W tym roku otrzymaliśmy kwotę 108 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do cateringu z okazji koncertów finalnych festiwalu w roku 2018. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, zwłaszcza pani dr Sylwii Jakubiec i wolontariuszowi Lesławowi Grąbczewskiemu. Na rok 2019 można już teraz dokonywać wpłat na rzecz młodych artystów i osób angażujących się w pracę dla nich. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty.

NOWY FESTIWAL

Fundacja Rytm Gliwice prowadzi w roku 2019 I ogólnopolski festiwal wokalny osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (pierwszy był w marcu 2019) można przez cały czas dokonywać zapisów. Kolejne koncerty eliminacyjne poprzedzane warsztatami wokalnymi odbędą się: 22.06.2019 i 28.09.2019. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Koncert finalny 19 października 2019 r. Jest to festiwal z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Gdyby ktoś z Państwa chciał wpłacić bezpośrednio na konto Fundacji Rytm Gliwice jakąś kwotę - dla wsparcia organizowanego przez Fundację - Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami - bardzo prosimy skorzystać z danych:
Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ, 18 2030 0045 1110 0000 0360 6920
KRS Fundacji: 0000442065,Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Bardzo dziękujemy Dyrektorowi Prezesowi przedsiębiorstwa Mandam Gliwice Bronisławowi Jakusowi za wpłatę 100 zł na rzecz Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami "Zaczarowany Mikrofon". Prezes Fundacji Rytm Gliwice - Marian Dragon

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj103
mod_vvisit_counterWczoraj89
mod_vvisit_counterTen tydzień103
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień602
mod_vvisit_counterTen miesiąc1328
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc2145
mod_vvisit_counterŁącznie496208


Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Wiktoria Jaros

Mam na imię Wiktoria i jestem studentką I roku na Politechnice Śląskiej. Dodatkowo jestem też uczennicą I klasy II st. na profilu wokalistyka w PSM  w Gliwicach. Lubię aktywnie spędzać czas, a moją przyszłość wiążę z pracą z dziećmi i muzyką.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Carmela Gentile

Pochodzę z Bystrej, małej miejscowości koło Bielska-Białej. Mam polsko-włoskie korzenie. Z wykształcenia jestem filologiem włoskim, obecnie pracuję w korporacji w Częstochowie. Pierwszy raz występowałam publicznie mając cztery lata. Od 1999 do 2008, a potem od 2014 do 2018 roku uczęszczałam do Domu Kultury w Bielsku-Białej na zajęcia wokalne. Przed wakacjami tego roku pożegnałam się z moimi przyjaciółmi z Bielska. Śpiew był, jest i będzie dla mnie największym hobby i odskocznią od rzeczywistości.

Więcej…
 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Marietta Fiedor

Marietta Fiedor 21 lat, Gliwice Dwa lata temu ukończyła technikum o profilu organizacja reklamy :)  Aktualnie pracuje jako animatorka, rezydentka oraz hostessa. Jej zainteresowania to: aktorstwo, śpiew i moda. Najbardziej kocha podróże i możliwość poznawania nowych ludzi oraz kultur. Motto życiowe: Kimkolwiek jesteś, życzę Ci dobrze ;)

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Weronika Dykacz

Mam wiele zainteresowań i pasji. Oprócz gry, śpiewu czy pieczenia (jeśli można to tak nazwać) bardzo lubię dobrze się wyspać. Niestety, jest to rzadkość, gdyż zazwyczaj w nocy uczę się do szkoły. Nauka sprawia mi przyjemność i często można mnie zobaczyć z nosem w książce lub zeszycie. Chciałabym studiować medycynę, a do tego potrzebna jest ogromna wiedza, toteż staram się być na bieżąco z nowym materiałem (chociaż czasami efekty są podobne do moich wypieków - szczególnie matematyka). Jestem także uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia w Gliwicach, a śpiew doskonale na zajęciach w Młodzieżowym Domu Kultury. Do moich sukcesów (z których jestem najbardziej dumna) zaliczyłabym m.in.: I miejsce w Wojewódzkich Prezentacjach Artystycznych Dzieci i Młodzieży oraz I miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Frankofońskiej w Knurowie.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Beata Dudek

