W tym roku otrzymaliśmy kwotę 108 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do cateringu z okazji koncertów finalnych festiwalu w roku 2018. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, zwłaszcza pani dr Sylwii Jakubiec i wolontariuszowi Lesławowi Grąbczewskiemu. Na rok 2019 można już teraz dokonywać wpłat na rzecz młodych artystów i osób angażujących się w pracę dla nich. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty.


NOWY FESTIWAL

Fundacja Rytm Gliwice prowadzi w roku 2019 I ogólnopolski festiwal wokalny osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (pierwszy był w marcu 2019) można przez cały czas dokonywać zapisów. Kolejne koncerty eliminacyjne poprzedzane warsztatami wokalnymi odbędą się: 22.06.2019 i 28.09.2019. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Koncert finalny 19 października 2019 r. Jest to festiwal z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj81
mod_vvisit_counterWczoraj84
mod_vvisit_counterTen tydzień343
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień481
mod_vvisit_counterTen miesiąc1569
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc1774
mod_vvisit_counterŁącznie487414


Uczestnik koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Paweł Madzia

Paweł ma 10 lat. Kocha muzykę w każdej postaci. Lubi śpiewać, grać na fortepianie i komponować własne utwory. Marzy, aby w przyszłości zostać wybitnym kompozytorem oraz piosenkarzem znanym na całym świecie.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Weronika Machura

Nazywam się Weronika Machura, mam 8 lat, mieszkam w Jastrzębiu-Zdroju. Muzyką interesuje się od 6 roku życia. Śpiewam w parafialnej „SCHOLI" na mszach szkolnych, oraz uczęszczam na zajęcia Zespołu Wokalnego „WIOLINKI". Mam na swoim koncie kilka sukcesów.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Edyta Limanówka

Edytka uczęszcza do Orawskiej Szkoły Muzycznej w Jabłonce, gra na pianinie oraz gitarze. Należy do Studia Piosenki „Septyma" w Nowym Targu. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów muzycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Śpiewa jest jej największą pasją.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Wiktoria Lach

Nazywam się Wiktoria Lach i mam 12 lat. Chodzę do 6 klasy SP. 2 w Rydułtowach. Od 2018 roku należę do grupy wokalnej Czelodka. W tym roku zajęłam 1 miejsce w XXVII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Żorach.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Dobrawa Kutarba

Nazywam się Dobrawa Kutarba. Mam dziesięć lat i kończę klasę czwartą szkoły podstawowej. Wolny czas spędzam z rodziną i koleżankami. Bardzo lubię śpiewać i tańczyć, moją pasja są również dalekie podróże. Zasypiając śpiewam sobie cichutko i zapadam w głęboki sen. Moim marzeniem jest kiedyś dotknąć chmury.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Julia Góra

Mam na imię Julia. Bardzo lubię muzykę i sport. Uczę się śpiewu i uczęszczam do szkoły muzycznej na fortepian. Bardzo lubię pływanie i gimnastykę. Śpiewam na różnych imprezach w moim mieście i w miarę wolnego czasu uczestniczę w konkursach wokalnych. Mam dużo marzeń. Jedno z nich związane jest z muzyką...

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Agata Kuna

Agata jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach. Przygodę ze śpiewem rozpoczęła w wieku 5 lat. Należy do zespołu wokalnego Czelodka. Ma wiele osiągnięć wokalnych solowych i zespołowych. Z osiągnięć wokalnych, jakie osiągnęła do tej pory, na pewno na uwagę zasługują, wyśpiewane w duecie z kolegą: wyróżnienie na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka w Krakowie, II miejsce podczas II Przeglądu Pieśni i Piosenek Patriotycznych pod patronatem Senatora RP Adama Gawędy w Pszowie, II miejsce w X Regionalnym Konkursie Piosenki Dziecięcej „Śpiewać każdy może” w Knurowie, a jako solistka: I miejsce na XI i XII Starochorzowskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Chorzowie oraz nagrodę specjalną w XX Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi”. Lubi wycieczki, muzykę, taniec i recytować wiersze.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Ewelina Kozub

