W tym roku otrzymaliśmy kwotę 108 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do cateringu z okazji koncertów finalnych festiwalu w roku 2018. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, zwłaszcza pani dr Sylwii Jakubiec i wolontariuszowi Lesławowi Grąbczewskiemu. Na rok 2019 można już teraz dokonywać wpłat na rzecz młodych artystów i osób angażujących się w pracę dla nich. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty.

NOWY FESTIWAL

Fundacja Rytm Gliwice prowadzi w roku 2019 I ogólnopolski festiwal wokalny osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (pierwszy był w marcu 2019) można przez cały czas dokonywać zapisów. Kolejne koncerty eliminacyjne poprzedzane warsztatami wokalnymi odbędą się: 22.06.2019 i 28.09.2019. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Koncert finalny 19 października 2019 r. Jest to festiwal z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Gdyby ktoś z Państwa chciał wpłacić bezpośrednio na konto Fundacji Rytm Gliwice jakąś kwotę - dla wsparcia organizowanego przez Fundację - Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami - bardzo prosimy skorzystać z danych:
Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ, 18 2030 0045 1110 0000 0360 6920
KRS Fundacji: 0000442065,Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj30
mod_vvisit_counterWczoraj57
mod_vvisit_counterTen tydzień446
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień508
mod_vvisit_counterTen miesiąc1609
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc2367
mod_vvisit_counterŁącznie491835


Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Anna Janulek

Mam 13 lat i uczęszczam do szkoły podstawowej. Kocham śpiewać. Śpiewam od …zawsze i wszędzie. Natomiast swoją przygodę z muzyką rozpoczęłam od 2012 r. wstępując do zespołu wokalnego „Wiolinki” działającego przy Szkole Podstawowej nr 12 w Jastrzębiu-Zdroju. Biorę udział w wielu konkursach i festiwalach o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym zdobywając nagrody lub wyróżnienia. Moje zainteresowania to również gra na instrumentach muzycznych takich, jak gitara klasyczna oraz pianino.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Alicja Górniok

Kocham śpiewać, lubię grać w przedstawieniach teatralnych w mojej szkole. Od 4 lat uczęszczam również do Szkoły Muzycznej, gdzie uczę się gry na fortepianie. Lubię pisać opowiadania i scenariusze. Kocham zwierzęta, w domu mam 3 koty. W przyszłości chciałabym zostać piosenkarką i architektem. W ciągu ostatnich 3 miesięcy zdobyłam kilka nagród, min: II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w ramach obchodów Dni Ślonskiej Godki. Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Libiążu, III miejsce w XIII Konkursie Kolęd Polskich i Pastorałek w Oświęcimiu. Wyróżnienie w XXII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni "Bóg się rodzi" w Żorach. Nagroda w Duecie Rodzinnym z siostrą w Konkursie Piosenki Pozytywnej i Pozytywnego Słowa, III Miejsce w Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Dumny Śpiew”.

 
Uczestnicy koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Duet Wiktoria i Konrad

Od 5 lat należą do Zespołu Wokalnego Włóczykije przy Fundacji Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Włóczykije w Kozach. Duet debiutuje, wraz z Zespołem WŁÓCZYKIJE jest laureatem wielu ogólnopolskich i  międzynarodowych konkursów i festiwali. I Wiktoria i Konrad są laureatami pierwszych miejsc i Grand Prix Festiwalu Młodego Aktora obejmującego swym zasięgiem całą Polskę Południową. Aktualnie kontynuowana nauka Szkoła Podstawowa w Czańcu, klasa VI. Zainteresowania: Wiktoria: Aktorstwo, śpiew i akrobatyka. Konrad melorecytacja - poezja śpiewana, aktorstwo i matematyka. Plany na przyszłość: Żyć tak aby być szczęśliwym.

 
Uczestniczki koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Duoforte - Anna Laskowska i Katarzyna Kołakowska

Jesteśmy przyjaciółkami. Połączyła nas wspólna pasja – śpiewanie. Pewnego dnia instruktorka zaproponowała, byśmy wystąpiły razem. I tak się stało. Śpiewamy w duecie na różnych scenach festiwalowych, konkursowych i koncertowych. Bardzo to lubimy! A poza śpiewaniem? Muzyka jest obecna w naszym codziennym życiu. Kasia gra na skrzypcach, a Ania na fortepianie. Jesteśmy pełnymi pasji, młodymi artystkami. Lubimy się rozwijać i czerpać z życia to, co najfajniejsze!

