W roku 2019 otrzymaliśmy kwotę 65 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do funduszu Fundacji Rytm Gliwice, który na dzień 20.10.2019 wynosi 406 zł. Dziękujemy wszystkim za wpłaty. Jeśli Państwo mogą - prosimy o dalsze wpłaty 1% na podane niżej konto fundacji. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty. Bardzo dziękujemy STUDIO VTV1 z Wrocławia za wpłatę 100 zł na rzecz Fundacji Rytm Gliwice w dniu 19.10.2019, dzięki czemu fundusz wzrósł z 306 zł do 406 zł. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon.

Przed nami II edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego

Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon” (2020)

Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (marzec, czerwiec, wrzesień 2020 r.) można przez cały czas dokonywać zapisów. Koncerty eliminacyjne poprzedzane warsztatami wokalnymi odbędą się: 28.08.2020, 27.06.2020 i 26.09.2020, a koncert finalny 24.10.2020. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Jest to festiwal z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi.

Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ,

18 2030 0045 1110 0000 0360 6920

KRS Fundacji: 0000442065, Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj39
mod_vvisit_counterWczoraj52
mod_vvisit_counterTen tydzień673
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1215
mod_vvisit_counterTen miesiąc2459
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc5188
mod_vvisit_counterŁącznie513953


Juror Koncertu Finalnego 2019 - Małgorzata Mazur

Małgorzata Mazur - zastępca dyrektora Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach i jednocześnie nauczyciel przedmiotów teoretycznych w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, menedżer kultury - wieloletni dyrektor samorządowych instytucji kultury.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Tomasz Kozieł

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Magister sztuki, kompozycji. Twórca muzyki kameralnej, orkiestrowej, chóralnej i rozrywkowej; multiinstrumentalista (z dyplomem trębacza),  kompozytor, wokalista, pedagog; uczestniczy w wielu wydarzeniach artystycznych uświetniając je swoimi występami. Współpracuje z wieloma artystami. W chwili obecnej pracuje nad własną płytą zatytułowaną "Przedostatnie słowo". Doświadczony w pracy jurorskiej; terapeuta -psycholog.  Jako człowiek  doświadczony w pracy edukacyjnej postanowił również  napisać książkę, która, jak zapowiada, zrewolucjonizuje spojrzenie na współczesny system  edukacji.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Anna Karwot

Od 15 lat działam społecznie, przede wszystkim wspierając działalność kobiet. Jestem i była doceniona przez Prezydentów RP, z zawodu jestem prawnikiem wiele lat byłam sekretarzem miasta i urzędnikiem administracji rządowej przy Wojewodzie Opolskim jako Szefowa Zespołu Audytu Wewnętrznego. Jako Prezes Forum Kobiet Ziemi Gliwickiej działam na rzecz wsparcia kobiet od 15 lat, organizując Plebiscyt Ziemi Gliwickiej Diana ostatnio doceniony przez Dziennik Zachodni w Plebiscycie Osobowość Roku 2018. Kocham sztukę, zarówno malarstwo jak i muzykę, balet. W moim domu wciąż stoi pianino, z 1900 roku choć jestem samoukiem grania na tym instrumencie, kilka lat  szkoliłam się w Ognisku Baletowym przy ul. Bytomskiej. Kocham muzykę klasyczną, ale również współczesną, ważna dla mnie jest treść. Jako Sekretarz Miasta Knurowa byłam współtwórczynią powstania na Śląsku Radia RMF MAX, zorganizowałam sporo koncertów w ramach Dni Knurowa z udziałem Gwiazd Beaty Kozidrak, Anny Dąbrowskiej, Grupy Myslowiz, Zespołu Śląsk. W sercu Kocham Marka Grechutę i Czesława Niemena, wspierał młodych artystów. Bycie z wami podczas takiego konkursu to ogromna dla mnie Sprawa, móc wspierać osoby tak wrażliwe jak Wy... Dziękuję

