W tym roku otrzymaliśmy kwotę 108 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do cateringu z okazji koncertów finalnych festiwalu w roku 2018. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, zwłaszcza pani dr Sylwii Jakubiec i wolontariuszowi Lesławowi Grąbczewskiemu. Na rok 2019 można już teraz dokonywać wpłat na rzecz młodych artystów i osób angażujących się w pracę dla nich. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty.

NOWY FESTIWAL

Fundacja Rytm Gliwice prowadzi w roku 2019 I ogólnopolski festiwal wokalny osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (pierwszy był w marcu 2019) można przez cały czas dokonywać zapisów. Kolejne koncerty eliminacyjne poprzedzane warsztatami wokalnymi odbędą się: 22.06.2019 i 28.09.2019. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Koncert finalny 19 października 2019 r. Jest to festiwal z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Gdyby ktoś z Państwa chciał wpłacić bezpośrednio na konto Fundacji Rytm Gliwice jakąś kwotę - dla wsparcia organizowanego przez Fundację - Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami - bardzo prosimy skorzystać z danych:
Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ, 18 2030 0045 1110 0000 0360 6920
KRS Fundacji: 0000442065,Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj29
mod_vvisit_counterWczoraj57
mod_vvisit_counterTen tydzień445
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień508
mod_vvisit_counterTen miesiąc1608
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc2367
mod_vvisit_counterŁącznie491834


Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Ida Szebla

Mam 14 lat. Moją pasją jest muzyka. Lubię słuchać różnych jej gatunków, lecz na pierwszym miejscu jest jazz. Dwukrotnie uczestniczyłam w warsztatach jazzowych w Puławach. Jestem laureatką wielu konkursów - ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Gram na pianinie i od niedawna na ukulele. W wolnych chwilach poznaję i ćwiczę nowe chwyty. Poza śpiewaniem, lubię tańczyć i rysować.

 
Uczestnik koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Paweł Sulewski

Paweł Sulewski ma 14 lat. Od 6 lat uczy się grać na gitarze, a także uczęszcza na lekcje śpiewu. Śpiew to jego wielka pasja. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali wokalnych w całym kraju, jednak najbardziej ceni sobie odkrycie  jego wersji Hymnu Światowych Dni Młodzieży przez Radio Eska, gdzie jego nagranie zostało opublikowane jako jedyne  w Polsce. Paweł w Finale wystąpi z własnym akompaniamentem gitary elektryczno -akustycznej i wykona utwór Maryli Rodowicz "Wariatka tańczy ".

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Aleksandra Strządała

Ola najbardziej lubi muzykę - śpiewać i tańczyć, a także lubi różne sporty m.in. jazdę na rolkach, rowerze oraz bieganie. Ola mieszka w Bielsku-Białej, gdzie uczy się w  4 klasie, a od 3 lat ćwiczy śpiew w Dziecięcym Chórku Pinokio. Uczestniczy w wielu konkursach i festiwalach, gdzie niejednokrotnie jest laureatką. Muzyka to jej pasja, śpiewa gdzie tylko się da, w domu, na podwórku, przy zabawie.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Jagoda Rataj

Jagoda Rataj jest z Katowic i ma skończone 12 lat. Chodzi do szóstej klasy szkoły podstawowej imienia Górnośląskich Noblistów w Katowicach, a jej pasją jest śpiew oraz aktorstwo. Swoją edukację muzyczną zaczynała w roku 2010 w zespołach Ćwierćnutki, Półnutki i Nutki, a pierwszy występ solowy na scenie miała z towarzyszącym tanecznie zespołem Półnutki w maju 2013 roku. Pracuje z instruktorem wokalu od 2,5 roku, a od IX b.r. należy do grupy teatralno-musicalowej Wit-Wit w Gliwicach. Występuje na licznych koncertach w Sosnowcu, Piekarach i Wojkowicach prezentując się solowo lub z zespołem proWOKALni prowadzonym przez Panią Irminę Barczewską-Garus.

Więcej…
 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Zuzanna Rajman

Zuzanna ma 12 lat. Chodzi do szóstej klasy Szkoły Podstawowej w Poznaniu. Śpiew, taniec, aktorstwo - to jej pasja, którą rozwija uczęszczając na zajęcia do Szkoły Musicalu ERATO.  Zuzia ma liczne osiągnięcia w konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

 
Uczestnik koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Jakub Rajman

Jakub ma 15 lat. Chodzi do trzeciej klasy gimnazjum w Poznaniu. Od siódmego roku życia rozwija swoje umiejętności wokalne i aktorskie w Szkole Musicalu ERATO w Poznaniu. Został doceniony na wielu konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Występował na deskach wielu teatrów, odgrywając niejednokrotnie role pierwszoplanowe.

