W tym roku otrzymaliśmy kwotę 108 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do cateringu z okazji koncertów finalnych festiwalu w roku 2018. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, zwłaszcza pani dr Sylwii Jakubiec i wolontariuszowi Lesławowi Grąbczewskiemu. Na rok 2019 można już teraz dokonywać wpłat na rzecz młodych artystów i osób angażujących się w pracę dla nich. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty.


NOWY FESTIWAL

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3
mod_vvisit_counterWczoraj46
mod_vvisit_counterTen tydzień261
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień303
mod_vvisit_counterTen miesiąc1034
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc1238
mod_vvisit_counterŁącznie483460


Uczestniczka Eliminacji 2019 - Karolina Żelichowska

Mieszkająca w Dąbrowie Górniczej pasjonatka muzyki i działaczka społeczna. Jest absolwentką studium organistowskiego w Bydgoszczy. Jest uczestniczką prestiżowych projektów artystycznych realizowanych na terenie całego kraju i laureatką licznych konkursów wokalnych. Oprócz występów solowych śpiewa w grupie wokalnej Mezalians Art działającej przy fundacji „Wygrajmy Razem”, w której Karolina na co dzień pracuje.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Armand Perykietko

Armand Perykietko urodził się 13 maja 1966 r. w Sulechowie. Ponad dziesięć lat temu na skutek choroby - zwyrodnienia barwnikowego siatkówek - stracił wzrok. W 1997 r. ukończył Średnią Szkołę Muzyczną II stopnia w Gorzowie Wlkp. w klasie śpiewu solowego u pana Eligiusza Sowy. Jego głos to bas-baryton. Jest laureatem wielu festiwali m. in.: WIDZIEĆ MUZYKĄ w Kielcach, i Bytomiu Odrzańskim. W 2001 r. wystąpił w programie telewizji TVN, prowadzonym przez Zbigniewa Wodeckiego, DROGA DO GWIAZD. Od trzech lat mieszka z rodziną we Wrocławiu.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Agnieszka Krząstek

Mam  na imię  Agnieszka.  Z zawodu jestem rehabilitantem, muzykoterapeutą. Pracuję  z dziećmi niepełnosprawnymi we Wrocławiu  Moją  pasją  jest muzyka.  Jest to oaza  na lepsze jutro.  Jestem osobą otwartą, ciepłą, z poczuciem humoru. Pomimo  tego że  jestem osobą  niepełnosprawną  z orzeczoną 1 grupą (przeszczep - stan ogólny - oczy)  staram  się dawać odbiorcom  pozytywne wrażenia, ale również  i zadyszkę,  nawet u tych odbiorców o doskonałej kondycji fizycznej. Uważam, że nieważne, czy jesteś gruby, czy chudy, młody czy stary, Marzenia warto spełniać!!!  Ja  w  życiu  z wielu  rzeczy zrezygnowałam   na rzecz muzyki, i wiem  że  to  jak wyglądam, i jaki mam przekaz  względem ludzi   to  jest  moją najwyższą wartością którą otrzymałam  z góry... Nie mówię, że  jest lekko, ale pasja trzyma Mnie za rękę,  a  ja staram się być potrzebna, gdy widzę radość  u osób MNIE SŁUCHAJĄCYCH.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Aleksandra Hofman

Od kilku lat uczę się śpiewu w Ognisku Muzycznym w Tychach. W dalszym ciągu pragnę rozwijać umiejętności wokalne i jak najwięcej śpiewać na scenie. W roku 2017 i  2018  byłam laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu „Widzieć inaczej” w Turku.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Anna Haupka

Kilka informacji na mój temat. Od dziecka interesowałam się muzyką. W szkole podstawowej uczestniczyłam w różnych konkursach wokalnych. Kilkakrotnie byłam też laureatką festiwalu dla osób niewidomych i słabowidzących "Widzieć Muzyką". Od  12 roku życia marzyłam o grze na organach. Moje marzenie potraktowała poważnie dopiero moja Pani od niemieckiego w szkole średniej, która grała na fortepianie i udzielała mi lekcji. Po półtorarocznym przygotowaniu zdałam egzamin wstępny do Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Bielsku-Białej, które kończę w tym roku. Oprócz muzyki lubię czytać książki i piec ciasta. W przyszłości chcę doskonalić swoją technikę śpiewania oraz gry na organach.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Magdalena Burdziak

