W tym roku otrzymaliśmy kwotę 108 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do cateringu z okazji koncertów finalnych festiwalu w roku 2018. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, zwłaszcza pani dr Sylwii Jakubiec i wolontariuszowi Lesławowi Grąbczewskiemu. Na rok 2019 można już teraz dokonywać wpłat na rzecz młodych artystów i osób angażujących się w pracę dla nich. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty.


NOWY FESTIWAL

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3
mod_vvisit_counterWczoraj50
mod_vvisit_counterTen tydzień254
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień475
mod_vvisit_counterTen miesiąc1015
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc1546
mod_vvisit_counterŁącznie480667


Uczestniczka Eliminacji 2018 - Julia Worek

Chodzę do 6 klasy. Lubię śpiewać, 6 rok uczę się grać na skrzypcach, w wolnym czasie uczęszczam na zajęcia kung fu. Uczestniczyłam z powodzeniem w szkolnym konkursie ''Mam talent '', a w sporcie zdobyłam Złotą Odznakę w narciarstwie zjazdowym. W wolnym czasie wspólnie z siostrą lubię oglądać filmy familijne oraz słuchać dobrej muzyki.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Anna Wala

Witam, jestem Ania. Gram na pianinie i śpiewam. Jeżeli chodzi o sukcesy wraz z moja koleżanką zdobyłam wyróżnienie II stopnia w Powiatowym Festiwalu Muzycznym w Czerwionce-Leszczynach. Moje plany na przyszłość to wygrać konkurs Chopinowski w Warszawie. Dostać się do popularnego programu The Voice Kids i zostać piosenkarką.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Roksana Szweda

Mam na imię Roksana. Chodzę do 6 klasy. Moją pasją jest śpiew. Od najmłodszych lat śpiewałam w wokalno-instrumentalnym zespole. Jeździliśmy na konkursy, śpiewaliśmy na festynach i w kościele. Mając 9 lat zaczęłam uczęszczać na lekcje gry na pianinie. Później w 3 klasie zapisałam się na zajęcia koła wokalnego. Bardzo mi się spodobało i zostałam tam do dnia dzisiejszego. Moją drugą pasją jest sport. Uczęszczam do klubu sportowego grając w piłkę nożną. Bardzo też lubię biegać, grać w piłkę ręczną, jeździć na łyżwach. Mam dużo sukcesów w sporcie. W przyszłości chciałabym zostać znaną piosenkarką.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Patrycja Pindur

Patrycja ma 14 lat i jest uczennicą 6 klasy Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach. Od lat przedszkolnych interesuje się muzyką, tańcem i aktorstwem. By realizować swoją taneczną pasję uczestniczyła na zajęcia taneczne w szkole tańca "Iskra". Od 3 lat swoje muzyczno-sceniczne zainteresowania rozwija w Studio Aktorskim "Wit-Wit". Patrycja jest także członkiem szkolnego zespołu "Dziewiątka" oraz uczennicą Szkoły Muzycznej Yamaha.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Paulina Appel

Jestem uczennicą 6 klasy Szkoły Podstawowej im. H.M. Góreckiego w Czernicy. Należę do osób o humanistycznych zdolnościach, czyli muzyka, śpiew, sztuka recytacji, swoboda sceniczna, aktorskie zapędy nie są mi obce. Ostatnio miałam poważną przygodę z teatrem SAFO, zagrałam rolę Stańczyka w „Weselu” Wyspiańskiego. Mam również pojęcie o grze na pianinie - uczyłam się jej w Ognisku Muzycznym w Rybniku. Marzę o tym, aby spróbować swoich sił w śpiewie oraz w aktorstwie. Aktywnie uczestniczę w szkolnych imprezach artystycznych, śpiewam i tańczę. Brałam również udział w konkursach na szczeblu gminnym i powiatowym.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Julia Andrzejewska

Jestem wesołą 11-latką, bardzo lubię spotykać się z przyjaciółmi i razem spędzać czas. Lubię jeździć na rolkach, malować, ale największa moją pasją jest muzyka. Śpiewam od 6 roku życia, wystąpiłam na wielu festiwalach i konkursach, wygrałam także ogólnopolskie castingi organizowane przez Mattel i dzięki temu przeżyłam fantastyczne przygody, grając w teledysku do filmu Barbie oraz śpiewając w duecie z piosenkarką Julą polską wersję piosenki „Sięgnij gwiazd” z filmu Monster High. Bardzo lubię nasz zespół VIVO, z którym także dużo występujemy i świetnie się przy tym bawimy.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Zuzanna Żydek