 
Uczestnik koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Dominik Rajman

Dominik ma 6 lat i chodzi do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 19 w Poznaniu. Pasję do muzyki przejął po swoim rodzeństwie. Uwielbia śpiewać i występować na scenie.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Aurelia Radecka

Aurelia Radecka ur. 30.03.2009 r. w Chorzowie uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 37 im. Karola Grzesika w Chorzowie, obecnie jest uczennicą czwartej klasy. Ogólnie lubi się uczyć, szczególnie łatwo przychodzi jej zapamiętywanie wierszy i różnego rodzaju tekstów, uwielbia rysować, a jej ogromną pasją jest śpiew. Pełna temperamentu, aktywna, wesoła, optymistka od urodzenia. Śpiewa zawsze i wszędzie ( w tramwaju, autobusie), wszystko co wpadnie jej w ucho i do tego gaduła. Śpiew i występy na scenie to jej powołanie, jest do tego stworzona, jak sama kiedyś powiedziała „ będę gwiazdą” :) Od siódmego roku życia regularnie chodzi na indywidualne zajęcia wokalu, do Starochorzowskiego Domu Kultury, poza tym śpiewa w zespole „Misiaki” w Chorzowskim Centrum Kultury. Ponadto, jest członkiem Stowarzyszenia Muzyczno-Teatralnego „Freeland” od 2016r. Od trzeciego roku życia trenuje judo, obecnie posiada żółty pas. Pierwszy swój występ przed publicznością miała w wieku 5 lat w Katowicach na rynku w ramach projektu Dziennika Zachodniego „Dzieci śpiewają kolędy”, z którym nagrała płytę. Następnie zaczęła brać udział w różnych konkursach, festiwalach, przesłuchaniach wokalnych, w których prawie zawsze jest laureatem. Aurelia jest młodą, początkującą wokalistką, która wierzy, że kiedyś jej samozaparcie i chęć zaistnienia zaowocują i jej talent zostanie zauważony.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Maja Olszowiec

Nazywam się Maja Olszowiec i mam 14 lat. Uczęszczam do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Szamotułach oraz do Gimnazjum w Rokietnicy. Śpiewam od kilku lat, a od niedawna uczę się również gry na pianinie. Moje najmilsze wspomnienia wokalne to Międzynarodowy Festiwal w Chorwacji dla Młodych Talentów w 2016r, gdzie zdobyłam I miejsce, Międzynarodowy Festiwal Mali Split zakończony nagrodą specjalną również w Chorwacji w 2016r oraz Międzynarodowy Festiwal we Włoszech - Rzym 2017r, gdzie udało mi się zdobyć II miejsce. Jestem także laureatką kilku krajowych festiwali m.in. otrzymałam I miejsce w Konkursie Piosenki Wszelakiej z żywym akompaniamentem Pogorzela 2016r, dwukrotnie Złoty Dyplom w Wielkopolskim Konkursie Szkolnej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Akademii Muzycznej w Poznaniu 2017 i 2018 i inne. Muzyka to dla mnie niezawodne lekarstwo na wszystko: rozwesela, odpręża, przenosi w inny świat, uwalnia wyobraźnię, uwrażliwia i uszczęśliwia.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Oliwia Miś

Oliwia Miś jest uczennicą szkoły podstawowej w Lisiej Górze im. św. Jadwigi Królowej Polski. Popołudniami uczęszcza do szkoły muzycznej I stopnia, gdzie uczy się gry na skrzypcach. Oliwia jest laureatem wielu konkursów wokalnych rejonowych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Uczęszcza również na zajęcia taneczne „Create Yourself”, których założycielem jest jej brat Adrian Miś. Kiedy wraca zmęczona ze szkoły, nastrój poprawia jej ukochany piesek Molly.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Sara Majchrzak

Nazywam się Sara Majchrzak i mam 12 lat. Moje hobby to podróże i fotografia, występy w sztukach teatralnych, pisanie wierszy i opowiadań. Od niedawna również gra na ukulele. Przede wszystkim jednak kocham śpiew! Jestem laureatką wielu konkursów lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Swoje pasje rozwijam w Klubie "Na Piętrze", działającym przy Spółdzielni Mieszkaniowej "Przylesie" w Lesznie. Tam pod okiem fantastycznej trenerki, śpiewam również w zespole "Arabeska 2".

