W tym roku otrzymaliśmy kwotę 108 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do cateringu z okazji koncertów finalnych festiwalu w roku 2018. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, zwłaszcza pani dr Sylwii Jakubiec i wolontariuszowi Lesławowi Grąbczewskiemu. Na rok 2019 można już teraz dokonywać wpłat na rzecz młodych artystów i osób angażujących się w pracę dla nich. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty.

NOWY FESTIWAL

Fundacja Rytm Gliwice prowadzi w roku 2019 I ogólnopolski festiwal wokalny osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (pierwszy był w marcu 2019) można przez cały czas dokonywać zapisów. Kolejne koncerty eliminacyjne poprzedzane warsztatami wokalnymi odbędą się: 22.06.2019 i 28.09.2019. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Koncert finalny 19 października 2019 r. Jest to festiwal z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Gdyby ktoś z Państwa chciał wpłacić bezpośrednio na konto Fundacji Rytm Gliwice jakąś kwotę - dla wsparcia organizowanego przez Fundację - Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami - bardzo prosimy skorzystać z danych:
Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ, 18 2030 0045 1110 0000 0360 6920
KRS Fundacji: 0000442065,Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj28
mod_vvisit_counterWczoraj57
mod_vvisit_counterTen tydzień444
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień508
mod_vvisit_counterTen miesiąc1607
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc2367
mod_vvisit_counterŁącznie491833


Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Anna Rduch

Pochodzę z Gliwic. Mam 39 lat, jestem szczęśliwą żoną i mamą. Zawodowo zajmuję się pomaganiem ludziom, jednak od zawsze muzyka i śpiew były moją pasją. Grałam na pianinie i gitarze. Przez pewien czas śpiewałam w chórze. Wielokrotnie brałam udział w warsztatach muzyki gospel. Lubię muzykować w gronie przyjaciół i rodziny, zwłaszcza z udziałem dzieci.

 
Uczestnik koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Alex Pulda

Mam na imię Alex. Jestem uczniem III kl. Liceum. Moja przygoda z muzyką zaczęła się 11 lat temu w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Tam też od 10 lat jestem solistą pod opieką instruktorki p. Dominiki Płonki. Kocham śpiewać i grać na gitarze. Na co dzień jestem trochę zakręcony i strasznym gadułą.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Agnieszka Pszonak

Mam 17 lat. Śpiewam od najmłodszych lat.   Muzyka to moja największa pasja. Jestem uczennicą II LO w Gliwicach oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Gliwicach w klasie skrzypiec.  Poza muzyką pasjonuję się także teatrem, krawiectwem oraz kinematografią.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Maja Pietruszczak

Maja Pietruszczak to prawdziwy wulkan artystycznej energii. Śpiewa od 6- tego roku życia, a ma swoim koncie wiele sukcesów na konkursach i festiwalach, między innymi jest laureatką Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Intermuza” Jacka Cygana w Sosnowcu, Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Brzegu, kilkukrotną zdobywczynią Pucharu Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza, Festiwalu Piosenki „Muzyczne Diamenty” w Katowicach oraz wielu innych. Jako solistka zespołu „Happy Choir Skłodowska” miała okazję brać udział w wielu projektach artystycznych, a w tym w realizacji coverów piosenek „Nieboskłon” oraz „Początek”, które zdobyły wielką przychylność internautów z całego kraju, a także ogólnopolskich mediów tj. Antyradio, Onet.pl, Gazeta Wyborcza, czy Radio Eska i eSKA Rock. Poza śpiewaniem Maja uczestniczy w wielu projektach tanecznych oraz teatralnych. Swoją przyszłość chce związać ze sceną. Uwielbia zarażać widownie swoją energią i emocjami.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Aleksandra Mirek

Mam na imię Aleksandra, czyli po prostu Ola. Jestem uczennicą II klasy Gimnazjum. Moje plany na przyszłość? Na chwilę obecną to skończenie gimnazjum, ukończenie liceum, potem studia…… Chciałabym studiować prawo. Moją pasją jest śpiew. Rodzice mówią, że śpiewam od urodzenia. Będąc małą dziewczynką urządzałam koncerty dla moich rodziców, dziadków, a nawet czasem dla moich pluszaków. Już w przedszkolu panie chwaliły mnie za doskonałe wyczucie rytmu. Oprócz śpiewu gram w  tenisa ziemnego, siatkówkę, tańczę, jeżdżę konno i pływam. Naukę śpiewu rozpoczęłam dwa lata temu u dr Anny Kamalskiej  i mam na swoim koncie już parę osiągnięć. Moim marzeniem jest stać kiedyś na ogromnej scenie i śpiewając swoją piosenkę słyszeć tłum ludzi śpiewający ją razem ze mną. Śpiew jest czymś, co pozwala mi się wyciszyć, relaksuje mnie, odpręża. Nawet, gdy jestem już bardzo zmęczona, potrafię chodzić po domu i nucić różne piosenki. Kocham śpiewać.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Nina Kumorek

Nazywam się Nina Kumorek. Mam 16 lat. Mieszkam w Bystrej, pięknej, górskiej miejscowości. Jestem uczennicą pierwszej klasy o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym w III LO im. S.Żeromskiego w Bielsku-Białej. Moje zainteresowania są związane nie tylko z wybranym profilem, ale także z muzyką. Uwielbiam śpiewać, gram także na gitarze. Preferuję piosenkę aktorską, artystyczną i poezję śpiewaną. Lubię ludzi z pasją, wesołych, pozytywnie  zakręconych optymistów.