Mam 26 lat, do Gliwic przeprowadziłam się 7 lat temu, kiedy zaczynałam studia na Politechnice Śląskiej. Jestem absolwentką PSM I i II st. w Gliwicach (klasa śpiewu). Pracuję jako projektant instalacji sanitarnych. Muzyka towarzyszy mi od wczesnego dzieciństwa. Pozwala mi nadać codzienności inny wymiar, jest moim alter ego. Kocham ją i wiem, że jest to miłość z wzajemnością. Moją drugą wielką miłością są góry.

 
Uczestnik koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Kacper Chirzyński

Kacper Chirzyński, czyli muzyk, gitarzysta, wokalista. Specjalizuje się w gatunkach takich jak: rock and roll i country, a inspiruje się takimi artystami jak: Johnny Cash, Maciej Maleńczuk, Willie Nelson czy Waylon Jennings. Młody piosenkarz na początku swej drogi artystycznej przynależał do Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach, a od jakiegoś czasu prowadzi działalność muzyczną na własną rękę. W ostatnim czasie udało mu się stworzyć projekt - "The Ring Of Fire, czyli piosenki z repertuaru Johnny'ego Casha", dzięki któremu z powodzeniem razem z zespołem występują na śląskich scenach kultury i z powodzeniem zyskają na wsparciu lokalnych mediów. Tym razem Kacper Chirzyński ma dla Państwa do zaprezentowania coś zupełnie innego...

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu młodzieżowego 2018 - Agnieszka Bury

Urodzona 6 maja 1977 w Kępnie. Z zawodu Tłumacz Przysięgły Języka włoskiego. Od najmłodszych lat wykazuje zainteresowanie śpiewem, tańcem i aktorstwem. Przygoda z tańcem zaczęła się jeszcze w szkole podstawowej, w zespole tanecznym „Gaduły”, a następnie „Iluzja” pod czujnym okiem Zofii Dąbrowskiej - tancerki i choreograf, laureatki licznych nagród i wyróżnień.

Więcej…
 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Ida Zielińska

Uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu. Od kilku lat szkoli głos w studiach wokalnych Singart Gliwice i Sound Impression Sosnowiec, OPP1 Sosnowiec. Uczy się gry na gitarze klasycznej i elektrycznej. Jej największą pasją jest muzyka jazzowa i śpiew. Jej idolką jest Ella Fitzgerald. Jest finalistką i laureatką  festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Chętnie wspomaga lokalne imprezy charytatywne w rodzinnym mieście i okolicy. Lubi czytać książki, jazdę na nartach, rowerze, od dwöch lat trenuje Capoeirę.

 
Uczestniczki koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Zespół "Czelodka"

Zespół istnieje około 10 lat, zmienia się jedynie skład. Na początku był to zespół chłopięcy. Teraz zdecydowaną przewagę mają dziewczyny. Zespół zdobywa nagrody i wyróżnienia w wielu konkursach od rejonowych po ogólnopolskie i międzynarodowe. Co roku są to nagrody w finale ogólnopolskiego festiwalu Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka w Krakowie, podczas przeglądów bożonarodzeniowych itp. Próby odbywają się w przyjaznej atmosferze w domu opiekunki artystycznej – pani Sylwii Jakubiec. To miejsce otwarte dla małych i dużych. Akcent kładziony jest przede wszystkim na integrację, a śpiew jest do tego doskonałym narzędziem.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Eliza Xerxa

Nazywam się Eliza Xerxa, mam 10 lat. Jestem pełna optymizmu i energii, chcę czerpać z życia jak najwięcej. Poza szkołą mój czas wypełnia śpiew, taniec, akrobatyka oraz pełne wdzięku konie, które skradły moje serce. Marzę o karierze piosenkarki i aktorki.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Kinga Woźnica