 
Uczestnik koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Karol Cieślik

Karol jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach. Jest bardzo miłym, grzecznym i koleżeńskim dzieckiem. Bardzo lubi śpiewać, dodatkowo rozpoczął naukę gry na keybordzie. Odkąd skończył 1,5 roku zainteresowały go pociągi i wszystko co z nimi związane. Ciekawy świata, a co się z tym wiąże, zadający wiele pytań. Lubi rozwiązywać zadania, problemy, badać, eksperymentować, samodzielnie odkrywać wiedzę. Lubi wycieczki z rodzicami zarówno te samochodowe jak i długie rowerowe. Przyszłość swoją na pewno chciałby związać z muzyką bądź kolejnictwem, a najlepiej jednym i drugim. Z osiągnięć wokalnych, jakie osiągnął do tej pory, na pewno na uwagę zasługują, wyśpiewane w duecie z koleżanką: wyróżnienie na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka w Krakowie, II miejsce podczas II Przeglądu Pieśni i Piosenek Patriotycznych pod patronatem Senatora RP Adama Gawędy w Pszowie, II miejsce w X Regionalnym Konkursie Piosenki Dziecięcej „Śpiewać każdy może” w Knurowie, dodatkowo jako solista zajął: I miejsce na XIII Starochorzowskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Chorzowie, I miejsce na X Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 28 w Wodzisławiu Śląskim.

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Emilia Franica

Nazywam się Emilia Franica. Mieszkam w Kornowacu, chodzę do I klasy szkoły podstawowej. Moją naukę śpiewu rozpoczęłam w wieku 5 lat w ognisku muzycznym, do którego uczęszczałam przez dwa lata. Obecnie uczę się śpiewać pod kierunkiem Pani Elżbiety Biskup w Studiu Muzyki, Piosenki i Teatru ARS w Pietraszynie. Poza śpiewaniem uczęszczam na lekcje tenisa. W wolnych chwilach uwielbiam jeździć na rolkach, rowerze oraz przesłuchuję różnego rodzaju muzykę. W przyszłości chciałabym zostać piosenkarką:)

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Amelia Cierpiał

Amelia Cierpiał, 11-letnia wokalistka, skrzypaczka, aranżerka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych, stypendystka Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowa oraz Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej (CEA) za szczególne osiągnięcia muzyczne. Mimo tak młodego wieku koncertowała już z gwiazdami polskiej sceny muzycznej, współpracuje z muzykami z Polski i zza granicy, a obecnie skupia się na wydaniu swojego pierwszego clipu muzycznego. Zapraszamy na serwisy społecznościowe Instagram i Facebook, gdzie można znaleźć ją pod nazwą "ameliacierpial".

 
Uczestniczka koncertu finalnego festiwalu dziecięcego 2018 - Aleksandra Bielewicz

Nazywam się Ola Bielewicz, mam 13 lat i mieszkam Bielsku-Białej. Uczęszczam do szóstej klasy Szkoły Podstawowej. Od sześciu lat należę do Zespołu Wokalnego, który obecnie nazywa się KONTRASTY, a działa przy Domu Kultury Komorowice w Bielsku-Białej. Uwielbiam tańczyć i śpiewać i jeszcze raz śpiewać. Jeżdżę na rolkach i bardzo chciałabym rozpocząć naukę jazdy konno. Biorę udział w wielu konkursach wokalnych, a czasami udaję mi się zdobyć nagrody między innymi, GRAND PRIX Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Tadeusza Paprotnego w Rybniku, I miejsce na Wojewódźkim konkursie „Muzyczne Diamenty'' w Katowicach, Wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie ,,Kumak” w Pabianicach, 2 miejsce na Międzynarodowym Konkursie,,Intershow” w Nowym Targu.

 
Wyniki Konkursu Eliminacyjnego - Wrzesień 2018

Kategoria dzieci od 7 do 10 lat

1 miejsce - Eliza Xerxa

2 miejsce - Duet Anna Laskowska i Katarzyna Kołakowska

3 miejsce - Agata Kuna

Kategoria dzieci od 11 do 14 lat

1 miejsce - Edyta Limanówka

2 miejsce - Duet Wiktoria i Konrad

3 miejsce - Anna Janulek

Kategoria młodzieżowa

1 miejsce - Martyna Zygadło

2 miejsce - Wiktoria Jaros

3 miejsce - Maja Pietruszczak

 
Juror Eliminacji 2018 - Mirosława Sander

Wokalistka, pianistka, były pracownik instytucji artystycznych opery, operetki, filharmonii. Prezes dwóch stowarzyszeń muzycznych - Mozart i Chopin.

 
Juror Eliminacji 2018 - Tomasz Mucha

Tomasz Mucha jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie dr. Henryka Gembalskiego (2001). Wykłada skrzypce jazzowe na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Prowadzi swoje zespoły: Tomek Mucha Collective, Mulasta Trio. Współtworzy duet z legendą polskiej muzyki – Włodzimierzem Nahornym. Występuje również w zespołach: GaDMu Trio, Lipiny Syndicate, Brazilian – Polish Connection. Współpracuje ze sceną hiphopową: Skorup (płyty – Piękna Pogoda, Ludzie Chmur). Ma na swoim koncie dwie autorskie płyty: Tomek Mucha Collective (2004), Mulasta Trio – Live in Green Eye (2008). Znalazł się także na ponad dziesięciu płytach jako członek innych zespołów lub gościnnie. Był uczestnikiem wielu festiwali w kraju i za granicą. Występował  z takimi gwiazdami jak: John Zorn, Zbigniew Namysłowski, Jarosław Śmietana, Maciej Sikała, Mariusz Bogdanowicz, Arek Skolik, Paweł Kaczmarczyk, Lasse Lindgren, Locko Richter, Siergiej Dawidow, Tymon Tymański, Tomasz Gwinciński.