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Sabina Karafioł

Nazywam się Sabina Karafioł i mam 17 lat (w czerwcu 18 lat). Mieszkam w Gliwicach i uczęszczam do technikum. Interesuję się fotografowaniem, motoryzacją, tańcem,  muzyką oraz rysowaniem. Jestem osobą otwartą, szaloną, odważną, wesołą i pełną poczucia humoru oraz energii. Odnajdę się w każdej sytuacji i podołam każdym zadaniom.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Monika Kaczmarczyk

W wieku 10 lat wyszła po raz pierwszy na deski teatru pod przewodnictwem pana Andrzeja Pisarka. Zakochała się w możności bycia za każdym razem inną osobą podczas kolejnego ze spektakli. Dzięki temu zaczęła dużo czytać. Z tamtych czasów zostało jej zamiłowanie do sceny oraz uwielbienie do książek. Jej powołaniem finalnym było hotelarstwo. Jest osobą kochającą swoją pracę i otaczających ją codziennie nowych ludzi.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Andrzej Jarczewski

W gliwickim samorządzie zajmował się kulturą. W latach 1994-2002 jako wiceprezydent, a następnie m.in. jako przewodniczący Komisji Kultury w Radzie Miejskiej. Twórca muzeum w Radiostacji Gliwice. Wydał kilka książek, ostatnio – powieść pt. „Selma”, pokazującą życie muzyczne gliwickiej młodzieży w stanie wojennym. Wykonawca i propagator piosenek turystycznych. Kompozytor kantaty „110 słów Papieża w Gliwicach” oraz m.in. hymnu „Kocham Gliwice”.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Tomasz Donocik

Założyciel i producent grupy TEWU, z którą wydał dwa albumy - "Wyrwani ze snu" i "Ślad po  sobie". Producent kilku polskich grup hip hopowych, swojej solowej  płyty "Daj mi wiarę" oraz ścieżki  dźwiękowej do serialu "Biuro kryminalne" dla TVP2, w którym  zagrał również rolę w jednym z odcinków. Nominowany do tytułu  "Świętochłowiczanin roku 2008". Współpracował m.in. z Patricią Kazadi oraz Peją.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Joanna Blacha

Muzykoterapeutka, pedagog, nauczycielka rytmiki. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, specjalność muzykoterapia. Od kilku lat prowadzi profesjonalną terapię muzyką dla osób z zaburzeniami rozwojowymi (autyzm, Zespół Aspergera) w szkole podstawowej oraz zajęcia rytmiki z dziećmi w wieku przedszkolnym. Po pracy – członkini amatorskiego zespołu rockowo-bluesowego, klawiszowiec.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Mieszko Adamkiewicz

Długoletni Radny Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Człowiek ciągle mający na względzie dobro ogółu mieszkańców naszego Miasta, założyciel kilku fundacji i sieci szkół, wreszcie nasz przyjaciel i długoletni sympatyk, autor wielu interesujących pomysłów w prowadzeniu Festiwalu Muzycznego jeszcze w czasach Stowarzyszenia Rytm Gliwice, a później Fundacji Rytm Gliwice. Do dnia dzisiejszego wspierający nasze działania w odniesieniu do Urzędu Miejskiego i władz Miasta. Prywatnie sympatyczny kolega, zawsze lub prawie zawsze uśmiechnięty. Kolega o dobrym sercu, życzliwy i uczynny. Wielekroć uczestniczący w jury naszych koncertów, wielekroć przemawiający podczas nich i wreszcie wspierający nas dobrą radą. Cieszymy się, mając takiego orędownika w UM i w naszej Radzie. Życzymy Mieszkowi rozwoju jego własnych inicjatyw, których jest sporo. Do największych z nich należy - prowadzenie sieci szkół „Siódemka” oraz prowadzenie Restauracji. Z tego względu Mieszko nazwany może być także biznesmenem i zapewne jest biznesmenem.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Marlon Couto Ribeiro

