Tavener

Dyrektor festiwalu: Piotr Oczkowski

 

Organizatorzy festiwalu:

Klub Inicjatyw Kulturalnych, Miasto Gliwice

Parafia pw. Wszystkich Świętych, Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, Parafia Ewangelicko-Augsburska

Biuro festiwalowe:

COK „Perełka” – Gliwice, ul. Studzienna 6, tel. 32/ 231 55 36, www.kikgliwice.com

Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-18.00

Bilety na koncerty do nabycia za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – Gliwice, ul. Dolnych Wałów 3, tel. 32/ 231 38 55.

W dniu koncertu sprzedaż biletów wyłącznie w miejscu koncertu na godzinę przed jego rozpoczęciem

 
Sprawozdanie z koncertu eliminacyjnego festiwalu w dniu 23.06.2018 r.

Niezwykle gorąca atmosfera i to nie tylko za sprawą temperatury otoczenia! TAK było w trakcie trzeciego koncertu eliminacyjnego festiwalu Rytm Gliwice. Muzyczna młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności wokalne na warsztatach, które poprzedziły konkurs. Warsztaty to świetna okazja do pracy nad swoimi wadami. Po nich rozpoczął się konkurs. Uczestnicy przybyli z całego kraju, pokazując też ogólnopolski poziom artystyczny. O dobrą atmosferę zadbał Michał Czaplicki - przyjaciel fundacji, który kocha wspierać młodych w ich trudnej drodze do osiągania sukcesu. Pomagał usuwać tremę, uśmiechem i żartami skutecznie rozluźniał atmosferę. Uczestnicy śpiewali swe ulubione piosenki, były 3 kategorie wiekowe: 3-10, 10-14, 14+. Co ważne - uczestników oceniało profesjonalne jury oraz miłośnicy muzyki. Byli to muzycy, nauczyciele. Ale też znaleźli się dyrektorzy instytucji kultury, dziennikarze kulturalni i wokaliści. Uczestnicy sprawnie śpiewali, nie było wpadek, poziom był adekwatny do wieku. Przewodniczący składu jury to Sylwester Targosz-Szalonek. Po zakończeniu części konkursowej, uczestnicy mogli wystąpić gościnnie dla radości i zabawy. Panowała rodzinna atmosfera, wszyscy byli dla siebie życzliwi. Co ciekawe będzie też wideorelacja z występów - Andrzej Bałucki; nagrywał je za pomocą swoich kamer HD. Najważniejsze jest to, że każdy uczestnik mógł spełniać swoje marzenia. Po zakończeniu obrad jury wręczyło nagrody, 9 osób dostało się do finału. Kolejne eliminacje w sierpniu. Finał w październiku. Będzie muzycznie! Dziękujemy Gliwickiemu Centrum Organizacji pozarządowych za udostępnienie jak zawsze pięknej sali oraz Miastu Gliwice za dofinansowanie naszego wydarzenia. Dzięki tym nieocenionym jednostkom możemy działać dalej, z czego bardzo, bardzo się cieszymy!

Opracował: Michał Czaplicki

 
Wyniki Konkursu Eliminacyjnego - Czerwiec 2018

Kategoria dzieci od 7 do 10 lat

1 miejsce - Emilia Franica

2 miejsce - Dominik Rajman

3 miejsce - Weronika Machura

Kategoria dzieci od 11 do 14 lat

1 miejsce - Aleksandra Bielewicz

2 miejsce - Maja Olszowiec

3 miejsce - Zuzanna Rajman
Wyróżnienia:
Emilia Paul

Kategoria młodzieżowa

1 miejsce - Julia Jarząbek

2 miejsce - Mariko Zebzda

3 miejsce - Zespół "Trio Mio"

Wyróżnienia:
Duet Jakub Rajman i Maja Olszowiec

Wiktoria Jaros

Nina Kumorek

 
Uczestnicy Eliminacji 2018 - Duet Maria Cebula i Karol Rosołek

Należę do trzech teatrów i zespołu. Od 3 roku życia uczę się gry na skrzypcach. W przyszłości chciałabym być aktorką i śpiewać. Miałam już kilka sukcesów muzycznych i teatralnych, ale pragnę dalej się rozwijać.

Mam na imię Karol, mam 17 lat i pochodzę z Bytomia. Jestem bardzo wrażliwym człowiekiem wierzącym w miłość, prawdę i szacunek, romantycznym chłopakiem, który jest po prostu sobą. Gdybym miał określić, czym jest dla mnie muzyka, powiedziałbym, że matką, żoną i córką. Nie ograniczam się co do gatunku - słucham i śpiewam wszystko, piszę własne teksty. W przyszłości zamierzam założyć własny zespół, gdzie liczy się grupa, nie tylko wokalista. Chcę nieść pozytywny przekaz - prawdę i dobro dla ludzi, to czego sam oczekuję od siebie i innych ludzi.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Wiktoria Grodowska

Jestem uczennicą 4 klasy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w Gliwicach. Moje pasje to plastyka, śpiew i podróże. Zainteresowania muzyczne rozwijam na zajęciach chóru szkolnego, co  daje mi  wiele radości.  Śpiewać każdy może, dlatego i ja  pragnę spróbować swoich sił :)

