W tym roku otrzymaliśmy kwotę 108 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do cateringu z okazji koncertów finalnych festiwalu w roku 2018. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, zwłaszcza pani dr Sylwii Jakubiec i wolontariuszowi Lesławowi Grąbczewskiemu. Na rok 2019 można już teraz dokonywać wpłat na rzecz młodych artystów i osób angażujących się w pracę dla nich. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty.


NOWY FESTIWAL

Fundacja Rytm Gliwice prowadzi w roku 2019 I ogólnopolski festiwal wokalny osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (pierwszy był w marcu 2019) można przez cały czas dokonywać zapisów. Kolejne koncerty eliminacyjne poprzedzane warsztatami wokalnymi odbędą się: 22.06.2019 i 28.09.2019. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Koncert finalny 19 października 2019 r. Jest to festiwal z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj84
mod_vvisit_counterWczoraj84
mod_vvisit_counterTen tydzień346
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień481
mod_vvisit_counterTen miesiąc1572
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc1774
mod_vvisit_counterŁącznie487417


Uczestniczka Eliminacji 2018 - Agnieszka Brzykcy

Nazywam się Agnieszka Brzykcy i mam 16 lat. Od dziecka interesuję się muzyką, która od pewnego czasu, stała się moją pasją. We wrześniu 2012 roku, uczestniczyłam w warsztatach muzycznych prowadzonych przez panią Henrykę i pana Jakuba Moroń. Po zakończeniu, dostałam propozycję wstąpienia do Zespołu Wokalnego „Wiolinki”. Wtedy zaczęły spełniać się moje marzenia. Brałam udział w wielu festiwalach i konkursach, zajmując wysokie pozycje. Bardzo cieszyłam się, gdy piosenki przeze mnie śpiewane, podobają się publiczności. Czułam satysfakcję i dalej chciałabym rozwijać się w tym kierunku. Mam nadzieję, że nic nie pokrzyżuje moich planów, a moi Opiekunowie dalej będą pomagać mi w rozwoju muzycznej edukacji i osiąganiu wytyczonych celów.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Ilona Bernal

Nazywam się Ilona Bernal i obecnie rozpoczynam piąty rok studiów na kierunku filologia polska z logopedią w Krakowie. Śpiew towarzyszył mi przez całe życie, aż do momentu rozpoczęcia studiów – wtedy to przygoda wokalna przerwana została na rzecz edukacji i pracy. Pracuję jako logopeda i to właśnie z tym zawodem wiążę swoją przyszłość – planuję otworzyć własny gabinet logopedyczny. Nim rozpoczęłam studia śpiewałam w zespołach wokalnych i bielskim chórze Ave Sol. Muzyka jest dla mnie czymś niesamowitym i mam nadzieję, że gdy tylko zakończę swoją edukację powrócę na scenę, bo na niej czuję się najlepiej.

 
UWAGA

Uwaga: Rada Fundacji Rytm Gliwice ogłasza, iż dnia 22 września br. odbędzie się ostatni koncert eliminacyjny festiwalu w ramach X Festiwalu Rytm Pro Arte Gliwice 2018. Ale nie tylko ... Jest to już ostatni koncert eliminacyjny w ramach tego festiwalu w ogóle. W tym roku odbędą się jeszcze tylko dwa koncerty finalne na dużej sali koncertowej w Mrowisku, Gliwice, ul. Pszczyńska 85 w dniach 26.10.2018(piątek) finał dla dzieci i 27.10.2018 (sobota) finał dla młodzieży. W przyszłym roku 2019 festiwal w Gliwicach zmieni swój profil, będzie to festiwal wyłącznie dla osób z niepełnosprawnościami - jego pełna nazwa: Ogólnopolski Festiwal Wokalny Osób z Niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon".

W imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice wszystkich uczestników dotychczasowego festiwalu serdecznie pozdrawiam zapraszając na ostatni koncert eliminacyjny 22 września br. - oczywiście te osoby z całej Polski (z zagranicy zresztą też), które jeszcze nie dostały się do finału.

P.S. zgłoszenia proszę kierować jak zwykle na adres mailowy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  dołączając wypełnione zgłoszenie (na stronie), mp3 - sam podkład, notę i zdjęcie.

W imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice

Prezes Marian Dragon

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Wiktoria Sokoluk

Wiktoria Sokoluk ma 12 lat. Gra na gitarze i śpiewa w chórze szkolnym. Każdy wolny czas poświęca muzyce. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Jest osobą kontaktową i lubi poznawać nowych ludzi. Poprzez śpiew wykazuje swoje emocje. Jest szalona i zawsze uśmiechnięta.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Barbara Strządała

Mam na imię Basia i mieszkam w Bielsku-Białej. Od września rozpocznę naukę w drugiej klasie szkoły podstawowej. Od dwóch lat śpiewa w Dziecięcym Chórku Pinokio. Mam jak do tej pory liczne wyróżnienia oraz jestem laureatką różnych miejsc na konkursach i przeglądach wokalnych. Bardzo lubię śpiewać - śpiewam wszędzie i o każdej porze. Lubię także jazdę na rowerze, hulajnodze i długie spacery z całą rodziną.

