W tym roku otrzymaliśmy kwotę 108 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do cateringu z okazji koncertów finalnych festiwalu w roku 2018. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, zwłaszcza pani dr Sylwii Jakubiec i wolontariuszowi Lesławowi Grąbczewskiemu. Na rok 2019 można już teraz dokonywać wpłat na rzecz młodych artystów i osób angażujących się w pracę dla nich. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty.


NOWY FESTIWAL

Fundacja Rytm Gliwice prowadzi w roku 2019 I ogólnopolski festiwal wokalny osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (pierwszy był w marcu 2019) można przez cały czas dokonywać zapisów. Kolejne koncerty eliminacyjne poprzedzane warsztatami wokalnymi odbędą się: 22.06.2019 i 28.09.2019. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Koncert finalny 19 października 2019 r. Jest to festiwal z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj83
mod_vvisit_counterWczoraj84
mod_vvisit_counterTen tydzień345
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień481
mod_vvisit_counterTen miesiąc1571
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc1774
mod_vvisit_counterŁącznie487416


Juror Eliminacji 2018 - Mirosława Sander

Wokalistka, pianistka, były pracownik instytucji artystycznych opery, operetki, filharmonii. Prezes dwóch stowarzyszeń muzycznych - Mozart i Chopin.

 
Juror Eliminacji 2018 - Tomasz Mucha

Tomasz Mucha jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie dr. Henryka Gembalskiego (2001). Wykłada skrzypce jazzowe na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Prowadzi swoje zespoły: Tomek Mucha Collective, Mulasta Trio. Współtworzy duet z legendą polskiej muzyki – Włodzimierzem Nahornym. Występuje również w zespołach: GaDMu Trio, Lipiny Syndicate, Brazilian – Polish Connection. Współpracuje ze sceną hiphopową: Skorup (płyty – Piękna Pogoda, Ludzie Chmur). Ma na swoim koncie dwie autorskie płyty: Tomek Mucha Collective (2004), Mulasta Trio – Live in Green Eye (2008). Znalazł się także na ponad dziesięciu płytach jako członek innych zespołów lub gościnnie. Był uczestnikiem wielu festiwali w kraju i za granicą. Występował  z takimi gwiazdami jak: John Zorn, Zbigniew Namysłowski, Jarosław Śmietana, Maciej Sikała, Mariusz Bogdanowicz, Arek Skolik, Paweł Kaczmarczyk, Lasse Lindgren, Locko Richter, Siergiej Dawidow, Tymon Tymański, Tomasz Gwinciński.

 
Juror Eliminacji 2018 - Monika Kaczmarczyk

W wieku 10 lat wyszła po raz pierwszy na deski teatru pod przewodnictwem pana Andrzeja Pisarka. Zakochała się w możności bycia za każdym razem inną osobą podczas kolejnego ze spektakli. Dzięki temu zaczęła dużo czytać. Z tamtych czasów zostało jej zamiłowanie do sceny oraz uwielbienie do książek. Jej powołaniem finalnym było hotelarstwo. Jest osobą kochającą swoją pracę i otaczających ją codziennie nowych ludzi.

 
Juror Eliminacji 2018 - Andrzej Bielas

Jestem kompozytorem muzyki elektronicznej, rockowej, oraz do reklam i filmów. Na temat mojej twórczości wypowiadali się pochlebnie: Jerzy Milian, redaktor Kurek z "Panoramy", a także Bogumił Starzyński, oraz Jerzy Kordowicz, którzy pracują w radiach. Posłuchać mnie głównie można w EL-stacji. Moja muzyka to połączenie wszystkich gatunków muzycznych, które mnie interesują. Od muzyki poważnej, aż do współczesnego jazzu. Mam na swoim koncie dużo materiałów muzycznych zamkniętych w całości na płyty i jestem na dobrej drodze, aby wydać płytę we Francji. Obecnie współpracuję z rockowym zespołem ADEKAEM, którego jestem współzałożycielem. Mam za sobą współpracę między innymi z Mieczysławem Jureckim, Tomaszem Cholewą, Piotrem Radeckim, oraz z Śląskimi muzykami jazzowymi.