Poznajcie brazylijskiego poliglotę Marlona Couto Ribeiro, który jest prawdziwym wulkanem energii i mieszkanką wybuchową, jeżeli chodzi o języki azjatyckie. Gdy pytamy się 30-letniego Marlona, skąd jest, odpowiada zawsze, że z Gliwic, choć do Polski trafił zaledwie 5 lat temu dzięki Bogu. Jego szalona podróż do tej części Europy związana jest oczywiście z językami oraz muzyką. Chciał podszkolić język polski, ale udało mu się zamieszkać w naszym kraju dzięki kontaktom z polskimi esperantystami.  Dziś pracuje w szkole językowej Level w Gliwicach, gdzie uczy japońskiego, arabskiego, szwedzkiego i hiszpańskiego oraz w szkole językowej Porto Alegre, gdzie naucza portugalskiego z Brazylii. Sam niemal codziennie szlifuje jeszcze inne języki, a w wolnych chwilach chodzi do pobliskiego baru z kebabami na tureckie konwersacje z pracującym tam Turkiem. Chodzi na pogawędki po arabsku do mieszkania emeryta z Egiptu, a spotyka się od czasu do czasu z przedsiębiorcą pochodzącym z południa Indii, z którym ćwiczy sobie język tamilski! Oprócz tego, udziela korepetycji grania na gitarze. 10 lat temu nauczył się grać na tym instrumencie od rodzinnego przyjaciela, wyśmienitego gitarzysty w Brazylii. Przez rok miał zespół w swoim kościele, ale niestety zespół postanowił już nie grać razem, kiedy gitarzysta zespołu odszedł z powodów prywatnych. Marlonowi bardzo się podobają pieśni uwielbienia australijskiego zespołu Hillsong, które są przetłumaczone na wiele języków. Przypada mu do gustu również Bossa Nova jak i MPB ze swojej ojczyzny.

 
Sprawozdanie z koncertu eliminacyjnego festiwalu w Gliwicach w ramach I Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon”

Doskonała atmosfera, 30 uczestników i profesjonalne jury. Oto festiwal Zaczarowany Mikrofon ...

Wspierany przez Urząd Miejski w Gliwicach, stowarzyszenie ZAiKS, Instytut Regionalny Kultury w Katowicach, Urząd Marszałkowski w Katowicach, GCOP w Gliwicach i wiele innych instytucji - oto on, festiwal Zaczarowany Mikrofon.

Dzień eliminacji pełny był dobrych emocji. Najpierw, uczestnicy wzięli udział w warsztatach. Uczyli się występowania na scenie, emisji głosu i panowania nad tremą.

Zgromadzeni docenili możliwość współpracy z profesjonalnymi trenerami, w rodzinnej atmosferze.

Koncert eliminacyjny rozpoczął się o godzinie 16:00. Poprowadził go Mateusz Błazenek, niesamowity człowiek, który studiuje język chiński, choć prowadził po polsku.

Uczestnicy występowali w 2 grupach: z niepełnosprawnościami intelektualnymi i z niepełnosprawnościami fizycznymi.

Jurorzy zostali wyłonieni spośród profesjonalnych nauczycieli śpiewu, którzy mają szeroką wiedzę o specyfice występów niepełnosprawnych. Dzięki temu oceniali w sposób obiektywny i równy.

30 występujących uczestników pokazało różne poziomy talentu. Trzeba przyznać, że nikt nie znalazł się tu przypadkiem. Widać było ogromną pracę włożoną w przygotowanie do występu.

Widzami byli goście z różnych części Polski, niektórzy przyjechali nawet z drugiego końca Polski, żeby zobaczyć czym jest nowo powstała inicjatywa. Atmosfera wśród publiki była doskonała! Widać było, że to ludzie empatyczni i otwarci na drugiego człowieka.

Jurorzy, w kilkunastoosobowym składzie, ocenili przybyłych. W trakcie przerwy, można było zjeść pyszne kanapki oraz ciasto, napić się herbaty i kawy, oraz porozmawiać z jurorami. Nie bez znaczenia było jedzenie. W końcu występy powinny odbywać się bez uczucia głodu. O catering zadbali wolontariusze, którzy na bieżąco przynosili kolejne porcje dobrego jedzenia.

