W tym roku otrzymaliśmy kwotę 108 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do cateringu z okazji koncertów finalnych festiwalu w roku 2018. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, zwłaszcza pani dr Sylwii Jakubiec i wolontariuszowi Lesławowi Grąbczewskiemu. Na rok 2019 można już teraz dokonywać wpłat na rzecz młodych artystów i osób angażujących się w pracę dla nich. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty.

NOWY FESTIWAL

Fundacja Rytm Gliwice prowadzi w roku 2019 I ogólnopolski festiwal wokalny osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (pierwszy był w marcu 2019) można przez cały czas dokonywać zapisów. Kolejne koncerty eliminacyjne poprzedzane warsztatami wokalnymi odbędą się: 22.06.2019 i 28.09.2019. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Koncert finalny 19 października 2019 r. Jest to festiwal z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Gdyby ktoś z Państwa chciał wpłacić bezpośrednio na konto Fundacji Rytm Gliwice jakąś kwotę - dla wsparcia organizowanego przez Fundację - Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami - bardzo prosimy skorzystać z danych:
Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ, 18 2030 0045 1110 0000 0360 6920
KRS Fundacji: 0000442065,Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj29
mod_vvisit_counterWczoraj57
mod_vvisit_counterTen tydzień445
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień508
mod_vvisit_counterTen miesiąc1608
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc2367
mod_vvisit_counterŁącznie491834


Juror Eliminacji 2019 - Tomasz Kozieł

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Magister sztuki, kompozycji. Twórca muzyki kameralnej, orkiestrowej, chóralnej i rozrywkowej; multiinstrumentalista (z dyplomem trębacza),  kompozytor, wokalista, pedagog; uczestniczy w wielu wydarzeniach artystycznych uświetniając je swoimi występami. Współpracuje z wieloma artystami. W chwili obecnej pracuje nad własną płytą zatytułowaną "Przedostatnie słowo". Doświadczony w pracy jurorskiej; terapeuta -psycholog.  Jako człowiek  doświadczony w pracy edukacyjnej postanowił również  napisać książkę, która, jak zapowiada, zrewolucjonizuje spojrzenie na współczesny system  edukacji.

 
Juror Eliminacji 2019 - Sabina Karafioł

Nazywam się Sabina Karafioł i mam 17 lat (w czerwcu 18 lat). Mieszkam w Gliwicach i uczęszczam do technikum. Interesuję się fotografowaniem, motoryzacją, tańcem,  muzyką oraz rysowaniem. Jestem osobą otwartą, szaloną, odważną, wesołą i pełną poczucia humoru oraz energii. Odnajdę się w każdej sytuacji i podołam każdym zadaniom.

 
Juror Eliminacji 2019 - Ewa Jakubowska

Ewa Jakubowska z wykształcenia pedagog, zainteresowania artystyczne czynne - rysunek, malarstwo, zainteresowania muzyczne począwszy od jazzu nowoorleańskiego poprzez bluesa, rocka i klasykę. Miłośniczka podróży, żeglarstwa oraz motoryzacji i militariów. W wolnej chwili poświęcam się tworzeniu poezji, czytam literaturę klasyczna. Pasjonuję się teatrem.

 
Juror Eliminacji 2019 - Tomasz Donocik

Założyciel i producent grupy TEWU, z którą wydał dwa albumy - "Wyrwani ze snu" i "Ślad po  sobie". Producent kilku polskich grup hip hopowych, swojej solowej  płyty "Daj mi wiarę" oraz ścieżki  dźwiękowej do serialu "Biuro kryminalne" dla TVP2, w którym  zagrał również rolę w jednym z odcinków. Nominowany do tytułu  "Świętochłowiczanin roku 2008". Współpracował m.in. z Patricią Kazadi oraz Peją.

 
Juror Eliminacji 2019 - Janusz Czerwik

Janusz "Zatorczyk" Czerwik ur. 18.05.1968 - poeta, wokalista, uczestnik  programów  telewizyjnych "Szansa na sukces" "Mam talent" "X factor" "Disco star". Pomysłodawca i realizator wielu  projektów artystycznych,  współautor almanachów poetycko- literackich i autor  tomików  poetyckich  m.in. "Zmyślenia" "Anna Karenina - pamiętnik" "Opowieści z  elfickiego świata". Autor  tekstów piosenek, które sam  śpiewa. Piosenki z jego tekstami  śpiewają również artyści, z którymi współpracuje.  Na przestrzeni  kilku lat: uczestnik Ursynowskiego Czasu z Twórczością Amatorską "Uczta" w Warszawie (2015r, 2016r), śpiewający uczestnik zabrzańskiego wernisażu "Zadośćuczynienie"(2014r), finalista  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki "Gwiazdy tamtych lat" Katarzyny Goertner z piosenkami Violetty Villas w Ciechocinku (2015r), na zaproszenie organizatorów  śpiewający uczestnik   "Nocy Poezji" w Krakowie (2016r), finalista Festiwalu  Piosenki Poetyckiej "Natchnieni Bieszczadem" w Cisnej (2016r), finalista Festiwalu  Piosenki Turystycznej w Limanowej (2016r), uczestnik I edycji  Polskiego Festiwalu Sztuki "Orzeł 2016" w Warszawie (2016r) i XIII Międzynarodowego Festiwalu Poezji "Poeci bez granic" we Wrocławiu ( 2016r), Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję "Łaźnia"- Radom (2017r), Ogólnopolski Festiwal Śpiewających Poezję "Forma"- Barcin  Autor tekstów  piosenek z płyt: "Przedostatnie słowo" Tomasza Kozieła, "Daj mi szansę" Krzysztofa Ster i własnej "Skrzydła marzeń".