 
Sprawozdanie z koncertu eliminacyjnego festiwalu w dniu 25 sierpnia 2018 r. w ramach X Festiwalu Rytm Pro Arte Gliwice 2018

Niezwykle gorąca atmosfera i to nie tylko za sprawą temperatury otoczenia! TAK było w trakcie przedostatniego koncertu eliminacyjnego festiwalu Rytm Gliwice.

Muzyczna młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności wokalne na warsztatach, które poprzedziły konkurs. Warsztaty to świetna okazja do pracy nad swoimi wadami. Po nich rozpoczął się konkurs. Uczestnicy przybyli z całego kraju, pokazując też ogólnopolski poziom artystyczny. O dobrą atmosferę zadbał prezes fundacji, Marian Dragon, wolontariusze i obsługa centrum Perełka, natomiast znakomita praca wideokamerzysty Andrzeja Bałuckiego przełoży się na piękne wideorelacje z wydarzenia. Z całego serca dziękujemy za ten dar. Nagłośnienie zapewnił nasz akustyk, który to wysokim poziomem swoich usług sprawia, że uczestnicy mogą prezentować swe piosenki na znakomitym poziomie nagłośnienia. Konferansjer prowadził całość, zapowiadając uczestników, i czynił to z poczuciem humoru i solidną troską o prawidłowy przebieg wydarzenia. Uczestnicy śpiewali swe ulubione piosenki, były 3 kategorie wiekowe: 3-10, 10-14, 14+. Co ważne - uczestników oceniało profesjonalne jury, oraz miłośnicy muzyki. Byli to muzycy, nauczyciele. Ale też znaleźli się dyrektorzy instytucji kultury, dziennikarze kulturalni i wokaliści. Uczestnicy sprawnie śpiewali, nie było wpadek, poziom był adekwatny do wieku. Po zakończeniu części konkursowej, uczestnicy mogli wystąpić gościnnie dla radości i zabawy. Panowała rodzinna atmosfera, wszyscy byli dla siebie życzliwi. Co ciekawe będzie też wideorelacja z występów - Andrzej Bałucki nagrywał je za pomocą swoich kamer HD. Najważniejsze jest to, że każdy uczestnik mógł spełniać swoje marzenia. Kolejne eliminacje we wrześniu. Dziękujemy Gliwickiemu Centrum Organizacji pozarządowych za udostępnienie pięknej sali, za darmo, oraz Miastu Gliwice za dofinansowanie naszego wydarzenia. Dzięki tym złotym jednostkom możemy działać dalej, z czego bardzo bardzo się cieszymy! Finał w październiku. Będzie muzycznie!

Opracował: Michał Czaplicki

 
Wyniki Konkursu Eliminacyjnego - Sierpień 2018

Kategoria dzieci od 7 do 10 lat

1 miejsce - Paweł Madzia

2 miejsce - Julia Góra

3 miejsce - Dobrawa Kutarba

Kategoria dzieci od 11 do 14 lat

1 miejsce - Sara Majchrzak

2 miejsce - Paweł Sulewski

3 miejsce - Natalia Kawszyn
Wyróżnienie:
Amelia Cierpiał

Kategoria młodzieżowa

1 miejsce - Nina Kumorek

2 miejsce - Kacper Chirzyński

3 miejsce - Dariusz Kaworek

 
Gościnnie wystąpi Patrycja Mrozek

Tańcem orientalnym zainteresowałam się przez przypadek, ale od razu się zakochałam. Wcześniej próbowałam innych stylów, ale ten najbardziej przypadł mi do gustu. Jest dla mnie odskocznią od codzienności. Cały czas próbuję rozwijać moje umiejętności poprzez uczestnictwo w lekcjach i warsztatach. Mam na koncie liczne nagrody w konkursach tańca orientalnego, zarówno solowe jak i grupowe z zespołem Desert Roses. Taniec nigdy mi się nie nudzi i chyba pozostanie ze mną do końca życia.

 
Gościnnie wystąpi Natalia Bremer

Nadiya swoją przygodę z tańcem orientalnym rozpoczęła 5 lat temu i od tamtej pory zakochała się w nim. W tańcu odkryła swoją kobiecość i pewność siebie. Od samego początku uczy się u wybitnej polskiej tancerki orientalnej - Suraiyi.  Nadiya ma na swoim koncie wiele sukcesów na ogólnopolskich konkursach tańca brzucha. Jest także członkinię grupy „Desert Roses” prowadzonej przez Surayię. W dniu dzisiejszym zaprezentuje się w dwóch odsłonach - klasycznej oraz folklorystycznej.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Danuta Ungier

Od wczesnego dzieciństwa pociągała mnie duża scena. Przygodę z muzyką zaczęłam od skrzypiec. W wieku 3 lat rozpoczęłam naukę gry metodą Suzuki, czyli ze słuchu. Od 3 lat uczę się śpiewu. Drugą obok muzyki pasją jest teatr. Najbardziej lubię piosenkę aktorską, czyli połączenie obu pasji.