Kinga ma 12 lat, ćwiczy śpiew w zespole wokalnym Czelodka prowadzonym przez Sylwię Jakubiec. Zaczynała jako jedyna dziewczynka w grupie chłopięcej, co było dla niej prawdziwą szkołą życia. Zdobyła wówczas wiele cennych umiejętności, nie tylko wokalnych, ale również społecznych. Kinga uwielbia śpiewać piosenki, które uzewnętrzniają jej wrażliwą naturę, dlatego chętnie sięga po repertuar musicalowy. Choć marzy jej się gra na scenie, jest jednocześnie bardzo skromna. Uwielbia spędzanie czasu z przyjaciółkami z zespołu. W wolnym czasie opiekuje się swoimi zwierzętami: psem, koszatniczką i szynszylą. Latem wyjeżdża albo na warsztaty wokalne, albo konne. Ma na swoim koncie sporo sukcesów solowych i zespołowych w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. Najbardziej ceni sobie wyróżnienie w kilkuetapowym konkursie Wygraj Sukces. Występy na scenie traktuje jednak przede wszystkim jako miłą przygodę i naukę.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Ida Szebla

Mam 14 lat. Moją pasją jest muzyka. Lubię słuchać różnych jej gatunków, lecz na pierwszym miejscu jest jazz. Dwukrotnie uczestniczyłam w warsztatach jazzowych w Puławach. Jestem laureatką wielu konkursów - ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Gram na pianinie i od niedawna na ukulele. W wolnych chwilach poznaję i ćwiczę nowe chwyty. Poza śpiewaniem, lubię tańczyć i rysować.

 
Uczestnik koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Paweł Sulewski

Paweł Sulewski ma 14 lat. Od 6 lat uczy się grać na gitarze, a także uczęszcza na lekcje śpiewu. Śpiew to jego wielka pasja. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali wokalnych w całym kraju, jednak najbardziej ceni sobie odkrycie  jego wersji Hymnu Światowych Dni Młodzieży przez Radio Eska, gdzie jego nagranie zostało opublikowane jako jedyne  w Polsce. Paweł w Finale wystąpi z własnym akompaniamentem gitary elektryczno -akustycznej i wykona utwór Maryli Rodowicz "Wariatka tańczy ".

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Aleksandra Strządała

Ola najbardziej lubi muzykę - śpiewać i tańczyć, a także lubi różne sporty m.in. jazdę na rolkach, rowerze oraz bieganie. Ola mieszka w Bielsku-Białej, gdzie uczy się w  4 klasie, a od 3 lat ćwiczy śpiew w Dziecięcym Chórku Pinokio. Uczestniczy w wielu konkursach i festiwalach, gdzie niejednokrotnie jest laureatką. Muzyka to jej pasja, śpiewa gdzie tylko się da, w domu, na podwórku, przy zabawie.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Jagoda Rataj

Jagoda Rataj jest z Katowic i ma skończone 12 lat. Chodzi do szóstej klasy szkoły podstawowej imienia Górnośląskich Noblistów w Katowicach, a jej pasją jest śpiew oraz aktorstwo. Swoją edukację muzyczną zaczynała w roku 2010 w zespołach Ćwierćnutki, Półnutki i Nutki, a pierwszy występ solowy na scenie miała z towarzyszącym tanecznie zespołem Półnutki w maju 2013 roku. Pracuje z instruktorem wokalu od 2,5 roku, a od IX b.r. należy do grupy teatralno-musicalowej Wit-Wit w Gliwicach. Występuje na licznych koncertach w Sosnowcu, Piekarach i Wojkowicach prezentując się solowo lub z zespołem proWOKALni prowadzonym przez Panią Irminę Barczewską-Garus.