 
Juror Eliminacji 2019 - Marlon Couto Ribeiro

Poznajcie brazylijskiego poliglotę Marlona Couto Ribeiro, który jest prawdziwym wulkanem energii i mieszkanką wybuchową, jeżeli chodzi o języki azjatyckie. Gdy pytamy się 30-letniego Marlona, skąd jest, odpowiada zawsze, że z Gliwic, choć do Polski trafił zaledwie 5 lat temu dzięki Bogu. Jego szalona podróż do tej części Europy związana jest oczywiście z językami oraz muzyką. Chciał podszkolić język polski, ale udało mu się zamieszkać w naszym kraju dzięki kontaktom z polskimi esperantystami.  Dziś pracuje w szkole językowej Level w Gliwicach, gdzie uczy japońskiego, arabskiego, szwedzkiego i hiszpańskiego oraz w szkole językowej Porto Alegre, gdzie naucza portugalskiego z Brazylii. Sam niemal codziennie szlifuje jeszcze inne języki, a w wolnych chwilach chodzi do pobliskiego baru z kebabami na tureckie konwersacje z pracującym tam Turkiem. Chodzi na pogawędki po arabsku do mieszkania emeryta z Egiptu, a spotyka się od czasu do czasu z przedsiębiorcą pochodzącym z południa Indii, z którym ćwiczy sobie język tamilski! Oprócz tego, udziela korepetycji grania na gitarze. 10 lat temu nauczył się grać na tym instrumencie od rodzinnego przyjaciela, wyśmienitego gitarzysty w Brazylii. Przez rok miał zespół w swoim kościele, ale niestety zespół postanowił już nie grać razem, kiedy gitarzysta zespołu odszedł z powodów prywatnych. Marlonowi bardzo się podobają pieśni uwielbienia australijskiego zespołu Hillsong, które są przetłumaczone na wiele języków. Przypada mu do gustu również Bossa Nova jak i MPB ze swojej ojczyzny.

 
Juror Eliminacji 2019 - Joanna Blacha

Muzykoterapeutka, pedagog, nauczycielka rytmiki. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, specjalność muzykoterapia. Od kilku lat prowadzi profesjonalną terapię muzyką dla osób z zaburzeniami rozwojowymi (autyzm, Zespół Aspergera) w szkole podstawowej oraz zajęcia rytmiki z dziećmi w wieku przedszkolnym. Po pracy – członkini amatorskiego zespołu rockowo-bluesowego, klawiszowiec.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Agnieszka Kuleta

Zainteresowania: teatr, moda muzyka, literatura. Plany na przyszłość: spełniać wszystkie swoje wytyczone cele.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Kinga Bańburska

Zainteresowania: muzyka, film, zwierzęta, robótki na drutach.  Plany na przyszłość: żyć szczęśliwie.

 
Uczestnicy Eliminacji 2019 - Zespół Grzegorz Band

Zespół muzyczny składa się z uczestników Grzegorz Jas - gra na gitarze, Kinga Bańburska - wokal, Agnieszka Kuleta - wokal, Marek Spurek - wokal, Krzysztof Kurek - wokal. Zespół funkcjonuje w środowiskowym domu samopomocy w Józefinie, gdzie razem z innymi podopiecznymi uczestniczy w muzykoterapii na terenie placówki. Grzegorz Jas jako przedstawiciel zespołu komponuje również własne krótkie utwory.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Karol Rosołek

Jestem Karol mam 19 lat, pochodzę z Bytomia - bardzo wrażliwy człowiek, optymista otwarty na ludzi i świat. Śpiewam właściwie od zawsze,  nie ograniczam się, jeżeli chodzi o muzykę, ponieważ każdy rodzaj ma coś w sobie wartościowego i wartego uwagi, słucham wszystkiego. Piszę również własne teksty piosenek.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Damian Piekorz

Damian jest uczniem 6 klasy szkoły podstawowej. Jego zainteresowania to głównie klocki lego, rysowanie, kino i śpiew. Bardzo lubi zwierzęta a zwłaszcza "Puszka", swojego chomika. Ponadto lubi recytować wiersze i ma na swoim koncie kilka dyplomów. Muzyka w jego życiu jest prawie cały czas, a najbardziej ją słychać rano podczas mycia zębów.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Monika Żebrowska