Nazywam się Magdalena Burdziak. Mieszkam w Sosnowcu. Obecnie uczęszczam do VI LO im.Janusza Korczaka w Sosnowcu do klasy 3. Jednym z moich największych zainteresowań jest muzyka i śpiew. Każdą wolną chwilę poświęcam na śpiewanie. Moimi ulubionymi wokalistkami są: Natalia Szroeder oraz Sylwia Grzeszczak. Moje ulubione piosenki to: "Lustra", "Porównania", "Tamta dziewczyna" oraz "Małe rzeczy". Lubię spędzać czas na spacerach z rodzicami oraz spotykać się z przyjaciółmi. Bardzo lubię poznawać nowych ludzi. Moją kolejną pasją jest stylizacja paznokci. To właśnie tym chciałabym się zajmować w przyszłości. Marzę o otwarciu własnego małego salonu stylizacji paznokci, w którym wykonywałabym paznokcie metodą żelową oraz hybrydową.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Łukasz Baruch

Niewidzący od 2006 roku wokalista, społecznik i autor tekstów piosenek. Mieszka w Dąbrowie Górniczej, gdzie również pracuje w Fundacji „Wygrajmy Razem” wspierającej m.in. artystów niepełnosprawnych. W swoim dorobku artystycznym ma wiele koncertów w Polsce, jak również w Bułgarii i na Islandii. Jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali. W 2011 r. założył zespół wokalny Mezalians Art, z którym w 2017 r. nagrał płytę pt. „Razem łatwiej”.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Karolina Bochen

Muzyką interesowałam się od dziecka. Dużo słuchałam i śpiewałam. Pierwsze kroki zaczęłam stawiać w 3 klasie, kiedy rodzice na moją prośbę zapisali mnie do szkoły muzycznej. Moim instrumentem wiodącym były skrzypce. Następnie zaczęłam uczęszczać na zajęcia śpiewu. Jeździłam na różne pobliskie konkursy, poznawałam świat muzyki. Skoliozę zdiagnozowano u mnie, kiedy miałam jakieś 10 lat. Jest to u nas choroba dziedziczna, moja starsza siostra również choruje. Na co dzień prócz śpiewania uczę się w liceum, oglądam filmy dokumentalne i udzielam pomocy z matematyki. Moja choroba nie przeszkadza mi w życiu codziennym.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Agata Zięba

Aktualnie kontynuowana nauka: uczennica kl. I Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej. Zainteresowania: Interesuje się muzyką. Uczęszcza do Sosnowieckiego Ogniska Muzycznego mieszczącego się przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu, gdzie uczy się gry na fortepianie.

Zdobyła:

- I miejsce na V Ogólnopolskim Festiwalu Wszelkich Form Teatralnych i Muzycznych „Razem przez Sztukę”, który odbył się 24-04-2018 r.; - I miejsce w Diecezjalnym Konkursie Piosenki Religijnej, który odbył się 16-03-2018 r.;,

- wyróżnienie w V edycji Festiwalu O.K.U.L.A.R., który odbył się 8-12-2018 r.;

- Grand Prix na IV Ogólnopolskim Festiwalu Wszelkich Form Teatralnych i Muzycznych „Razem przez Sztukę”, który odbył się 22-04-2017 r.;

wyróżnienie w IV edycji Festiwalu O.K.U.L.A.R., który odbył się 2-12-2017 r.;

Plany na przyszłość: Dalsze rozwijanie umiejętności i zdolności muzycznych.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Damian Piekorz

Damian jest uczniem 6 klasy szkoły podstawowej. Jego zainteresowania to głównie klocki lego, rysowanie, kino i śpiew. Bardzo lubi zwierzęta a zwłaszcza "Puszka", swojego chomika. Ponadto lubi recytować wiersze i ma na swoim koncie kilka dyplomów. Muzyka w jego życiu jest prawie cały czas, a najbardziej ją słychać rano podczas mycia zębów.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Hanna Martyn

Aktualnie kontynuowana nauka: uczennica kl. II Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej. Zainteresowania: Interesuje się muzyką, lubi jej słuchać, układać proste piosenki i melodie. Uczęszcza do Szkoły Muzycznej Yamaha, gdzie uczy się gry na fortepianie. Zdobyła:
- wyróżnienie specjalne na V Ogólnopolskim Festiwalu Wszelkich Form Teatralnych i Muzycznych „Razem przez Sztukę”, który odbył się 24-04-2018 r.
- I miejsce w V edycji Festiwalu O.K.U.L.A.R., który odbył się 8-12-2018 r.
- wyróżnienie w XXV Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w eliminacjach rejonowych, które odbyły się 11-12-2018
- III miejsce w II Diecezjalnym Konkursie Muzycznym „Hej Kolęda, Kolęda”, który odbył się 12-01-2017 r,