 
Uczestnicy Eliminacji 2018 - Zespół Włóczykije Młodsze

Grupa młodsza Włóczykijów to zespół złożony z dziesięciu młodych wykonawców. Wystąpi w nieco okrojonym składzie. Grupa zaśpiewa piosenkę: „Kasa, kasa, kasa” z musicalu „Mamma Mia”. Tylko w sezonie artystycznym 2017/2018 zespół zdobył Wyróżnienie w Międzynarodowym Festiwalu Gdynia Open oraz I miejsce w Międzynarodowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Pastorałka Żywiecka” w Żywcu, a także został laureatem I nagrody Powiatowych Spotkań Amatorskich Grup Artystycznych  w Kozach.

Więcej…
 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Natalia Duraj

Natalia ma 12 lat, chodzi do VI kl. szkoły podstawowej. Jak wszystkie dzieci biorące udział w tym festiwalu uwielbia śpiewać. Poza tym gra na fortepianie i kocha zwierzęta, zwłaszcza psy. Natalia bierze udział w różnych konkursach wokalnych, czasem udaje się jej zdobyć jakieś miejsce. Śpiewa od 6-roku życia w Zespole Włóczykije w Bielsku-Białej pod kierownictwem pani Aleksandry Strępień. Bierze również lekcje śpiewu u pani Joanny Markowskiej w Instytucie Muzyki Rozrywkowej w Bielsku-Białej.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Oliwia Baran

Od pięciu lat należę do zespołu Włóczykije przy fundacji Dzieci, młodzieży i dorosłych Włóczykije w Kozach. Jestem też kilkuletnią laureatką konkursu Festiwalu Młodego Aktora w Kętach. Przez cztery lata uczęszczałam na naukę gry na skrzypcach. Aktualnie kontynuowana nauka to Szkoła podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Czańcu. Moimi zainteresowaniami są śpiew i gra na instrumentach, zwłaszcza skrzypkach i pianinie. W przyszłości chciałabym zostać śpiewającym lekarzem pediatrii.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Maja Kocot

Nazywam się Maja Kocot, jestem 13-latką. Kocham scenę! Śpiew, teatr i taniec są całym moim życiem, dlatego rozwijam się w tych kierunkach. Lubię wyzwania, próbuję sił w nurkowaniu, od najmłodszych lat chodzę po górach. Wierzę, że ciężką pracą i wytrwałością można wspiąć się bardzo wysoko.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Oliwia Kapłan

Bardzo lubię śpiewać i tańczyć. Należę do zespołu wokalnego Czelodka, którego opiekunem jest pani Sylwia Jakubiec oraz do zespołu tanecznego Klarnetki Mini, którego opiekunem jest pani Aleksandra Wolner. Miałam już kilka sukcesów na swoim koncie zespołowo i indywidualnie zarówno ze śpiewu jak i z tańca. Moim największym sukcesem ze śpiewu było dostanie się do II etapu 21 Konkursu Piosenki Wygraj Sukces, gdzie otrzymałam wyróżnienie, I miejsce w Regionalnym Konkursie „Śpiewać każdy może” w Knurowie, II miejsce w Starochorzowskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Maja Bryguła

Mam na imię Maja, mam 13 lat. Od młodych lat kochałam śpiewać. W zeszłym roku brałam udział w konkursie „Marcowe nutki” w Częstochowie, gdzie udało mi się uzyskać wyróżnienie. Marzeniem moim jest występ na dużej scenie przy dużej ilości widzów. Obecnie uczęszczam do II klasy Szkoły Muzycznej jako szkoły dodatkowej. Uczę się gry na wiolonczeli i pianinie. Lubię sport - wrotki, rolki, basen. Kocham rodzinę, w której mam duże wsparcie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Sara Gawenda

Cześć, jestem Sara Gawenda mam 15 lat, chodzę do klasy trzeciej gimnazjum, pochodzę z Gliwic. Muzyka to moja pasja od dzieciństwa.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Laura Górniok

Interesuje mnie muzyka pod każdą postacią, kinematografia, literatura, rysunek, języki obce oraz biologia. Moim znakiem rozpoznawczym jest niewątpliwie miłość do kotów. Przez siedem lat chodziłam do szkoły muzycznej w klasie fortepianu, od dwóch lat uczę się gry na gitarze. Brałam udział w wielu konkursach wokalnych. Mam za sobą również występ na Dniach Rudy Śląskiej. W przyszłości zamierzam pójść na studia medyczne bądź filologiczne. Mimo wszystko moją największą pasją jest muzyka. Tworzę muzykę indie i folk, moim marzeniem jest znalezienie zespołu i zagranie ich w pełnym składzie. Niemniej ciągnie mnie również do utworów musicalowych.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Julia Rączka

