W tym roku otrzymaliśmy kwotę 139 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzielimy ją asystentowi Eliminacji Szkolnych Wokalnych roku 2018. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, zwłaszcza pani dr Sylwii Jakubiec i wolontariuszowi Lesławowi Grąbczewskiemu. Na rok 2018 można już teraz dokonywać wpłat na rzecz młodych artystów i osób angażujących się w pracę dla nich. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty.

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj10
mod_vvisit_counterWczoraj33
mod_vvisit_counterTen tydzień43
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień293
mod_vvisit_counterTen miesiąc525
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc2083
mod_vvisit_counterŁącznie477193


Uczestniczka Eliminacji 2018 - Milena Wojaczek

Milena lubi śpiewać, uwielbia tańczyć, kocha zwierzęta. Plany i marzenia związane są z jej zainteresowaniami, czyli chciała by zostać piosenkarką lub nauczycielką muzyki. Na kółko wokalne chodzi do pana Zbigniewa Dobrzyńskiego od zeszłego roku szkolnego. Lecz wtedy śpiewała jeszcze w duecie z koleżanką z klasy. Na występy solowe zdecydowała się dopiero w II semestrze tego roku szkolnego. Występ w Gliwicach będzie dopiero jej drugim występem solowym. Trzymajcie kciuki, bo: „dużo przede mną nauki jeszcze” - jak sama mówi.

 
Uczestniczki Eliminacji 2018 - duet Natalia i Wiktoria Brożek

Cześć .... mamy 11 lat nazywamy się Natalia i Wiktoria Brożek chodzimy do 3 klasy, naszą pasją jest: muzyka, aikido oraz od niedawna jazda konna.

 
Sprawozdanie z koncertu eliminacyjnego festiwalu w dniu 28 kwietnia 2018 r.

Koncerty eliminacyjne Festiwalu Rytm Gliwice są organizowane w tym roku na dużą skalę. Dlaczego? Bo młodzież muzyczna śpiewająca przybywa do nas z całego kraju, przywożąc ze sobą talent, który pokazuje jak wspaniałych ludzi mamy w kraju.

Eliminacje kwietniowe upłynęły pod znakiem czasu - czasu, który pokazał, że jubileuszowa edycja festiwalu przyciągnęła do siebie znakomitych artystów. Nie mniej znakomici byli uczestnicy kwietniowych eliminacji. Przybywali z repertuarem poważnym, ale i lekkim. Było dynamicznie, ale i też momentami wolno. Repertuar młodzieży i uczestników w wieku średnim jest tak szeroki, jak pole ich zainteresowań.

Dzieci zaprezentowały się wspaniale! Pokazały klasę, mimo młodego wieku, a scena nie była dla nich problemem.

Tak samo, na wysokim poziomie, prezentowali się pozostali uczestnicy, którym nie brakowało niczego, by występować na scenach w całym kraju.

Organizator, Marian Dragon, dbał o dobrą atmosferę na sali, natomiast znakomita praca wideokamerzysty Andrzeja Bałuckiego przełoży się na piękne wideorelacje z wydarzenia. Z całego serca dziękujemy za ten dar. Nagłośnienie zapewnił nasz akustyk, Sebastian Malcherek, który to wysokim poziomem swoich usług sprawia, że uczestnicy mogą prezentować swe piosenki na znakomitym poziomie nagłośnienia.

Konferansjer prowadził całość, zapowiadając uczestników, i czynił to z poczuciem humoru i solidną troską o prawidłowy przebieg wydarzenia.

Jury było niezbyt liczne, co typowe jest dla naszych koncertów, to element innowacji, ale będący wyjątkiem - kolejne koncerty będą już pełne jurorów, którzy pełni są muzycznego dobra, tworzą rodzinną atmosferę, tak typową dla naszego, jedynego w rejonie tego typu festiwalu.

Uczestnicy dziękowali organizatorom za wydarzenie, do finału dostało się mnóstwo osób, bo także wyróżnieni, jednak i to jest wyjątkowa sytuacja, która nie powtórzy się w przyszłości. Przewodniczący jury ulega zmianie, a wraz z tym nastąpią nowości w organizacji koncertów.

W finale znalazły się osoby wyszczególnione na naszej stronie internetowej - patrz: www.fundacjarytmgliwice.pl.

Dziękujemy Gliwickiemu Centrum Organizacji pozarządowych za udostępnienie jak zawsze pięknej sali oraz Miastu Gliwice za dofinansowanie naszego wydarzenia. Dzięki tym nieocenionym jednostkom możemy działać dalej, z czego bardzo, bardzo się cieszymy!

