W tym roku otrzymaliśmy kwotę 108 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do cateringu z okazji koncertów finalnych festiwalu w roku 2018. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, zwłaszcza pani dr Sylwii Jakubiec i wolontariuszowi Lesławowi Grąbczewskiemu. Na rok 2019 można już teraz dokonywać wpłat na rzecz młodych artystów i osób angażujących się w pracę dla nich. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty.

NOWY FESTIWAL

Fundacja Rytm Gliwice prowadzi w roku 2019 I ogólnopolski festiwal wokalny osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (pierwszy był w marcu 2019) można przez cały czas dokonywać zapisów. Kolejne koncerty eliminacyjne poprzedzane warsztatami wokalnymi odbędą się: 22.06.2019 i 28.09.2019. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Koncert finalny 19 października 2019 r. Jest to festiwal z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Gdyby ktoś z Państwa chciał wpłacić bezpośrednio na konto Fundacji Rytm Gliwice jakąś kwotę - dla wsparcia organizowanego przez Fundację - Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami - bardzo prosimy skorzystać z danych:
Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ, 18 2030 0045 1110 0000 0360 6920
KRS Fundacji: 0000442065,Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj38
mod_vvisit_counterWczoraj96
mod_vvisit_counterTen tydzień38
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień625
mod_vvisit_counterTen miesiąc1247
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc2014
mod_vvisit_counterŁącznie489106


Juror Eliminacji 2013: Wanda Nawrot

http://rytm.kei.pl/images/jurorzy_GKK/wanda_nawrot.jpgJest nauczycielem matematyki, uczyła się w szkole muzycznej gry na gitarze, muzyka jest jej miłością, podobnie jak matematyka, śpiewała w kilku zespołach amatorskich, w szkole jako nauczyciel matematyki prowadziła chór oraz zespół muzyczny, jej uczniowie przygotowani do konkursów zwykle wygrywali je, niektórzy  w sposób profesjonalny po edukacji muzycznej zawodowo zajmują się muzyką.

 
Juror Eliminacji 2013: Beata Moskal

http://rytm.kei.pl/images/jurorzy_GKK/beata_moskal.jpg

Od ponad 10 lat zawodowo związana z Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych. Od 2011 r.  wraz z Zespołem Pracowniczek Domu Aktywnej Młodzieży (najmłodszej filii GCOP), wspiera organizacje pozarządowe działające na rzecz młodzieży oraz organizacje młodzieżowe. Tworzenie inspirującego miejsca aktywizacji gliwickiej młodzieży, otwartych możliwości i kreatywnej przestrzeni - to misja, jaką na co dzień kieruje się w swojej pracy zawodowej. W wolnych chwilach oddaje się swojemu hobby, którym jest windsurfing, snowboard i jazda na rolkach.

 

 
Maegie Koreen - prospekt 2013

http://rytm.kei.pl/images/plakaty2/004%20-%20flyer%20kleine%20bhne%20im%20exil%202013-1.jpghttp://rytm.kei.pl/images/plakaty2/004%20-%20flyer%20kleine%20bhne%20im%20exil%202013-1.jpg

(aby powiększyć kliknij na obraz)

Liebe Freundinnen und Freunde des Chansons,
sehr geehrte Damen und Herren,

heute möchte ich Ihnen eine ganz besondere Konzertpremiere ankündigen!

"Kleine Bühne im EXIL"
Chansons gegen das Vergessen
Eine Hommage an Annemarie Hase und Stella Kadmon

Więcej…
 
"Muzyka żartem śpiewana"

http://rytm.kei.pl/images/plakaty2/muzyka_zartem.jpg

CZESŁAW JAKUBIEC: jeden człowiek - tysiąc twarzy. Artystyczne odkrycie ostatnich lat. Laureat wielu festiwali muzycznych i kabaretowych, częsty gość rozrywkowych programów telewizyjnych, zapraszany na koncerty w Polsce i za granicą.

Jego występy to zaskakujące połączenie muzyki, humoru i interaktywnej zabawy. Udowadnia, że artystyczne może być popularne. Wszystko w jednym: filharmonia w kabarecie, jeżeli opera to komiczna, śpiew przerywany wybuchami śmiechu! Muzyka poważna - poważną być już nie może! Doskonała umiejętność improwizacji sprawia, że widzowie czują się współtwórcami widowiska, zapominając, że to oni zapłacili za bilety.

Więcej…
 
Juror Eliminacji: Tadeusz Mazur

http://rytm.kei.pl/images/jurorzy_GKK/tadeusz_mazur.jpg

Muzyk sesyjny, multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, realizator nagrań. Współtwórca wielu formacji muzycznych gatunku pop, rock, blues. Współorganizator przeglądów zespołów muzycznych i konkursów wokalnych. Instruktor nauki gry na instrumentach klawiszowych, strunowych, perku- syjnych.