 
Juror Eliminacji 2018 - Monika Kaczmarczyk

W wieku 10 lat wyszła po raz pierwszy na deski teatru pod przewodnictwem pana Andrzeja Pisarka. Zakochała się w możności bycia za każdym razem inną osobą podczas kolejnego ze spektakli. Dzięki temu zaczęła dużo czytać. Z tamtych czasów zostało jej zamiłowanie do sceny oraz uwielbienie do książek. Jej powołaniem finalnym było hotelarstwo. Jest osobą kochającą swoją pracę i otaczających ją codziennie nowych ludzi.

 
Juror Eliminacji 2018 - Andrzej Bielas

Jestem kompozytorem muzyki elektronicznej, rockowej, oraz do reklam i filmów. Na temat mojej twórczości wypowiadali się pochlebnie: Jerzy Milian, redaktor Kurek z "Panoramy", a także Bogumił Starzyński, oraz Jerzy Kordowicz, którzy pracują w radiach. Posłuchać mnie głównie można w EL-stacji. Moja muzyka to połączenie wszystkich gatunków muzycznych, które mnie interesują. Od muzyki poważnej, aż do współczesnego jazzu. Mam na swoim koncie dużo materiałów muzycznych zamkniętych w całości na płyty i jestem na dobrej drodze, aby wydać płytę we Francji. Obecnie współpracuję z rockowym zespołem ADEKAEM, którego jestem współzałożycielem. Mam za sobą współpracę między innymi z Mieczysławem Jureckim, Tomaszem Cholewą, Piotrem Radeckim, oraz z Śląskimi muzykami jazzowymi.

 
Uczestnicy Eliminacji 2018 - Zespół Włóczykije Młodsze

Grupa młodsza Włóczykijów to zespół złożony z dziesięciu młodych wykonawców. Wystąpi w nieco okrojonym składzie. Grupa zaśpiewa piosenkę: „Kasa, kasa, kasa” z musicalu „Mamma Mia”. Tylko w sezonie artystycznym 2017/2018 zespół zdobył Wyróżnienie w Międzynarodowym Festiwalu Gdynia Open oraz I miejsce w Międzynarodowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Pastorałka Żywiecka” w Żywcu, a także został laureatem I nagrody Powiatowych Spotkań Amatorskich Grup Artystycznych  w Kozach.

Więcej…
 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Natalia Duraj

Natalia ma 12 lat, chodzi do VI kl. szkoły podstawowej. Jak wszystkie dzieci biorące udział w tym festiwalu uwielbia śpiewać. Poza tym gra na fortepianie i kocha zwierzęta, zwłaszcza psy. Natalia bierze udział w różnych konkursach wokalnych, czasem udaje się jej zdobyć jakieś miejsce. Śpiewa od 6-roku życia w Zespole Włóczykije w Bielsku-Białej pod kierownictwem pani Aleksandry Strępień. Bierze również lekcje śpiewu u pani Joanny Markowskiej w Instytucie Muzyki Rozrywkowej w Bielsku-Białej.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Oliwia Baran

Od pięciu lat należę do zespołu Włóczykije przy fundacji Dzieci, młodzieży i dorosłych Włóczykije w Kozach. Jestem też kilkuletnią laureatką konkursu Festiwalu Młodego Aktora w Kętach. Przez cztery lata uczęszczałam na naukę gry na skrzypcach. Aktualnie kontynuowana nauka to Szkoła podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Czańcu. Moimi zainteresowaniami są śpiew i gra na instrumentach, zwłaszcza skrzypkach i pianinie. W przyszłości chciałabym zostać śpiewającym lekarzem pediatrii.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Maja Kocot

Nazywam się Maja Kocot, jestem 13-latką. Kocham scenę! Śpiew, teatr i taniec są całym moim życiem, dlatego rozwijam się w tych kierunkach. Lubię wyzwania, próbuję sił w nurkowaniu, od najmłodszych lat chodzę po górach. Wierzę, że ciężką pracą i wytrwałością można wspiąć się bardzo wysoko.

 
Uczestniczka Eliminacji 2018 - Oliwia Kapłan

Bardzo lubię śpiewać i tańczyć. Należę do zespołu wokalnego Czelodka, którego opiekunem jest pani Sylwia Jakubiec oraz do zespołu tanecznego Klarnetki Mini, którego opiekunem jest pani Aleksandra Wolner. Miałam już kilka sukcesów na swoim koncie zespołowo i indywidualnie zarówno ze śpiewu jak i z tańca. Moim największym sukcesem ze śpiewu było dostanie się do II etapu 21 Konkursu Piosenki Wygraj Sukces, gdzie otrzymałam wyróżnienie, I miejsce w Regionalnym Konkursie „Śpiewać każdy może” w Knurowie, II miejsce w Starochorzowskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 82