Opracował: Michał Czaplicki

 
Wyniki Konkursu Eliminacyjnego - Kwiecień 2018

Kategoria dzieci od 7 do 10 lat

1 miejsce - Oliwia Miś

2 miejsce - Alicja Górniok

3 miejsce - Aleksandra Strządała

Kategoria dzieci od 11 do 14 lat

1 miejsce - Ewelina Kozub

2 miejsce - Ida Szebla

3 miejsce - Wiktoria Lach
Wyróżnienia z zaproszeniem do finału:
Zespół "Czelodka"

Ida Zielińska


Kategoria młodzieżowa

1 miejsce - Marietta Fiedor

2 miejsce - Weronika Dykacz

3 miejsce - Tadeusz Stuchlik

 
Juror Eliminacji 2018 - Jarosław Toifl

Muzyk, producent, kompozytor, realizator dźwięku. Współpracuje z takimi zespołami i wokalistami jak: SBB, Piersi, Big Cyc, Sebastian Riedel, Mateusz Ziółko, Kamil Bednarek, Czarno Czarni, Oberschleizen, Kat, Atmasfera, Patrycja Zarychta. Na przestrzeni 20 lat wyprodukował i zmiksował kilkaset utworów oraz płyt, m. in. "Bałkanica" zespołu Piersi, "Na dnie mojego serca" Sebastiana Riedla i Cree, "Amsterdam" zespołu Negatyw. Link do facebooka: https://www.facebook.com/J.Toifl/

 
Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży

Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży to najwspanialsza impreza i okazja dla młodych muzyków i tancerzy z naszego województwa, którzy chcą pokazać się światu! Coroczna impreza obejmująca swoim zasięgiem całe województwo, organizowana od 20 lat przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach.

Prezentacje Artystyczne to wielkie Święto Tańca i Muzyki, od wielu lat impreza wspierana przez instytucje miejskie oraz prywatne firmy, obejmowana jest honorowym patronatem prezydenta Gliwic, Wojewody Śląskiego, Regionalnego Instytut Kultury w Katowicach i Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej (dawniej Górnośląskiego Związku Metropolitalnego) Patronat medialny wspiera TVP oraz lokalne stacje radiowe.

Celem imprezy jest konfrontacja dokonań solistów, zespołów muzycznych i zespołów tanecznych działających w placówkach oświatowych, kulturalnych oraz wychowania pozaszkolnego. Prezentacje Artystyczne stają się inspiracją do twórczych poszukiwań nowych form i środków wyrazu artystycznego, rozwijania u młodzieży wrażliwości estetycznej na sztukę muzyczną i taneczną.

Finał Prezentacji, Koncert Galowy to uroczystość wyjątkowa, wieńcząca wielogodzinna pracę jurorów, całego zespołu pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach i sztabu wiernych wolontariuszy. Wykonawcy i laureaci Prezentacji podczas Koncertu Galowego mają możliwość zaprezentowania swoich talentów przed szerszą publicznością w prawdziwie artystycznej atmosferze profesjonalnie zorganizowanego koncertu.

Z pewnością wartym wspomnienia faktem jest, że Prezentacje mają swoją własną i niepowtarzalną statuetkę, która przyznawana jest zdobywcy Grand Prix. Jest to ręcznie odlewana figurka „Jaśka”. Projekt stworzył pan Aleksander Smoliński, artysta plastyk współpracujący z MDK.  Same statuetki powstają w pracowni Katedry Odlewnictwa Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej. Właśnie tam, wykorzystując tradycyjne metody odlewnicze i grawernicze, przygotowuje „Jaśka” pan Bernard Czok, który nadaje każdemu z nich niepowtarzalne cechy.

Biorąc pod uwagę tylko ostatnie 10 lat imprezy liczba młodych tancerzy i muzyków robi wrażenie – prawie 10 tysięcy uczestników! W zeszłym roku 2017 do przesłuchań przystąpiło ponad 1500 wykonawców z całego województwa śląskiego.

Należy wspomnieć, że laureaci Prezentacji Artystycznych z powodzeniem występują na międzynarodowej scenie.

„Dziecku potrzebny jest ruch, powietrze, światło – zgoda, a i coś jeszcze! Spojrzenie w przestrzeń́, poczucie wolności – otwarte okno” Janusz Korczak.

Zdjęcia, zapowiedzi i relacje filmowe z kolejnych edycji Prezentacji dostępne są na stronie internetowej MDK (www.mdk.gliwice.pl) oraz na profilu Facebook (Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne).

 
Uczestniczki Eliminacji 2018 - Zespół "Duże Vivo"

Duże VIVO śpiewa w tym składzie od września 2017 roku, ma na swoim koncie już kilka sukcesów. Dziewczyny interesują się muzyką, grają na instrumentach, śpiewają. Uczęszczają na zajęcia wokalne do Domu Kultury we Wrocławiu, gdzie doskonalą swoje umiejętności pod okiem instruktorów. Dziewczyny bardzo się lubią i wspólne śpiewanie jest dla nich przyjemnością:)

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Paulina Flak

Mam 15 lat. Uczęszczam do klasy 2 w gimnazjum nr 8 w Chorzowie. Moją karierę muzyczną zaczynałam jako kilku letnie dziecko stukające widelcem w talerzyk. Od tego czasu śpiewam wszędzie od prysznica po scenę.  Przez 2 lata grałam na altówce w PSM im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowie na 1 stopniu. Aktualnie jestem na 2 stopniu w tej szkole na wydziale wokalnym. Jestem samoukiem, jeżeli chodzi o grę na gitarze. Natomiast na fortepianie uczę się grać w szkole muzycznej. Moją przyszłość wiążę z muzyką jako nauczyciel lub technik realizacji dźwięku. W styczniu 2018 roku nagrałam Coover w Studiu Dla Ciebie w Opolu. Brałam udział w dużej ilości konkursów, w tym też w castingach np. do Małych Gigantów w 2015. Mam za sobą wiele zwycięstw jak i porażek, ale się nie poddaję. Potrafię zarówno przegrać jak i wygrać.  Bardzo kocham to, co robię.