Jestem uczennicą II klasy. Lubię jazdę nartach, rolkach i wrotkach. Moją pasją jest gra na skrzypcach i śpiew (3 rok w klasie skrzypiec w Prywatnej Szkole Muzycznej im. Pawła Świętego w Rydułtowach). Moim marzeniem jest wygrać ten konkurs i wziąć udział w koncercie Devid Garett.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Paulina Żydek

Mam na imię Paulina. Jestem uczennicą klasy III a Szkoły Podstawowej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Czernicy. Lubię Tańczyć, śpiewać, gram również na pianinie. Muzyka to moja pasja.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Liwia Jordan

Liwia od roku należy do zespołu wokalnego CZELODKA oraz do zespołu tanecznego DŻEPETTO. Ma już na swoim koncie, oprócz nagród zespołowych, pierwsze osiągnięcia solowe, z których najważniejsze to II miejsce w Europejskim Festiwalu INTERMUZA 2017 pod egidą Jacka Cygana. Scena pomaga jej pokonywać nieśmiałość. Jej tata jest trenerem sportowym, a mama nauczycielką, więc Liwia wie, że przede wszystkim liczy się systematyczna praca. W wolnych chwilach Liwia lubi bawić się ze swoimi kotami, a ma ich obecnie aż dziewięć.

 
Kwietniowy koncert eliminacyjny festiwalu

Zapraszamy serdecznie do udziału w X Festiwalu Rytm Pro Arte Gliwice 2018. Koncert eliminacyjny odbędzie się 28 kwietnia br. Jeszcze są miejsca - trzeba wypełnić kartę promocyjną solisty/solistki (formularz zgłoszeniowy na naszej stronie), po czym od razu przysłać mp3 (sam podkład), zdjęcie (najlepiej w formacie jpg) i notę (5-10 zdań na swój temat do opublikowania na naszej stronie internetowej). 28.04.2018 (sobota, Gliwice, ul. Studzienna 6, obok Willi Caro) o 14.00 koncert rozpoczyna się wspólnymi warsztatami wokalnymi prowadzonymi przez pedagoga wokalistyki, następnie krótka przerwa i w sali na I piętrze koncert.

P.S. 1. Informujemy, iż zgłosili się sponsorzy, którzy chcą przekazać nagrody pieniężne dla dzieci i młodzieży występującej w koncertach finalnych festiwalu w październiku. Tak więc i w tym roku będą nagrody pieniężne doręczone w kopertach zaraz po ogłoszeniu wyników 26 i 27 października 2018 r.

P.S.2. Kto już wcześniej przysłał materiały na kwiecień, tego to ogłoszenie naturalnie nie dotyczy.

 
Sprawozdanie z koncertu eliminacyjnego festiwalu w dniu 24.02.2018

To pierwsze eliminacje w 2018 roku! To pierwsze eliminacje do X jubileuszowej edycji festiwalu. I mimo że pierwsze - to już wiemy, że nie ostatnie, bo chętnych było w sobotę tak wielu, że musieliśmy wprowadzić dodatkowe terminy na przyszłe miesiące.  Uczestnicy przybyli z kraju, i to dosłownie! Nie tylko ze Śląska. Z całego kraju! Warszawa, Poznań, Trójmiasto i okolice Krakowa. Elementem łączącym ich wszystkich był wysoki poziom występów, choć nie wszyscy prezentowali się dobrze. Jak to bywa w tego typu konkursach, bo wiadomo, są lepsi i gorsi. Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, bo obradowali bardzo długo nad wyborem zwycięzców. Sebastian Thiel, przewodniczący Jury ogłosił wyniki, zwycięzcy byli szczęśliwi. Przegrani częściowo też, bo chwalili sobie możliwość otrzymania wideorelacji i ogólnie dobrą atmosferę. Występy gościnne ujęły publiczność, a sam prezes fundacji wstał i pochwalił jednego z występujących. Koncert zakończył się po 3 godzinach pełnych świetnych występów. Oby tak dalej, młodzi ludzie! Śpiewacie bardzo miło dla uszu. Całe to święto muzyczne nie mogłoby powstać, gdyby nie wsparcie finansowe Miasta Gliwice, za które z serca dziękujemy, kultura może się rozwijać, a setki uczestników z kraju przez cały rok poznaje nasze miasto. Jednym słowem - dziękujemy zarówno uczestnikom, za bycie z nami jak i sponsorom i Miastu Gliwice. Swoją postawą, wszyscy zaangażowani w Festiwal pokazują, że muzyka łączy pokolenia!