 
Uczestnik koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Dariusz Kaworek

Jestem Darek, kocham wszystko, co związane z muzyką, w czasach szkolnych byłem "dźwiękowcem" podczas różnych uroczystości szkolnych. Pisałem i piszę nadal teksty piosenek, komponuję, a wokalnie udzielam się już od 2012 roku w tym czasie kształcąc swój warsztat poprzez zajęcia w różnych zespołach wokalnych pod okiem doświadczonych instruktorów i wiem, że piosenkarstwo, to coś co chcę robić jak najdłużej w życiu. Jak na współczesnego muzyka przystało - posiadam swój kanał na YouTube oraz stronę na FaceBook'u, gdzie umieszczam wiele informacji na temat mojej kariery.

 
Uczestnik koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Adrian Karczewski

Adrian Karczewski pochodzi z Opola. Na co dzień mieszka i pracuje we Wrocławiu. Kocha śpiewać. Muzyką interesuje się od 10 lat. Jest półfinalistą Opolskiego festiwalu talentów wokalnych. Kocha pomagać i występować charytatywnie. Posiada 14 własnych kompozycji głównie o tematyce miłosnej. Na koncercie finalnym wykona utwór pt. "Ty i ja".

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Julia Jarząbek

Jestem uczennicą 3 klasy gimnazjum. Moim zainteresowaniem jest przede wszystkim muzyka., której uczę się od 6 lat. Ponadto uwielbiam jeździć konno oraz uprawiam gimnastykę artystyczną. Gram na gitarze oraz na fortepianie. Moimi największymi sukcesami są nagrody zdobyte na zagranicznych festiwalach.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Wiktoria Jaros

Mam na imię Wiktoria i jestem studentką I roku na Politechnice Śląskiej. Dodatkowo jestem też uczennicą I klasy II st. na profilu wokalistyka w PSM  w Gliwicach. Lubię aktywnie spędzać czas, a moją przyszłość wiążę z pracą z dziećmi i muzyką.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Carmela Gentile

Pochodzę z Bystrej, małej miejscowości koło Bielska-Białej. Mam polsko-włoskie korzenie. Z wykształcenia jestem filologiem włoskim, obecnie pracuję w korporacji w Częstochowie. Pierwszy raz występowałam publicznie mając cztery lata. Od 1999 do 2008, a potem od 2014 do 2018 roku uczęszczałam do Domu Kultury w Bielsku-Białej na zajęcia wokalne. Przed wakacjami tego roku pożegnałam się z moimi przyjaciółmi z Bielska. Śpiew był, jest i będzie dla mnie największym hobby i odskocznią od rzeczywistości.

Więcej…
 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Marietta Fiedor

Marietta Fiedor 21 lat, Gliwice Dwa lata temu ukończyła technikum o profilu organizacja reklamy :)  Aktualnie pracuje jako animatorka, rezydentka oraz hostessa. Jej zainteresowania to: aktorstwo, śpiew i moda. Najbardziej kocha podróże i możliwość poznawania nowych ludzi oraz kultur. Motto życiowe: Kimkolwiek jesteś, życzę Ci dobrze ;)

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Weronika Dykacz

Mam wiele zainteresowań i pasji. Oprócz gry, śpiewu czy pieczenia (jeśli można to tak nazwać) bardzo lubię dobrze się wyspać. Niestety, jest to rzadkość, gdyż zazwyczaj w nocy uczę się do szkoły. Nauka sprawia mi przyjemność i często można mnie zobaczyć z nosem w książce lub zeszycie. Chciałabym studiować medycynę, a do tego potrzebna jest ogromna wiedza, toteż staram się być na bieżąco z nowym materiałem (chociaż czasami efekty są podobne do moich wypieków - szczególnie matematyka). Jestem także uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia w Gliwicach, a śpiew doskonale na zajęciach w Młodzieżowym Domu Kultury. Do moich sukcesów (z których jestem najbardziej dumna) zaliczyłabym m.in.: I miejsce w Wojewódzkich Prezentacjach Artystycznych Dzieci i Młodzieży oraz I miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Frankofońskiej w Knurowie.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Beata Dudek

Mam 26 lat, do Gliwic przeprowadziłam się 7 lat temu, kiedy zaczynałam studia na Politechnice Śląskiej. Jestem absolwentką PSM I i II st. w Gliwicach (klasa śpiewu). Pracuję jako projektant instalacji sanitarnych. Muzyka towarzyszy mi od wczesnego dzieciństwa. Pozwala mi nadać codzienności inny wymiar, jest moim alter ego. Kocham ją i wiem, że jest to miłość z wzajemnością. Moją drugą wielką miłością są góry.