 
Uczestnik Eliminacji 2018 - Kamil Florczyk

Wesoły chłopak, kochający śpiewać, próbuje swoich sił w pisaniu własnych utworów, marzący o występowaniu na wielkiej scenie. Chce spełniać swoje marzenia, dlatego cały czas dąży do celu.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Natalia Andrzejewska

Moją pasją jest muzyka, całe moje życie to muzyka. Śpiewam od małego dziecka, gram na gitarze, nie wyobrażam sobie życia bez tego. Byłam na wielu festiwalach i osiągnęłam sporo sukcesów, jednak dla mnie najważniejsza jest atmosfera i radość ze wspólnego śpiewania. Uwielbiam Eda Sheerana, jestem jego wierna fanką i niedługo spełni się moje marzenie - pojadę na jego koncert. Nie wiem, czy w przyszłości zostanę piosenkarką, ale na pewno muzyka będzie w moim życiu:)

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Milena Żuchowicz

Nazywam się Milena Żuchowicz, mam 11 lat. Chodzę do szkoły podstawowej w Czernicy. Od czterech lat gram na skrzypcach, bardzo lubię śpiewać, mam już na swoim koncie udział w różnych przeglądach i festiwalach muzycznych. Moim największym sukcesem było wygranie pucharu i nagranie płyty w studiu muzycznym. Moim marzeniem jest udział w programie telewizyjnym The Voice Kids oraz zostanie nauczycielką muzyki.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Julia Worek

Chodzę do 6 klasy. Lubię śpiewać, 6 rok uczę się grać na skrzypcach, w wolnym czasie uczęszczam na zajęcia kung fu. Uczestniczyłam z powodzeniem w szkolnym konkursie ''Mam talent '', a w sporcie zdobyłam Złotą Odznakę w narciarstwie zjazdowym. W wolnym czasie wspólnie z siostrą lubię oglądać filmy familijne oraz słuchać dobrej muzyki.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Anna Wala

Witam, jestem Ania. Gram na pianinie i śpiewam. Jeżeli chodzi o sukcesy wraz z moja koleżanką zdobyłam wyróżnienie II stopnia w Powiatowym Festiwalu Muzycznym w Czerwionce-Leszczynach. Moje plany na przyszłość to wygrać konkurs Chopinowski w Warszawie. Dostać się do popularnego programu The Voice Kids i zostać piosenkarką.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Roksana Szweda

Mam na imię Roksana. Chodzę do 6 klasy. Moją pasją jest śpiew. Od najmłodszych lat śpiewałam w wokalno-instrumentalnym zespole. Jeździliśmy na konkursy, śpiewaliśmy na festynach i w kościele. Mając 9 lat zaczęłam uczęszczać na lekcje gry na pianinie. Później w 3 klasie zapisałam się na zajęcia koła wokalnego. Bardzo mi się spodobało i zostałam tam do dnia dzisiejszego. Moją drugą pasją jest sport. Uczęszczam do klubu sportowego grając w piłkę nożną. Bardzo też lubię biegać, grać w piłkę ręczną, jeździć na łyżwach. Mam dużo sukcesów w sporcie. W przyszłości chciałabym zostać znaną piosenkarką.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Patrycja Pindur

Patrycja ma 14 lat i jest uczennicą 6 klasy Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach. Od lat przedszkolnych interesuje się muzyką, tańcem i aktorstwem. By realizować swoją taneczną pasję uczestniczyła na zajęcia taneczne w szkole tańca "Iskra". Od 3 lat swoje muzyczno-sceniczne zainteresowania rozwija w Studio Aktorskim "Wit-Wit". Patrycja jest także członkiem szkolnego zespołu "Dziewiątka" oraz uczennicą Szkoły Muzycznej Yamaha.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Paulina Appel

Jestem uczennicą 6 klasy Szkoły Podstawowej im. H.M. Góreckiego w Czernicy. Należę do osób o humanistycznych zdolnościach, czyli muzyka, śpiew, sztuka recytacji, swoboda sceniczna, aktorskie zapędy nie są mi obce. Ostatnio miałam poważną przygodę z teatrem SAFO, zagrałam rolę Stańczyka w „Weselu” Wyspiańskiego. Mam również pojęcie o grze na pianinie - uczyłam się jej w Ognisku Muzycznym w Rybniku. Marzę o tym, aby spróbować swoich sił w śpiewie oraz w aktorstwie. Aktywnie uczestniczę w szkolnych imprezach artystycznych, śpiewam i tańczę. Brałam również udział w konkursach na szczeblu gminnym i powiatowym.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 78