Nazywam się Ewelina Kozub. Mam 13 lat. Uczęszczam na zajęcia wokalne i teatralne do Studia Muzyki, Piosenki i Teatru ARS w Pietraszynie. Jestem laureatką wielu konkursów muzycznych. Najbardziej jednak jestem dumna z 1 miejsca, które zdobyłam na Europejskim Festiwalu Intermuza, gdzie przewodniczącym Jury był pan Jacek Cygan. Obecnie nagrałam swój pierwszy singiel, który czeka na premierę. Podobno marzenia się spełniają, a moim marzeniem jest nagrać w przyszłości dobrą płytę.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Natalia Kawszyn

Mam 14 lat, jestem uczennicą 8 klasy. Mieszkam w przepięknym mieście Płocku w woj mazowieckim. Od kilku lat uczę się śpiewać i uwielbiam występować na scenie. Próbuję swoich sił w różnych gatunkach muzycznych jak np. jazz i piosenka aktorska. Od września rozpoczynam naukę gry na saksofonie w  Szkole Muzycznej w Płocku.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Anna Janulek

Mam 13 lat i uczęszczam do szkoły podstawowej. Kocham śpiewać. Śpiewam od …zawsze i wszędzie. Natomiast swoją przygodę z muzyką rozpoczęłam od 2012 r. wstępując do zespołu wokalnego „Wiolinki” działającego przy Szkole Podstawowej nr 12 w Jastrzębiu-Zdroju. Biorę udział w wielu konkursach i festiwalach o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym zdobywając nagrody lub wyróżnienia. Moje zainteresowania to również gra na instrumentach muzycznych takich, jak gitara klasyczna oraz pianino.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Alicja Górniok

Kocham śpiewać, lubię grać w przedstawieniach teatralnych w mojej szkole. Od 4 lat uczęszczam również do Szkoły Muzycznej, gdzie uczę się gry na fortepianie. Lubię pisać opowiadania i scenariusze. Kocham zwierzęta, w domu mam 3 koty. W przyszłości chciałabym zostać piosenkarką i architektem. W ciągu ostatnich 3 miesięcy zdobyłam kilka nagród, min: II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w ramach obchodów Dni Ślonskiej Godki. Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Libiążu, III miejsce w XIII Konkursie Kolęd Polskich i Pastorałek w Oświęcimiu. Wyróżnienie w XXII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni "Bóg się rodzi" w Żorach. Nagroda w Duecie Rodzinnym z siostrą w Konkursie Piosenki Pozytywnej i Pozytywnego Słowa, III Miejsce w Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Dumny Śpiew”.

 
Uczestnicy koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Duet Wiktoria i Konrad

Od 5 lat należą do Zespołu Wokalnego Włóczykije przy Fundacji Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Włóczykije w Kozach. Duet debiutuje, wraz z Zespołem WŁÓCZYKIJE jest laureatem wielu ogólnopolskich i  międzynarodowych konkursów i festiwali. I Wiktoria i Konrad są laureatami pierwszych miejsc i Grand Prix Festiwalu Młodego Aktora obejmującego swym zasięgiem całą Polskę Południową. Aktualnie kontynuowana nauka Szkoła Podstawowa w Czańcu, klasa VI. Zainteresowania: Wiktoria: Aktorstwo, śpiew i akrobatyka. Konrad melorecytacja - poezja śpiewana, aktorstwo i matematyka. Plany na przyszłość: Żyć tak aby być szczęśliwym.

 
Uczestniczki koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Duoforte - Anna Laskowska i Katarzyna Kołakowska

Jesteśmy przyjaciółkami. Połączyła nas wspólna pasja – śpiewanie. Pewnego dnia instruktorka zaproponowała, byśmy wystąpiły razem. I tak się stało. Śpiewamy w duecie na różnych scenach festiwalowych, konkursowych i koncertowych. Bardzo to lubimy! A poza śpiewaniem? Muzyka jest obecna w naszym codziennym życiu. Kasia gra na skrzypcach, a Ania na fortepianie. Jesteśmy pełnymi pasji, młodymi artystkami. Lubimy się rozwijać i czerpać z życia to, co najfajniejsze!