Sporządził: Michał Czaplicki

 
Wyniki Koncertu Eliminacyjnego - Luty 2018

Kategoria dzieci od 7 do 10 lat

1 miejsce - Aurelia Radecka

2 miejsce - Karol Cieślik

Kategoria dzieci od 11 do 14 lat

1 miejsce - Jagoda Rataj

2 miejsce - Jakub Rajman

3 miejsce - Kinga Woźnica
Wyróżnienie:
Paweł Sulewski

Kategoria młodzieżowa

1 miejsce - Julia Zalewska

2 miejsce - Julia Szotek-Soska

3 miejsce - Zespół wokalny "Kameleon"

 
Juror Eliminacji 2018 - Janusz "Swosza" Swoszowski

Jest muzykiem, kompozytorem piosenek i wykonawcą. Od wielu lat  jest  inicjatorem projektów muzycznych, których celem jest  propagowanie naszej rodzimej kultury w jak najszerszym  zakresie. Ostatnio założył grupę twórców “Winnica pod Gliwicami” skupiającą  młode  talenty tj: poetów, kompozytorów, muzyków  i wykonawców oraz ludzi, którzy będą  wspierać i promować ich poczynania. “Winnica pod Gliwicami” już miała swoją premierę, która odbyła się dnia 20.09.2014 w Klubie Muzycznym “4art” w Gliwicach gdzie jej debiut przyjęto spontanicznie! Oprócz koncertów “Winnica” ma zamiar organizować młodym artystom warsztaty: z kompozycji, pisania tekstów, aktorstwa, ruchu scenicznego, dykcji i wielu innych pokrewnych scenicznych dziedzin. Janusz “Swosza” Swoszowski - na co dzień jest geodetą.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Angelika Salus

Nazywam się Angelika Salus. Pochodzę z Ostrowca Świętokrzyskiego. Moją pasją jest muzyka. Wykonuję różnorodny repertuar. Na co dzień studiuję filologię polską z logopedią w Kielcach na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. W wolnych chwilach próbuję swoich sił w Ogólnopolskich i Międzynarodowych konkursach, które często owocują sukcesami. Mam na swoim koncie wiele osiągnięć. Śpiewałam też z zespołem Closterkeller z Warszawy i byłam uczestniczką ostatniej w historii „Szansy na sukces'' z piosenkami Jacka Skubikowskiego. Zawsze marzyłam, by nagrać płytę, nawet wspólną z kimś. Mówią, że marzenia się spełniają. Zobaczymy. Oprócz śpiewania piszę wiersze i piosenki, ale też chyba jak każdy uwielbiam przesiadywać przed ekranem komputera i serfować po stronach internetowych, wcinać czekoladę lub jakieś inne słodycze. Osiągnięcia. Srebrna półnutka w Międzynarodowym Konkursie Piosenki i Tańca, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie im. Agnieszki Osieckiej, II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Rytm", wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Retro, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Talenty" we Wrocławiu, finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Francuskiej w Krakowie, finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi, i wiele innych.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Oliwia Percula

Jestem Oliwia Percula. Mam 18 lat. Chodzę do technikum nr 8 im. Cichociemnych w Gliwicach. Interesuje się śpiewem oraz graniem w koszykówkę.

 
Uczestnik Eliminacji 2018 - Mateusz Kotas

Witam. Nazywam się Mateusz, mam 13 lat, urodziłem się w Bytomiu, lubię śpiewać, grać w cs go, na gitarze, tworzyć muzykę, grać w szachy, chodzić do szkoły. Jestem spokojnym człowiekiem. Gdy zamierzę sobie już jakiś cel, konsekwentnie do niego dążę. Bardzo chciałbym wygrać ten konkurs.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 78