Z koncertu powstała relacja wideo, którą stworzył Andrzej Bałucki. Operator kamery.

Jury obradowało sprawnie, dzięki czemu wyniki poznaliśmy już po kilkunastu minutach. W czasie obrad wystąpili artyści. Piosenkarze i tancerka. Niesamowite widowisko!!!

 
Koncert finalny Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon” 19.10.2019 r.

Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”, ul. Pszczyńska 85, 44-100 Gliwice

14.00 warsztaty

16.00 koncert

Jeśli ktoś akompaniuje sobie na jakimś instrumencie, to musi go przywieźć razem z oryginalnym kablem do niego. Piosenka może być ta sama lub nowa, czyli w tej tabeli może się jeszcze zmienić, wtedy trzeba od razu przysłać mp3.

Uczestnicy:

Grupa

Nazwisko i imię

Miejscowość / opiekun muzyczny

Tytuł piosenki

D (i)

Florek Olivier


Hrubieszów - Szwanc Iwona

Kochaj mnie (Zbigniew Wodecki)

M (i)

Bańburska Kinga (razem z panami do asysty tanecznej)

Józefin - Czarnecka Teresa

Powiadają, żem jest ładna (Bayer Full)

M (i)

Chojnowski Antoni


Mysłowice - Poniatowska Katarzyna

Jak na lotni (Andrzej Zaucha, Kuba Badach)

M (i)

Ciesielska Marta

Częstochowa - Ciesielska Iwona, Gładyszewska Daria

Szukaj mnie (Edyta Geppert)

M (i)

Gajda Marcin

Sławków - Człapa Katarzyna

Zostańmy razem(Stachursky)

M (i)

Jaszcz Patryk

Mielec - Pazdro Małgorzata

Trening czyni mistrza(autorska piosenka Patryka)

M (i)

Kozyra Kacper


Wschowa - Lajzner Beata

Być dla kogoś (Jakub Jurzyk)

M (i)

Kuleta Agnieszka


Józefin - Czarnecka Teresa

Dwie bajki (Doda)

M(i)

Michalak Sabina


Gliwice - Kałusek Marcin i Roj Monika

What a feeling (Irene Cara)

M (i)


Motyl Jessica

Mielec - Pazdro Małgorzata

Świat się pomylił

M (i)

Pietralska Małgorzata, Mosiołek Paweł keyboard


Radom - Gmur Izabela

Szukaj mnie (Edyta Geppert)

M (i)

Ring Julia


Łącza - Biwo Maja

Pójdę pod wiatr

M (i)

Sak Rafał (z zespołu Arabeska)


Końskie - Skorupa Eliza

Nie dokazuj(M.Grechuta)

M (i)

Sawicka Marlena

Wiechlice, woj. lubuskie - Orman Aneta

List do matki (Violetta Villas)

M (i)

Sokołowski Jarosław

Katowice - Willem Katarzyna

Sen o Wiktorii (Dżem)

M (i)

Szlachta Mirosław


Pilchowice - Pacia Izabella

Do kołyski (Dżem)

D (f)

Kasprzyk Kinga

Klucze - Kasprzyk Piotr

Lubię wracać tam gdzie byłem już (1 i 2 to te same podkłady)

D (f)

Kusterska Kalina


Nysa - Szlempo Miriam

Taki cud i miód (Danuta Błażejczyk)

D (f)

Szyrwińska Natasza

Sosnowiec - Palacz Alicja

Piosenka drewnianych lalek (Monika Malec)

D (f)

Zawrzykraj Julia


Kraków - Chmielewska Alicja

Małe tęsknoty(Krystyna Prońko)

M (f)

Adamczyk-Drożyńska Katarzyna


Sławków - Rosa Agnieszka

O niebo lepiej

M (f)