 
Uczestnik koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Karol Cieślik

Karol jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach. Jest bardzo miłym, grzecznym i koleżeńskim dzieckiem. Bardzo lubi śpiewać, dodatkowo rozpoczął naukę gry na keybordzie. Odkąd skończył 1,5 roku zainteresowały go pociągi i wszystko co z nimi związane. Ciekawy świata, a co się z tym wiąże, zadający wiele pytań. Lubi rozwiązywać zadania, problemy, badać, eksperymentować, samodzielnie odkrywać wiedzę. Lubi wycieczki z rodzicami zarówno te samochodowe jak i długie rowerowe. Przyszłość swoją na pewno chciałby związać z muzyką bądź kolejnictwem, a najlepiej jednym i drugim. Z osiągnięć wokalnych, jakie osiągnął do tej pory, na pewno na uwagę zasługują, wyśpiewane w duecie z koleżanką: wyróżnienie na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka w Krakowie, II miejsce podczas II Przeglądu Pieśni i Piosenek Patriotycznych pod patronatem Senatora RP Adama Gawędy w Pszowie, II miejsce w X Regionalnym Konkursie Piosenki Dziecięcej „Śpiewać każdy może” w Knurowie, dodatkowo jako solista zajął: I miejsce na XIII Starochorzowskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Chorzowie, I miejsce na X Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 28 w Wodzisławiu Śląskim.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Emilia Franica

Nazywam się Emilia Franica. Mieszkam w Kornowacu, chodzę do I klasy szkoły podstawowej. Moją naukę śpiewu rozpoczęłam w wieku 5 lat w ognisku muzycznym, do którego uczęszczałam przez dwa lata. Obecnie uczę się śpiewać pod kierunkiem Pani Elżbiety Biskup w Studiu Muzyki, Piosenki i Teatru ARS w Pietraszynie. Poza śpiewaniem uczęszczam na lekcje tenisa. W wolnych chwilach uwielbiam jeździć na rolkach, rowerze oraz przesłuchuję różnego rodzaju muzykę. W przyszłości chciałabym zostać piosenkarką:)

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Amelia Cierpiał

Amelia Cierpiał, 11-letnia wokalistka, skrzypaczka, aranżerka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych, stypendystka Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowa oraz Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej (CEA) za szczególne osiągnięcia muzyczne. Mimo tak młodego wieku koncertowała już z gwiazdami polskiej sceny muzycznej, współpracuje z muzykami z Polski i zza granicy, a obecnie skupia się na wydaniu swojego pierwszego clipu muzycznego. Zapraszamy na serwisy społecznościowe Instagram i Facebook, gdzie można znaleźć ją pod nazwą "ameliacierpial".

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Aleksandra Bielewicz

Nazywam się Ola Bielewicz, mam 13 lat i mieszkam Bielsku-Białej. Uczęszczam do szóstej klasy Szkoły Podstawowej. Od sześciu lat należę do Zespołu Wokalnego, który obecnie nazywa się KONTRASTY, a działa przy Domu Kultury Komorowice w Bielsku-Białej. Uwielbiam tańczyć i śpiewać i jeszcze raz śpiewać. Jeżdżę na rolkach i bardzo chciałabym rozpocząć naukę jazdy konno. Biorę udział w wielu konkursach wokalnych, a czasami udaję mi się zdobyć nagrody między innymi, GRAND PRIX Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Tadeusza Paprotnego w Rybniku, I miejsce na Wojewódźkim konkursie „Muzyczne Diamenty'' w Katowicach, Wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie ,,Kumak” w Pabianicach, 2 miejsce na Międzynarodowym Konkursie,,Intershow” w Nowym Targu.

 
Wyniki Konkursu Eliminacyjnego - Wrzesień 2018

Kategoria dzieci od 7 do 10 lat

1 miejsce - Eliza Xerxa

2 miejsce - Duet Anna Laskowska i Katarzyna Kołakowska

3 miejsce - Agata Kuna

Kategoria dzieci od 11 do 14 lat

1 miejsce - Edyta Limanówka

2 miejsce - Duet Wiktoria i Konrad

3 miejsce - Anna Janulek

Kategoria młodzieżowa

1 miejsce - Martyna Zygadło

2 miejsce - Wiktoria Jaros

3 miejsce - Maja Pietruszczak

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 81