Więcej…
 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Zuzanna Rajman

Zuzanna ma 12 lat. Chodzi do szóstej klasy Szkoły Podstawowej w Poznaniu. Śpiew, taniec, aktorstwo - to jej pasja, którą rozwija uczęszczając na zajęcia do Szkoły Musicalu ERATO.  Zuzia ma liczne osiągnięcia w konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

 
Uczestnik koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Jakub Rajman

Jakub ma 15 lat. Chodzi do trzeciej klasy gimnazjum w Poznaniu. Od siódmego roku życia rozwija swoje umiejętności wokalne i aktorskie w Szkole Musicalu ERATO w Poznaniu. Został doceniony na wielu konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Występował na deskach wielu teatrów, odgrywając niejednokrotnie role pierwszoplanowe.

 
Uczestnik koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Dominik Rajman

Dominik ma 6 lat i chodzi do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 19 w Poznaniu. Pasję do muzyki przejął po swoim rodzeństwie. Uwielbia śpiewać i występować na scenie.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Aurelia Radecka

Aurelia Radecka ur. 30.03.2009 r. w Chorzowie uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 37 im. Karola Grzesika w Chorzowie, obecnie jest uczennicą czwartej klasy. Ogólnie lubi się uczyć, szczególnie łatwo przychodzi jej zapamiętywanie wierszy i różnego rodzaju tekstów, uwielbia rysować, a jej ogromną pasją jest śpiew. Pełna temperamentu, aktywna, wesoła, optymistka od urodzenia. Śpiewa zawsze i wszędzie ( w tramwaju, autobusie), wszystko co wpadnie jej w ucho i do tego gaduła. Śpiew i występy na scenie to jej powołanie, jest do tego stworzona, jak sama kiedyś powiedziała „ będę gwiazdą” :) Od siódmego roku życia regularnie chodzi na indywidualne zajęcia wokalu, do Starochorzowskiego Domu Kultury, poza tym śpiewa w zespole „Misiaki” w Chorzowskim Centrum Kultury. Ponadto, jest członkiem Stowarzyszenia Muzyczno-Teatralnego „Freeland” od 2016r. Od trzeciego roku życia trenuje judo, obecnie posiada żółty pas. Pierwszy swój występ przed publicznością miała w wieku 5 lat w Katowicach na rynku w ramach projektu Dziennika Zachodniego „Dzieci śpiewają kolędy”, z którym nagrała płytę. Następnie zaczęła brać udział w różnych konkursach, festiwalach, przesłuchaniach wokalnych, w których prawie zawsze jest laureatem. Aurelia jest młodą, początkującą wokalistką, która wierzy, że kiedyś jej samozaparcie i chęć zaistnienia zaowocują i jej talent zostanie zauważony.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Maja Olszowiec

Nazywam się Maja Olszowiec i mam 14 lat. Uczęszczam do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Szamotułach oraz do Gimnazjum w Rokietnicy. Śpiewam od kilku lat, a od niedawna uczę się również gry na pianinie. Moje najmilsze wspomnienia wokalne to Międzynarodowy Festiwal w Chorwacji dla Młodych Talentów w 2016r, gdzie zdobyłam I miejsce, Międzynarodowy Festiwal Mali Split zakończony nagrodą specjalną również w Chorwacji w 2016r oraz Międzynarodowy Festiwal we Włoszech - Rzym 2017r, gdzie udało mi się zdobyć II miejsce. Jestem także laureatką kilku krajowych festiwali m.in. otrzymałam I miejsce w Konkursie Piosenki Wszelakiej z żywym akompaniamentem Pogorzela 2016r, dwukrotnie Złoty Dyplom w Wielkopolskim Konkursie Szkolnej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Akademii Muzycznej w Poznaniu 2017 i 2018 i inne. Muzyka to dla mnie niezawodne lekarstwo na wszystko: rozwesela, odpręża, przenosi w inny świat, uwalnia wyobraźnię, uwrażliwia i uszczęśliwia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 84