 
Uczestnik koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Paweł Madzia

Paweł ma 10 lat. Kocha muzykę w każdej postaci. Lubi śpiewać, grać na fortepianie i komponować własne utwory. Marzy, aby w przyszłości zostać wybitnym kompozytorem oraz piosenkarzem znanym na całym świecie.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Weronika Machura

Nazywam się Weronika Machura, mam 8 lat, mieszkam w Jastrzębiu-Zdroju. Muzyką interesuje się od 6 roku życia. Śpiewam w parafialnej „SCHOLI" na mszach szkolnych, oraz uczęszczam na zajęcia Zespołu Wokalnego „WIOLINKI". Mam na swoim koncie kilka sukcesów.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Edyta Limanówka

Edytka uczęszcza do Orawskiej Szkoły Muzycznej w Jabłonce, gra na pianinie oraz gitarze. Należy do Studia Piosenki „Septyma" w Nowym Targu. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów muzycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Śpiewa jest jej największą pasją.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Wiktoria Lach

Nazywam się Wiktoria Lach i mam 12 lat. Chodzę do 6 klasy SP. 2 w Rydułtowach. Od 2018 roku należę do grupy wokalnej Czelodka. W tym roku zajęłam 1 miejsce w XXVII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Żorach.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Dobrawa Kutarba

Nazywam się Dobrawa Kutarba. Mam dziesięć lat i kończę klasę czwartą szkoły podstawowej. Wolny czas spędzam z rodziną i koleżankami. Bardzo lubię śpiewać i tańczyć, moją pasja są również dalekie podróże. Zasypiając śpiewam sobie cichutko i zapadam w głęboki sen. Moim marzeniem jest kiedyś dotknąć chmury.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Julia Góra

Mam na imię Julia. Bardzo lubię muzykę i sport. Uczę się śpiewu i uczęszczam do szkoły muzycznej na fortepian. Bardzo lubię pływanie i gimnastykę. Śpiewam na różnych imprezach w moim mieście i w miarę wolnego czasu uczestniczę w konkursach wokalnych. Mam dużo marzeń. Jedno z nich związane jest z muzyką...

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Agata Kuna

Agata jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach. Przygodę ze śpiewem rozpoczęła w wieku 5 lat. Należy do zespołu wokalnego Czelodka. Ma wiele osiągnięć wokalnych solowych i zespołowych. Z osiągnięć wokalnych, jakie osiągnęła do tej pory, na pewno na uwagę zasługują, wyśpiewane w duecie z kolegą: wyróżnienie na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka w Krakowie, II miejsce podczas II Przeglądu Pieśni i Piosenek Patriotycznych pod patronatem Senatora RP Adama Gawędy w Pszowie, II miejsce w X Regionalnym Konkursie Piosenki Dziecięcej „Śpiewać każdy może” w Knurowie, a jako solistka: I miejsce na XI i XII Starochorzowskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Chorzowie oraz nagrodę specjalną w XX Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi”. Lubi wycieczki, muzykę, taniec i recytować wiersze.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Ewelina Kozub

Nazywam się Ewelina Kozub. Mam 13 lat. Uczęszczam na zajęcia wokalne i teatralne do Studia Muzyki, Piosenki i Teatru ARS w Pietraszynie. Jestem laureatką wielu konkursów muzycznych. Najbardziej jednak jestem dumna z 1 miejsca, które zdobyłam na Europejskim Festiwalu Intermuza, gdzie przewodniczącym Jury był pan Jacek Cygan. Obecnie nagrałam swój pierwszy singiel, który czeka na premierę. Podobno marzenia się spełniają, a moim marzeniem jest nagrać w przyszłości dobrą płytę.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Natalia Kawszyn

Mam 14 lat, jestem uczennicą 8 klasy. Mieszkam w przepięknym mieście Płocku w woj mazowieckim. Od kilku lat uczę się śpiewać i uwielbiam występować na scenie. Próbuję swoich sił w różnych gatunkach muzycznych jak np. jazz i piosenka aktorska. Od września rozpoczynam naukę gry na saksofonie w  Szkole Muzycznej w Płocku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 82