 
Juror Eliminacji 2018 - Tomasz Sadownik

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. S. Marciniak-Gowarzewskiej i School of Music University of Louisville (USA) w klasie prof. D. Weeksa. Ukończył studia podyplomowe w klasie dyrygentury prof. K. Krzyżanowskiej-Łobody. Obronił doktorat w AM w Katowicach – promotorem przewodu był prof. J. Ballarin (2015). Laureat III nagrody Konkursu im. L. Różyckiego w Gliwicach (2001), finalista (2003) i zdobywca wyróżnienia (2005) Konkursu im. H. Halskiej we Wrocławiu, II nagrody na VII Międzyuczelnianym Konkursie Słowiańskiej Muzyki Wokalnej w Katowicach (2005). Stypendysta Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia i wyniki w nauce (rok akademicki 2005/06).

Więcej…
 
Juror Eliminacji 2018 - Marlon Couto Ribeiro

Poznajcie brazylijskiego poliglotę Marlona Couto Ribeiro, który jest prawdziwym wulkanem energii i mieszkanką wybuchową, jeżeli chodzi o języki azjatyckie. Gdy pytamy się 30-letniego Marlona, skąd jest, odpowiada zawsze, że z Gliwic, choć do Polski trafił zaledwie 5 lat temu dzięki Bogu. Jego szalona podróż do tej części Europy związana jest oczywiście z językami oraz muzyką.

Więcej…
 
Juror Eliminacji 2018 - Zbigniew Biernat

Major rezerwy mgr inż. Zbigniew Biernat
W latach siedemdziesiątych muzyk zespołu jazzu tradycyjnego „Kubeł Jazz Band”, z którym na festiwalu europejskich zespołów młodzieżowych w Bydgoszczy w 1975r zdobył 1 miejsce oraz nagrał z zespołem pierwszą płytę /w nagrodę m.in. koncert zespołu w Sali kongresowej w Warszawie/. Kolejny zespół od 1978r „Seven Hot Tigres” i udział w festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu. Jako kierownik placówek kulturalnych  zaangażowany w wielu kluczowych obszarach pracy w kulturze: od prowadzenia kilkuosobowych zespołów muzycznych do kilkunastu a nawet kilkudziesięciu osobowych grup teatralnych i tanecznych, które od początku lat 90-tych do końca 2010r. brały udział w przeglądach Amatorskiej Twórczości Artystycznej zdobywając liczne wyróżnienia i uznanie jury. Organizator wielu imprez masowych, współorganizator wielu koncertów charytatywnych, wielu wernisaży połączonych z występami artystycznymi. Największą Jego pasją jest gra na instrumentach (fortepian, akordeon, gitara, kontrabas), motoryzacja, informatyka, wędkowanie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Weronika Ogonowska

Mam na imię Weronika, mam 12 lat i uczęszczam do 6 klasy szkoły podstawowej. Od paru lat uczę się śpiewać i uwielbiam występować na scenie przed publicznością. Biorę udział w wielu konkursach wokalnych, recytatorskich i tanecznych co sprawia mi wielką radość. … Uczęszczam na zajęcia wokalne do pani Elżbiety Biskup.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Natalia Stokowiec

Nazywam się Natalia Stokowiec. Mam 17 lat. Przyjechałam z Rudy Śląskiej i jestem samoukiem. Śpiewam w wolnym czasie, prócz śpiewania trenuję piłkę ręczna od 10 lat. Jest to mój debiut na scenie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Monika Puchalska

Jestem pracującą mamą dwójki dzieci. Zawodowo zajmuję się organizowaniem i nadzorem transportów międzynarodowych. W wolnym czasie muzykuję. Prowadzę kanał na YouTube, na którym można zobaczyć mnie m.in. w składankach z bajek Disney'a, wcielającą się w każdą z postaci, czy polskie wersje zagranicznych hitów. Każdy utwór, który wykonuję, staram się otulić sobą i nadać mu nowy kształt. W przyszłości chciałabym rozwinąć się na tyle mocno w tej dziedzinie, aby móc zajmować się tylko muzyką.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Nela Zawadzka

Nela Zawadzka ma 11 lat i ukończyła czwartą klasę szkoły podstawowej i trzecią klasę szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Od czterech lat uczy się śpiewać, co sprawia jej wielką radość. Jest laureatką wielu konkursów i festiwali o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W przyszłości chciałaby swoim śpiewem dawać ludziom radość i wzruszenie. Marzy też o wystąpieniu w filmie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 81