Aktualnie kontynuowana nauka: Warsztat terapii zajęciowej „Akcent”. Zainteresowania: muzyka, teatr, książki. Plany na przyszłość: nauczyć się grać na mandolinie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Katarzyna Pogoda

Chodzę do klasy ósmej szkoły podstawowej i uczę się z pełnosprawnymi rówieśnikami. Udaje mi się osiągać dobre wyniki w nauce. Lubię się uczyć. Pasjonują mnie występy na scenie. Samodzielnie napisałam 2 scenariusze o tematyce mitologicznej, które zostały wystawione na regionalnym festiwalu oddziałów integracyjnych (III miejsce). Śpiewam w każdej wolnej chwili - sama lub z tatą, który przygrywa mi na gitarze. Moim największym marzeniem jest w przyszłości założyć rodzinę, zostać znaną artystką (wokalistką, piosenkarką).

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Magdalena Burdziak

Nazywam się Magdalena Burdziak. Mieszkam w Sosnowcu. Obecnie uczęszczam do VI LO im.Janusza Korczaka w Sosnowcu do klasy 3. Jednym z moich największych zainteresowań jest muzyka i śpiew. Każdą wolną chwilę poświęcam na śpiewanie. Moimi ulubionymi wokalistkami są: Natalia Szroeder oraz Sylwia Grzeszczak. Moje ulubione piosenki to: "Lustra", "Porównania", "Tamta dziewczyna" oraz "Małe rzeczy". Lubię spędzać czas na spacerach z rodzicami oraz spotykać się z przyjaciółmi. Bardzo lubię poznawać nowych ludzi. Moją kolejną pasją jest stylizacja paznokci. To właśnie tym chciałabym się zajmować w przyszłości. Marzę o otwarciu własnego małego salonu stylizacji paznokci, w którym wykonywałabym paznokcie metodą żelową oraz hybrydową.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Miłosz Kopeć

Miłosz ma wiele zainteresowań: jak większość nastolatków interesuje się komputerami oraz muzyką. Pochodzi z rodziny, gdzie muzyka towarzyszy im nieustannie (tata i siostra grają na gitarze). Miłosz należy do harcerstwa, jest przewodniczącym samorządu szkolnego. Lubi pływać, biegle mówi po angielsku.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Katarzyna Adamczyk-Drożyńska

Śpiew jest moja ogromną pasją, lubię śpiewać utwory z przekazem, z życiowymi tekstami. Moją kolejną pasją jest malarstwo intuicyjne, którego tematyką są przeważnie anioły. Uczęszczam również na warsztaty plastyczne metodą puentylizmu. Jestem założycielką grupy ,,Razem Łatwiej,, działającej do chwili obecnej przy MOK Sławków, w dalszym ciągu biorę aktywny udział w zajęciach kultularno-oświatowych grupy. Biorę udział w regionalnych konkursach wokalnych i plastycznych. Lubię również fotografować przyrodę. Plany na przyszłość: Moim marzeniem jest dalszy rozwój wokalny i plastyczny. Chciałabym motywować swoim przykładem innych niepełnosprawnych, by nie poddawali się chorobie i spełniali swoje marzenia. Ponieważ od listopada jestem Radną Miasta Sławkowa, chciałabym w swoim mieście stworzyć większe możliwości rozwoju dla osób niepełnosprawnych i starszych.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Anna Yalcin

Ania jest wszechstronnie utalentowaną nastolatką, która uwielbia: taniec, śpiew, rysunek. Jak każda dziewczynka lubi się stroić.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Natasza Szyrwińska

Natasza to wzorowa uczennica, która w przyszłości chce zostać lekarzem i wynaleźć lek na wszystkie choroby. Kocha zwierzęta i jest bardzo wrażliwa na czyjąś krzywdę - nigdy nie przejdzie obojętnie obok kogoś, komu dzieje się coś złego. Uwielbia śpiewać, robi to praktycznie wszędzie. Ostatnio postanowiła spełnić swoje marzenie z „dzieciństwa" (ponieważ nastolatka to już nie dziecko - według niej) i nauczyć się grać na gitarze. Lubi rysować, malować, kolorować itp. Ubóstwia konie, uczy się jeździć konno. Jest optymistką, która stara się być szczęśliwa i uszczęśliwiać wszystkich i wszystko dookoła.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Kinga Kasprzyk

Kinga kocha śpiewać. Śpiewa od zawsze. Muzyka to jej pasja. Lubi też uczyć się języka angielskiego i biologii. Jest laureatką wielu konkursów. Jest laureatem Zaczarowanej Piosenki Fundacji Anny Dymnej z 2018 roku. Zajęła 3 miejsce oraz wyróżnienie w największym w Polsce festiwalu Kolęd i Pastorałek im, Księdza Szwarlika w Będzinie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 82