 
Juror Eliminacji: Bożena Harazim

http://rytm.kei.pl/images/jurorzy_GKK/bozena_harazim2.jpg

Humanistka o ścisłym umyśle. Chciała zostać archeologiem, lecz - także ku własnemu zaskoczeniu - jest inżynierem elektrykiem. Przez wiele lat zawodowo związana była z gliwickimi szkołami, najpierw jako nauczycielka plastyki i matematyki, później jako dyrektorka I Szkoły Społecznej Gliwickiego Towarzystwa Szkolnego, następnie - inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Gliwicach. Obecnie pracuje dla Wydziału Kultury i Promocji Miasta, gdzie - między innymi - redaguje Oświatowy Miejski Serwis Informacyjny – Gliwice „Mały Miś”; miesięcznik skierowany do małych dzieci i ich rodziców. Interesują ją zagadnienia własności intelektualnej, kreatywności i metod jej ekspresji. W 2011 roku ukończyła Podyplomowe Studium Prawa Autorskiego, Wydawniczego i Prasowego Uniwersytetu Jagiellońskiego

Więcej…
 
Juror Eliminacji: Zbigniew Biernat

http://rytm.kei.pl/images/festiwal_2012/jury/jury1.jpg

W latach siedemdziesiątych muzyk zespołu jazzu tradycyjnego „Kubeł Jazz Band”, z którym na festiwalu europejskich zespołów młodzieżowych w Bydgoszczy w 1975r zdobył 1 miejsce oraz nagrał z zespołem pierwszą płytę /w nagrodę m.in. koncert zespołu w Sali kongresowej w Warszawie/. Kolejny zespół od 1978r „Seven Hot Tigres” i udział w festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu.

Więcej…
 
TELEDYSK "LIPY TO NIE FRASZKA" 2013

Od naszego długoletniego jurora - Andrzeja Jarczewskiego otrzymaliśmy link do piosenki (film poniżej):

 
Juror Eliminacji 2013: Mieszko Adamkiewicz

http://rytm.kei.pl/images/jurorzy_GKK/mieszko_adamkiewicz.jpg

Dobry duch Fundacji Rytm Gliwice, Inicjator Gliwickich Koncertów Konkursowych oraz Festiwalu Rytm Gliwice, przewodniczący Stowarzyszenia Mieszkańców Gliwic "Wspólnie Dla Gliwic", radny Rady Miejskiej kadencji 2006-2010.

 
Galeria zdjęć: ELIMINACJE SIERPIEŃ 2013

GALERIA Z SIERPNIOWYCH ELIMINACJI 2013 JEST JUŻ DOSTĘPNA NA NASZEJ STRONIE!

WYSTARCZY KLIKNĄĆ W GALERIĘ LUB BEZPOŚREDNIO W ZDJĘCIA POWYŻEJ!

 
Uczestnicy Koncertów Eliminacyjnych 2013: Zespół Fatima

http://rytm.kei.pl/images/uczestnicy_gkk/zespoowe.jpg

Zespół powstał z inicjatywy dwóch przyjaciół na początku tego roku, wokalisty i gitarzysty, którzy postanowili pokazać ludziom swoje zamiłowanie do muzyki. Początkowo zespół nosił nazwę Unfallen Romantics, lecz gdy gitarzysta odszedł do zespołu dołączyła młoda utalentowana gitarzystka i gitarzysta z zadziornym charakterem. Nazwa zespołu została zmieniona na Destroy Fatima. Teraz ta oto mała grupka ludzi składająca się z dwóch gitar i jednego wokalisty postanawia rozwinąć skrzydła w branży muzycznej poszukując do tego basisty i perkusisty.

Więcej…
 
II Sprawozdanie z Sierpniowych ELIMINACJI 2013

Koncert sierpniowy - 24.08.2013

W sierpniu nadszedł czas na kolejny Koncert Eliminacyjny do Festiwalu Rytm Gliwice, który miał miejsce w Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka”. W jury sierpniowego konkursu zasiedli: Andrzej Bielas, Joanna Ciszak, Bożena Harazim, Adam Król, Tadeusz Mazur, Olimpia Minkina, Henryka Moroń, Wenancjusz Ochmann, Marceli Pałczyński, Władysław Rewieński, Mirosława Sander, Joanna Sarre, Artur Szczęsny, Piotr Wilczyński, Zbigniew Zubek.