 
Uczestnik koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Kacper Chirzyński

Kacper Chirzyński, czyli muzyk, gitarzysta, wokalista. Specjalizuje się w gatunkach takich jak: rock and roll i country, a inspiruje się takimi artystami jak: Johnny Cash, Maciej Maleńczuk, Willie Nelson czy Waylon Jennings. Młody piosenkarz na początku swej drogi artystycznej przynależał do Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach, a od jakiegoś czasu prowadzi działalność muzyczną na własną rękę. W ostatnim czasie udało mu się stworzyć projekt - "The Ring Of Fire, czyli piosenki z repertuaru Johnny'ego Casha", dzięki któremu z powodzeniem razem z zespołem występują na śląskich scenach kultury i z powodzeniem zyskają na wsparciu lokalnych mediów. Tym razem Kacper Chirzyński ma dla Państwa do zaprezentowania coś zupełnie innego...

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Agnieszka Bury

Urodzona 6 maja 1977 w Kępnie. Z zawodu Tłumacz Przysięgły Języka włoskiego. Od najmłodszych lat wykazuje zainteresowanie śpiewem, tańcem i aktorstwem. Przygoda z tańcem zaczęła się jeszcze w szkole podstawowej, w zespole tanecznym „Gaduły”, a następnie „Iluzja” pod czujnym okiem Zofii Dąbrowskiej - tancerki i choreograf, laureatki licznych nagród i wyróżnień.

Więcej…
 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Ida Zielińska

Uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu. Od kilku lat szkoli głos w studiach wokalnych Singart Gliwice i Sound Impression Sosnowiec, OPP1 Sosnowiec. Uczy się gry na gitarze klasycznej i elektrycznej. Jej największą pasją jest muzyka jazzowa i śpiew. Jej idolką jest Ella Fitzgerald. Jest finalistką i laureatką  festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Chętnie wspomaga lokalne imprezy charytatywne w rodzinnym mieście i okolicy. Lubi czytać książki, jazdę na nartach, rowerze, od dwöch lat trenuje Capoeirę.

 
Uczestniczki koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Zespół "Czelodka"

Zespół istnieje około 10 lat, zmienia się jedynie skład. Na początku był to zespół chłopięcy. Teraz zdecydowaną przewagę mają dziewczyny. Zespół zdobywa nagrody i wyróżnienia w wielu konkursach od rejonowych po ogólnopolskie i międzynarodowe. Co roku są to nagrody w finale ogólnopolskiego festiwalu Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka w Krakowie, podczas przeglądów bożonarodzeniowych itp. Próby odbywają się w przyjaznej atmosferze w domu opiekunki artystycznej – pani Sylwii Jakubiec. To miejsce otwarte dla małych i dużych. Akcent kładziony jest przede wszystkim na integrację, a śpiew jest do tego doskonałym narzędziem.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Eliza Xerxa

Nazywam się Eliza Xerxa, mam 10 lat. Jestem pełna optymizmu i energii, chcę czerpać z życia jak najwięcej. Poza szkołą mój czas wypełnia śpiew, taniec, akrobatyka oraz pełne wdzięku konie, które skradły moje serce. Marzę o karierze piosenkarki i aktorki.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Kinga Woźnica

Kinga ma 12 lat, ćwiczy śpiew w zespole wokalnym Czelodka prowadzonym przez Sylwię Jakubiec. Zaczynała jako jedyna dziewczynka w grupie chłopięcej, co było dla niej prawdziwą szkołą życia. Zdobyła wówczas wiele cennych umiejętności, nie tylko wokalnych, ale również społecznych. Kinga uwielbia śpiewać piosenki, które uzewnętrzniają jej wrażliwą naturę, dlatego chętnie sięga po repertuar musicalowy. Choć marzy jej się gra na scenie, jest jednocześnie bardzo skromna. Uwielbia spędzanie czasu z przyjaciółkami z zespołu. W wolnym czasie opiekuje się swoimi zwierzętami: psem, koszatniczką i szynszylą. Latem wyjeżdża albo na warsztaty wokalne, albo konne. Ma na swoim koncie sporo sukcesów solowych i zespołowych w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. Najbardziej ceni sobie wyróżnienie w kilkuetapowym konkursie Wygraj Sukces. Występy na scenie traktuje jednak przede wszystkim jako miłą przygodę i naukę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 82