Plany na przyszłość: Dalsze rozwijanie umiejętności i zdolności muzycznych.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Kalina Kusterska

12 lat, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie. Radosna optymistka wrażliwa na potrzeby drugiego człowieka. Pomimo trudności wytrwale rozwija się wokalnie -   śpiewu uczy się od 3 lat. Lubi taniec, fotografię i język angielski. W ubiegłym roku otrzymała stypendium dyrektora szkoły za bardzo wysokie wyniki w nauce. Kalina jest zaangażowana w działalność na rzecz osób  niepełnosprawnych – jest wolontariuszką fundacji „Mimo Wszystko”. W 2017 roku została laureatką Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, w kat. do 16. lat wyśpiewała 3. miejsce. Motto Kaliny brzmi: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć to potrafisz również tego dokonać!”

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Beata Tomczyk

Beata jest podopieczną Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach, bardzo poukładaną, grzeczną. Swoje obowiązki wykonuje bardzo sumiennie. Zawsze można na nią liczyć. Zainteresowania – wyszywanie, śpiew, czytanie książek.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Kinga Kasprzyk

Kinga kocha śpiewać. Śpiewa od zawsze. Muzyka to jej pasja. Lubi też uczyć się języka angielskiego i biologii. Jest laureatką wielu konkursów. Jest laureatem Zaczarowanej Piosenki Fundacji Anny Dymnej z 2018 roku. Zajęła 3 miejsce oraz wyróżnienie w największym w Polsce festiwalu Kolęd i Pastorałek im, Księdza Szwarlika w Będzinie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Berenika Borkowska

Berenika Borkowska ma 8 lat i jest uczennicą klasy II Szkoły Podstawowej w Łaziskach. Wielką pasją Bereniki jest taniec, a szczególnie balet. Jej ulubionym kompozytorem jest Piotr Czajkowski i kiedyś chciałaby na własne oczy zobaczyć Teatr Bolszoj w Moskwie. Od trzech lat występuje wraz z Teatrem Naszej Wyobraźni działającym przy Domu Kultury w Gołkowicach. Uwielbia czytać i podróżować. Ma za sobą udział w nagraniu audiobooka “Duże sprawy w małych głowach” w Radiu Opole w 2016 r. oraz występ wokalny podczas konferencji “Z innego poziomu do... muzyki” na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w 2017 r. Berenika lubi twórczość zespołów “Muzalinki” i “Fasolki” oraz takich wykonawców jak Grzegorz Turnau, Ewa Bem czy Natalia Kukulska.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Jarosław Sokołowski

Jarosław Sokołowski to dwudziestodziewięcioletni człowiek obdarowany ogromnym talentem muzycznym. Od najmłodszych lat śpiewał i występował w konkursach muzycznych. Po osiągnięciu dorosłości wielokrotnie startował w Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych "mocART". Obecnie swoje talenty i zainteresowania rozwija w Warsztacie Terapii Zajęciowej "Promyk" w Katowicach.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Dominika Rusin

Dominika mówi o sobie: Bardzo lubię sprzątać mieszkanie z mamą. Lubię również śpiewać, chciałabym rozwijać się muzycznie. W wolnym czasie chodzę na spacery, jeżdżę na rowerze. Oglądam chętnie telewizję oraz czytam książki.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Julia Ring

Ma 36 lat i jest uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „Tęcza” w Pyskowicach. Jej wielką pasją jest śpiew. Ulubionym zespołem Julii jest Pectus – od zawsze marzyła, aby móc wystąpić wraz z muzykami tego zespołu na scenie. Julia bierze udział w wielu występach i konkursach, a muzyka towarzyszy jej w życiu na co dzień. Uwielbia nie tylko śpiewać i słuchać muzyki. Wielką przyjemność sprawia jej rozwiązywanie krzyżówek, a także zgadywanie melodii czy haseł w programach rozrywkowych. Marzeniem Julii jest występowanie na wielkich scenach jako solowa wokalistka bądź wokalistka zespołu.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Mateusz Reinert

Mateusz mówi o sobie: W domu lubię odkurzać i myć podłogę z mamą. Chętnie pływam i nurkuję na basenie. Na spacery wychodzę z moim pieskiem o imieniu Dżeki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 81