W „Perełce” zjawiło się dwudziestu dwóch młodych artystów, którzy zjechali się z różnych zakątków Polski. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się członkowie zespołu Destroy Fatima, którzy zagrali cover Nirvany „Where did you sleep last night”. Kolejny występ sprawił, że publiczność mogła poczuć się jak na koncercie Emelii Sandé. Magda Borowiec idealnie oddała klimat piosenki „Read all about it”. Następną uczestniczką była Agnieszka Bury, która wykonała bardzo liryczny utwór „Wariatka tańczy”. Daria Faraś przeniosła nas w bardziej rockowe klimaty, swoim mocnym głosem wykonała piosenkę „Koszmarni ludzie”. Następnie na scenie pojawiła się Aneta Gembalczyk, która porwała jury oraz publiczność swoim energicznym wykonaniem przeboju „ I feel good” John’a Brown’a. Marzena Górny odważnie dobrała repertuar – postanowiła zaśpiewać trudny utwór Violetty Villas „List do mamy”. Swój występ artystka zadedykowała mamie. Agnieszka Henek również zmierzyła się z niełatwym przebojem „I wanna dance with somebody” Whitney Houston, swym mocnym głosem porwała wszystkich do tańca. Następną młodą wokalistką była Aleksandra Hulboj, która zadedykowała swój występ przyjaciółce. Zaprezentowała jej ulubiony utwór kolumbijskiej piosenkarki Shakiry „Underneath your clothes”. Za sprawą Artura Cionaka można było usłyszeć w „Perełce” cięższe brzmienie, zaśpiewał on bowiem piosenkę „W obronie” polskiego zespołu metalowego Tormentia. Kolejnym uczestnikiem był Władysław Kaczmarek, który przyjechał do nas aż z Poznania, wystąpił z utworem „Bez miłości” z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego. Katarzyna Kaczor przeniosła nas w magiczny świat Disney’a, śpiewając piosenkę ze znanej bajki „Pocahontas” – „Kolorowy wiatr”. Następnie na scenie pojawili się Sabina Niewiadomska i Jakub Niemirski a wraz z nimi instrumenty – pianino oraz gitara basowa. Zagrali oni cover „Pozwól mi” Dżemu. Sylwia Lipka wykonała polską wersję słynnej, musicalowej piosenki „I dreamed a dream”. Kolejną uczestniczką była Julia Malcharczyk, która zaprezentowała nam utwór Varius Manx „Ten sen”. Aneta Mańka wprowadziła spokojną, melancholijną atmosferę na sali, wykonując piosenkę „Nie zawiedź mnie”. Następnie na scenie pojawił się Jacek Nowak, który zaprezentował nam weselny przebój „Cudownych rodziców”. Za sprawą występu Roksany Ochmańskiej, która zaśpiewała „Małe tęsknoty”, na sali zapanowała nostalgiczna atmosfera. Barbara Schwarz, swoim wykonaniem „Little bit stronger” Sary Evans, podtrzymała spokojny nastrój panujący w „Perełce”. Damian Sowa postanowił zaprezentować nam własną kompozycję, wykonał hip-hopową piosenkę „Ile razy”. Kolejną młodą artystką była Ewelina Kobylańska, która zauroczyła jury i publiczność swoim profesjonalnym wykonaniem utworu „Gdybyś” Grażyny Łobaszewskiej. Justyna Zakrzewska wprowadziła optymizm i energię na salę śpiewając przebój Melanie Fion’y „Monday Morning”. Następnie na scenie pojawiła się najmłodsza uczestniczka konkursu Nicola Dzięcioł, piosenką „Laleczka z porcelany” urzekła wszystkich. Konkurs dobiegł końca lecz nagle na sali pojawiła się Kamila Nędza i to właśnie do niej należał ostatni występ tego wieczoru, zaśpiewała przebój Amy Winehouse „You should be stronger than me”. Następnie jury udało się na obrady w wyniku, których mieli wyłonić zwycięzcę. W czasie trwania obrad publiczność mogła podziwiać występy gościnne. Kamil Karolczuk oraz Barbara Koźluk przenieśli nas do operowego świata, wykonując dwa utwory „Non ti scordar di me” i „O sole mio”. Wystąpił również niezwykle utalentowany młody instrumentalista – Grzegorz Beliński, zagrał dwa utwory Metallici na swojej gitarze elektrycznej. Agnieszka Bury zaśpiewała dla nas cztery utwory, Katarzyna Kaczor wykonała „Maszynkę do ćwierkania” oraz „Titanium”. Wystąpiła również Aneta Mańka w utworze „Brzydcy”. Po występach gościnnych nadszedł czas na ogłoszenie werdyktu jury.

Wyróżnienia zostały przyznane czterem uczestnikom: Anecie Mańce, Annie Gembalczyk, Kamili Nędzy oraz Władysławowi Kaczmarkowi. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Kaczor. Na drugim stopniu podium stanęła Sylwia Lipka. A zdobywczynią pierwszego miejsca została Ewelina Kobylańska.