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Dominika Filipek

Nazywam się Dominika Filipek, mam 13 lat, mieszkam w Jastrzębiu-Zdroju. Bardzo lubię śpiewać. Od klasy pierwszej należę do Zespołu Wokalnego „Wiolinki”, działającego przy szkole, do której uczęszczam i rozwijam, pod okiem instruktorów, umiejętności wokalne. Mam na swoim koncie sukcesy o zasięgu miejskim, wojewódzkim, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Udział solowy w X Festiwalu Rytm Gliwice traktuję jako kolejne wyzwanie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Emilia Paul

Mam na imię Emilia, ukończyłam właśnie VII klasę SP nr 41 w Gliwicach. Jestem absolwentką PSM I stopnia w Gliwicach w klasie gitary. Śpiewam od zawsze i ciągle. Swoje umiejętności w tym zakresie doskonalę w Studiu Artystycznym MACIEJ w Zabrzu. Śpiewam solo i w zespole. Jestem członkiem TRIO MIO i zespołu M-CANTO, z którymi udało mi się zdobyć kilka nagród w konkursach wokalnych. Mam również sukcesy solowe. Lubię zwierzęta, modę, lody i żelki. Jestem Towarzyska i lubię dużo mówić.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Marta Michalik

Jako dziecko, a później nastolatka śpiewałam w chórze szkolnym, jednak nigdy profesjonalnie nie ćwiczyłam śpiewu. Od czasów studiów po dzień dzisiejszy wielka fanka karaoke. Prywatnie Inspektor Katowickiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Śpiewam w klimatach rockowych i jazzowych.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Karina Skwarczyńska

Karina ma 11 lat, jest uczennicą VI klasy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Porąbce. Od 2012 roku śpiewa w Zespole „Włóczykije” z Bielska-Białej. Indywidualnie występuje na scenach od 2014 roku. Jest laureatką wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów piosenki. Śpiew jest treścią jej życia, towarzyszy jej na każdym kroku.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Magdalena Grabowska

Jestem uczennicą ILO w Gliwicach, uczęszczam również do szkoły muzycznej i gram na waltorni. Śpiew jest moją pasją do siedmiu lat, od paru lat prowadzę scholę dziecięcą w moim kościele i śpiewam, kiedy tylko mogę. Kiedyś grałam na gitarze, ale to chyba nie był instrument dla mnie, bo poddałam się po dwóch latach. Moim drugim hobby jest sztuka: rysuję, maluję, szkicuję. Te rzeczy są dla mnie odskocznią od codzienności i gdyby nie one, to chyba bym zwariowała.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Wiktoria Henek

Mam 17 lat i chodzę do liceum do klasy o profilu psychologicznym w moim rodzinnym mieście -  Wodzisławiu Śląskim. Kiedyś tańczyłam taniec współczesny, później towarzyski. Po szkole zazwyczaj spotykam się ze znajomymi, ale także fotografuję i oczywiście śpiewam. Moją ulubioną wokalistką od wczesnych lat jest Beyonce.

 
Uczestniczki Eliminacji 2018 - duet Wiktoria Gittmann i Emilia Malcherczyk

Wiktoria i Emilka mają 15 lat i chodzą do gimnazjum w Kamieńcu  do równoległych klas 3 a i b, obie dziewczyny bardzo lubią muzykę i ta pasja  spowodowała że dziewczyny się zaprzyjaźniły. Muzyka jest dla nich wszystkim i nie wyobrażają sobie jednego dnia bez muzyki i  śpiewania. Wiktoria należy do kółka teatralno-wokalnego Niespasowani, a w miarę możliwości jeździ na koncerty ulubionych zespołów. Emilka śpiewa, słucha muzyki oraz lubi kino. Dziewczyny chodzą od dwóch lat do kółka wokalnego w Mokis Pyskowice.

 
Uczestnicy Eliminacji 2018 - Duet Maja Olszowiec i Jakub Rajman

Chodzą do drugiej klasy gimnazjum. W duecie śpiewają od dwóch lat. Każde z nich ma wiele różnych zainteresowań, ale jedno wspólne - śpiew.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Maria Ferens

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego i na co dzień zajmuję się fototerapią, lecz poza tym śpiewam w Funkowym  9 osobowym zespole serfującym na fali entuzjazmu.

 
Uczestnik Eliminacji 2018 - Łukasz Cwajna

Muzyką interesuję się od dziecka, od 4 klasy szkoły podstawowej śpiewałem w chórach szkolnych, teraz, od 8 lat śpiewam i gram w scholi "REDEMPTOR" w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach. Aktualnie studiuję Automatykę i Robotykę na wydziale Mechaniczny Technologiczny oraz pracuję jako asystent automatyk w branży automotive. Moje plany na życie? Wybudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna ;)

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Anna Fojcik

Ania lubi śpiewać, uwielbia tańczyć, kocha zwierzęta a ostatnio polubiła gimnastykę artystyczną. Do tego chciałaby podróżować po świecie, którego wiele miejsc w Polsce i w Europie razem z rodzicami już zobaczyła. Plany i marzenia związane są z jej zainteresowaniami - chciałaby zostać piosenkarką lub nauczycielką gimnastyki artystycznej.

Sukcesy Ani: 2013/ 2014 - Wyróżnienie specjalne "S" na Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym w Czerwionce-Leszczynach, Wyróżnienie na Polsko-Czeskim Festiwalu Piosenki w ramach Polsko-Czeskich Prezentacji Artystycznych w Rybniku – Chwałowicach,

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 78