Baruch Łukasz

Dąbrowa Górnicza

Kalejdoskop (tekst własny, muz. Grzegorz Dowgiałło)

M (f)

Bochen Karolina


Pieszyce - Lutz Anna

W niewielu słowach(Budka Suflera)

M (f)

Hofman Aleksandra

Tychy - Gajda Joanna

Gdzie jesteś dziewczyno

M (f)

Kopeć Miłosz (gitara, tata Miłosza albo mp3)

Jastrzębie Zdrój - Klyszcz Beata

Opadły mgły, wstaje nowy dzień (Stare dobre małżeństwo)

M (f)

Krząstek Agnieszka


Wrocław - Baraniewska Donata

Ja się boję sama spać

M (f)

Kumorek Nina, sama akompaniuje sobie na gitarze elektrycznej


Bystra - Kumorek Renata, Prostak Maria

Wariatka tańczy

M (f)

Okręglicki Marek

Andrychów

Nie dokazuj (Marek Grechuta)

M (f)

Pogoda Katarzyna

Chorzów - Pielok Karol

Ech, Mała

M (f)

Rosołek Karol

Bytom

Najadłem się głodu


M (f)


Wawrzyk Angela

Czeladź - Wawrzyk Andrzej

Zero gravity

M (f)

Żebrowska Monika

Katowice - Łyczkowska Katarzyna

Tańczące Eurydyki(Anna German)

 
Laureaci eliminacji - wrzesień 2019

 

I miejsce - Jessica Motyl

I miejsce - Angela Wawrzyk

II miejsce - Rafał Sak

II miejsce - Nina Kumorek

III miejsce - Małgorzata Pietralska

III miejsce - Katarzyna Pogoda

IV miejsce - Patryk Jaszcz

IV miejsce - Julia Zawrzykraj

V miejsce - Marlena Sawicka

V miejsce - Marek Okręglicki

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Michał Kostrzewa

Michał bardzo lubi muzykę, uwielbia śpiewać. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich. W dalszym ciągu chce rozwijać swoje zainteresowania i doskonalić umiejętności wokalne.

 
Juror Eliminacji 2019 - Piotr Wilczyński

Muzyk, którego historia wiąże się przede wszystkim z nurtem tzw. Nowej Fali.

 
Juror Eliminacji 2019 - ksiądz Adam Spałek

Ks. Adam Spałek: teolog, absolwent Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach oraz pedagog, absolwent Instytutu Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Obecnie - Diecezjalny Wizytator Katechizacji Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Gliwicach oraz Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców, doktorant w Instytucie Pedagogiki Akademii Ignatianum w Krakowie.

 
Juror Eliminacji 2019 - Jacek Skorupa

Skorup to raper i producent muzyczny, autor pięciu płyt solowych: “Pieśń Wajdeloty” (2006), “Droga Watażki”(2009), “Etos Kowboja”(2011), “Piękna Pogoda”(2013) i "Ludzie chmur"(2015). Związany z wydawnictwem MaxFloRec. Wspólnie z Bu, Metrowym i HK Rufijokiem członek zespołu Kosmos, którego płyta zatytułowana “Kosmos” ukazała się w październiku 2012 nakładem wytwórni Protest Song. Teledysk do utworów “Solidarność/Z Bandą” pochodzący z solowej płyty “Etos Kowboja” został wyróżniony na festiwalu Yach Film 2011 w kategori Grand Prix. Na co dzień współpracujący z duetem producenckim JazBrothers w których towarzystwie występuje na żywo. Występuje na żywo również w towarzystwie muzyków takich jak: Tomasz Mucha, Paweł Piec, Jarosław Spałek, Wojciech Front i Dj'ów: Hopbeat, HWR. Udzielał się gościnnie na wielu płytach, współpracował z takimi artystami jak: Grubson, Mela Koteluk, Liroy, Rahim, Lilu Tabu, Gano, Bas Tajpan, Proceente, Mademoiselle Carmel, Earl Jacob i wieloma innymi.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 85