Poziom sierpniowego konkursu był bardzo wysoki, a jury miało bardzo trudne zadanie bo wyłonienie laureatów było prawie niemożliwe. W przyszłym miesiącu odbędzie się kolejny koncert, który jak wierzymy, także będzie stał na wysokim poziomie. Zapraszamy wszystkich już 26 września na Gliwicki Rynek na kolejny Koncert Eliminacyjny do Festiwalu Rytm Gliwice 2013!

Opracowała: Magdalena Skowron

 
Wrześniowe ELIMINACJE 2013

Niniejszym chcielibyśmy serdecznie zaprosić na Eliminacje do V Festiwalu Rytm Gliwice 2013, które organizujemy przy finansowym wsparciu Wydziału Kultury i Promocji Miasta Gliwice. Koncert eliminacyjny odbędzie się w Gliwickim Rynku w dniu 26 września br. w godzinach od 16.00 do 19.00. Podczas tego koncertu wystąpią młodzi artyści, młodzież utalentowana wokalnie ze szkół i szkół muzycznych. W jury tradycyjnie zasiądą muzycy i sympatycy muzyki.

Serdecznie pozdrawiamy

Zarząd SMRytm

www.fundacjarytmgliwice.pl

 
"Wieczór wiedeński" - pożegnanie lata

http://rytm.kei.pl/images/plakaty2/wieczor_wiedenski2013.jpg

GLIWICKA ORKIESTRA KAMERALNA

AGENCJA  ARTYSTYCZNA „ WENA”

support godz. 18.30

Młodzieżowa Orkiestra Dęta absolwentów

PSM I i II st. im. L. Różyckiego w Gliwicach

dyr. Joachim Nowak

Więcej…
 
"Następnego dnia rano"

http://rytm.kei.pl/images/plakaty/001nastepnegodniarano.jpg

Centrum Kultury Katowice zaprasza serdecznie na spektakl pt. Następnego dnia rano.


Sztuka Petera Quiltera to bardzo zabawna opowieść o poszukiwaniu partnera i otwartości w związkach.

Więcej…
 
WAKE UP YOUR VOICE #2

http://rytm.kei.pl/images/zdjecia_do_art/003%20-%201001732_625137917526790_82490031_n.jpg

Tym razem WAKE UP YOUR VOICE uczą praktycznej pracy wokalnej w jednym z najlepszych studio nagraniowych w Polsce - MAQ RECORDS ! Wraz z Johnem Taylorem i Larsem Danielssonem nagrywałam tutaj moją ostatnią płytę "Crossings Project" a niedawno Leszek Możdżer z Motion Trio nagrali tutaj nowy materiał na wspólny album. Wszyscy zachwycają się tym miejscem, dlatego we wrześniu odbędą się tutaj warsztaty wokalne WAKE UP YOUR VOICE STUDIO, uczące młodych wokalistów profesjonalnej pracy w studiu nagraniowym przez całe 2 dni od rana do wieczora.

Więcej…
 
Sprawozdanie z Sierpniowych ELIMINACJI 2013

Sprawozdanie z koncertu w dniu 24.08.2013

Kolejne wakacje już za nami, jak również i kolejny koncert. Coś za nami, a jak wiele przed nami! Mam tu na myśli kolejny Koncert Eliminacyjny do Festiwalu, który odbędzie się 26 września na Gliwickim Rynku. Nawiązując do ostatniego koncertu chciałabym się z Wami podzielić pewną refleksją. Zauważyłam, jak niesamowicie rozwija się Fundacja Rytm Gliwice, której prekursorem było Stowarzyszenie Rytm Gliwice.

Więcej…
 
o sobie - Rafał Borkowy

http://rytm.kei.pl/images/o_sobie/rafal_borkowy.jpg

Pracę z młodzieżą rozpocząłem w roku 1998 prowadząc wokalny zespół gimnazjalny, który swoim śpiewem uświetniał uroczystości szkolne i nie tylko, zespół ten zdobywał laury i wyróżnienia na festiwalach Kultury Młodzieży Szkolnej w Tychach. W 2003 r zespół swoim patronatem objął Bieruński Ośrodek Kultury i odtąd jego grono poszerzyło się o nowych członków - nie tylko gimnazjalistów, ale uczniów szkół średnich, oraz studentów. Jako, że piszę piosenki głównie do tekstów poetyckich,

Więcej…
 
"SIOSTRUNIE" - Spektakl Komediowy

http://rytm.kei.pl/images/zdjecia_do_art/001%20-%20plakat.jpg

Zapraszamy serdecznie na spektakl komediowy "SIOSTRUNIE"

sobota 12 października godz. 19.00

Sala koncertowa Centrum Kultury Katowice

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 78 z 82