Nazywam się Julia. Jestem uczennicą VI klasy SP 33 w Bielsku-Białej. Od 2012 roku należę do Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „Włóczykije” w Bielsku-Białej. Bardzo lubię śpiewać, tańczyć, a także brać udział w przedstawieniach teatralnych, uczę się grać na gitarze. Jestem laureatką wielu konkursów m.in. finalistką Festiwalu RYTM Gliwice w roku 2016 i 2017, finalistką Festiwalu Rytm i Melodia Majki Jeżowskiej w 2017 i 2018 roku. Zajęłam II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żory 2018 oraz II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Kalejdoskop Talentów Lato 2018.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Maria Ślusarek

Urodziła się w Krynicy Zdrój 17 lat temu. Mieszka z rodziną w Chełmcu koło Nowego Sącza. Obecnie jest uczennicą I klasy Liceum Katolickiego w Nowym Sączu. Uczy się śpiewu od pięciu lat. Muzyka i śpiew to jest to co chciałaby robić w przyszłości. Wolny czas lubi spędzać na warsztatach aktorskich i z przyjaciółmi. W ostatnim latach była finalistką Sądeckich Młodych Talentów, zdobyła I Miejsce w Konkursie Piosenki Rosyjskiej w Nowym Sączu  i Nagrodę Specjalną Polskiego Radia na Międzynarodowym Festiwalu Skowroneczek.

 
Uczestnik Eliminacji 2018 - Jan Noszczyk

Nazywam się Jan Noszczyk, uczęszczam do Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu- Zdroju. Moja przygoda z muzyką zaczęła się już w pierwszej klasie w zespole „Wiolinki”. Pani Henryka Moroń i Jakub Moroń stawiają przede mną wciąż nowe wyzwania. Dużo radości sprawia mi występowanie na scenie, zarówno solo jak i z zespołem. Śpiewam zawsze i wszędzie. Brałem udział w konkursach wokalnych i zdobyłem kilka wyróżnień. Wciąż jednak dużo pracy przede mną, ale pragnę rozwijać swoją pasję. Lubię jeździć na rowerze, grać w piłkę, a w chłodne dni układać przeróżne budowle z klocków Lego.

 
Uczestnicy Eliminacji 2018 - Zespół "Siódemeczki"

Siódemeczki to młodsza grupa należąca do grupy artystycznej CZELODKA z Rydułtów, prowadzonej przez Sylwię Jakubiec. Ma na swoim koncie już parę osiągnięć na szczeblu rejonowym i wojewódzkim oraz wiele pomysłów do dalszej pracy.

 
Uczestnik Eliminacji 2018 - Radosław Wilczok

Radek odkrył uzdolnienia muzyczne całkiem niedawno, ale ma już na swoim koncie sukcesy na szczeblu rejonowym i wojewódzkim. Oprócz śpiewu lubi sport, gra w piłkę. Lubi zabawy ze swoim bratem oraz kotem. Jest ambitny i pracowity.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Weronika Bugdol

Nazywam się Weronika Bugdol. Jestem uczennicą klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach. Należę do szkolnego zespołu „Czelodka” prowadzonego przez panią Sylwię Jakubiec. Występy na scenie traktuję jako wspaniałą przygodę.

 
Uczestnik Eliminacji 2018 - Wojciech Michałowski

Uczę się grać na instrumentach i śpiewać od lat samemu. Wszelką wiedzę teoretyczną zdobyłem na podstawie doświadczenia i własnych obserwacji. Technikum nr 1 w Gliwicach (technik-informatyk). Zainteresowania: Astronomia (częściowo), muzyka, informatyka, kolekcjonowanie nagrań. Plany na przyszłość: W najbliższym czasie planuję nagrać kasetę demo z moim zespołem Bicie Butów. Poza skończeniem szkoły chciałbym grać koncerty, później wydać profesjonalnie nagrany album. A potem kolejne. Mam nadzieję, że moja twórczość zostanie kiedyś doceniona. A jeśli nie uda się z tym, to będę pracować gdzieś w branży informatycznej.

 
Uczestnik Eliminacji 2018 - Norbert Wronka

Interesuję się muzyką, bliżej graniem na fortepianie i saksofonie. Gram również w teatrze, ale całym moim życiem i rzeczą na którą poświęcam najwięcej czasu jest śpiewanie. Muzyka jest tym, co odzwierciedla mnie i jest moim całym życiem. W ubiegłym roku ukończyłem szkołę muzyczną 1 stopnia na instrumencie głównym, którym był fortepian i instrumencie dodatkowym - puzonie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 81