Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ,

18 2030 0045 1110 0000 0360 6920

KRS Fundacji: 0000442065, Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj44
mod_vvisit_counterWczoraj108
mod_vvisit_counterTen tydzień855
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1013
mod_vvisit_counterTen miesiąc4899
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc4265
mod_vvisit_counterŁącznie530934


Juror Eliminacji 2020 - Władysław Rewieński

Wieloletni nauczyciel. Muzyka dla niego to relaks i ciepłe wspomnienia muzykowania w domu rodzinnym ... Aktualnie, wspiera i wspomaga wszelkie promuzyczne inicjatywy na terenie naszego miasta..."

 
Juror Eliminacji 2020 - Ewa Radlak

Pedagog, doradca zawodowy, trener rozwoju osobistego. Kiedyś, zajmowała się organizacją imprez artystycznych: teatralnych, plastycznych i muzycznych. Od kilkunastu lat jako doradca zawodowy – wspiera młodzież w planowaniu przez nich przyszłości edukacyjno-zawodowej, a także w rozwijaniu zainteresowań i pasji. Lubi podróże, obcowanie z młodymi, kreatywnymi ludźmi, a także literaturę i muzykę. Jeśli chodzi o tę ostatnią, to najbliższe jej sercu, czy raczej uchu - są rockowe brzmienia :)

 
Juror Eliminacji 2020 - Szymon Pilch

Luther King powiedział takie zdanie: „Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód”, dlatego według mnie warto się rozwijać, bo jeśli tego nie robimy, to się cofamy. Jestem Szymon Pilch i mam 18 lat. Uczęszczam do 2 klasy technikum w ZSET w Sośnicy. Interesuje się... Jest tego sporo, ale przede wszystkim kocham taniec, w którym niejednokrotnie uzyskiwałem pozytywne wyniki.

 
Juror Eliminacji 2020 - Danuta Olesińska

Magister Danuta Olesińska. Z wykształcenia muzyk dyplomowany i nauczyciel sztuki. Kocha kwiaty, zwierzęta oraz muzykę, z którą jest związana od 32 lat. Wielokrotnie nagradzana za znaczące  osiągnięcia w dziedzinie artystycznej przez Prezydenta Miasta Gliwice, a za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

 
Juror Eliminacji 2020 - Magdalena Okońska

Sopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Wokalno-Instrumentalnym. Solistka scen muzycznych w kraju i zagranicą. Współpracuje z Teatrem Muzycznym  Castelllo, Teatrem Arte Creatura, Gliwicką Orkiestrą Rewiową, tworzy też duet operetkowo-musicalowy Opera Beauties. Na stałe związana jest z Operą Śląską w Bytomiu.

 
Juror Eliminacji 2020 - Angelika Mosiężna-Rutkowska

Flecistka i pianistka. Wiceprezes Stowarzyszenia Muzycznego „Mozart", prowadzę również prywatne studium muzyczne Gama-Bis.

 
Juror Eliminacji 2020 - Małgorzata Mazur

Mazur Małgorzata - dr nauk humanistycznych, zastępca dyrektora Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach i jednocześnie nauczyciel przedmiotów teoretycznych w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, menedżer kultury - wieloletni dyrektor samorządowych instytucji kultury.

 
Juror Eliminacji 2020 - Anna Karwot

Od 15 lat działam społecznie, przede wszystkim wspierając działalność kobiet. Jestem i była doceniona przez Prezydentów RP, z zawodu jestem prawnikiem wiele lat byłam sekretarzem miasta i urzędnikiem administracji rządowej przy Wojewodzie Opolskim jako Szefowa Zespołu Audytu Wewnętrznego. Jako Prezes Forum Kobiet Ziemi Gliwickiej działam na rzecz wsparcia kobiet od 15 lat, organizując Plebiscyt Ziemi Gliwickiej Diana ostatnio doceniony przez Dziennik Zachodni w Plebiscycie Osobowość Roku 2018. Kocham sztukę, zarówno malarstwo jak i muzykę, balet. W moim domu wciąż stoi pianino, z 1900 roku choć jestem samoukiem grania na tym instrumencie, kilka lat  szkoliłam się w Ognisku Baletowym przy ul. Bytomskiej. Kocham muzykę klasyczną, ale również współczesną, ważna dla mnie jest treść. Jako Sekretarz Miasta Knurowa byłam współtwórczynią powstania na Śląsku Radia RMF MAX, zorganizowałam sporo koncertów w ramach Dni Knurowa z udziałem Gwiazd Beaty Kozidrak, Anny Dąbrowskiej, Grupy Myslowiz, Zespołu Śląsk. W sercu Kocham Marka Grechutę i Czesława Niemena, wspierał młodych artystów. Bycie z wami podczas takiego konkursu to ogromna dla mnie Sprawa, móc wspierać osoby tak wrażliwe jak Wy... Dziękuję

 
Juror Eliminacji 2020 - Sabina Karafioł

Nazywam się Sabina Karafioł i mam 17 lat (w czerwcu 18 lat). Mieszkam w Gliwicach i uczęszczam do technikum. Interesuję się fotografowaniem, motoryzacją, tańcem,  muzyką oraz rysowaniem. Jestem osobą otwartą, szaloną, odważną, wesołą i pełną poczucia humoru oraz energii. Odnajdę się w każdej sytuacji i podołam każdym zadaniom.

 
Juror Eliminacji 2020 - Justyna Dubaj

Dwudziestoletnia, ambitna, dowcipna i utalentowana uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach. Jej życiową pasją są zarówno śpiew oraz muzyka, bez których nie wyobraża sobie swojego życia.  Ponadto interesuje się teatrem, dziennikarstwem i prawem, z którymi wiąże swoją przyszłość. Bardzo lubi podziwiać piękno przyrody, jest wrażliwa, uwielbia czytać książki. Jej mottem życiowym jest cytat Paulo Coelho "Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie oglądania się do tyłu." Finalistka Festiwalu Rytm Pro Arte Gliwice.

 
Juror Eliminacji 2020 - Janusz Czerwik

Janusz "Zatorczyk" Czerwik ur. 18.05.1968 - poeta, wokalista, uczestnik  programów  telewizyjnych "Szansa na sukces" "Mam talent" "X factor" "Disco star". Pomysłodawca i realizator wielu  projektów artystycznych,  współautor almanachów poetycko- literackich i autor  tomików  poetyckich  m.in. "Zmyślenia" "Anna Karenina - pamiętnik" "Opowieści z  elfickiego świata". Autor  tekstów piosenek, które sam  śpiewa. Piosenki z jego tekstami  śpiewają również artyści, z którymi współpracuje.  Na przestrzeni  kilku lat: uczestnik Ursynowskiego Czasu z Twórczością Amatorską "Uczta" w Warszawie (2015r, 2016r), śpiewający uczestnik zabrzańskiego wernisażu "Zadośćuczynienie"(2014r), finalista  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki "Gwiazdy tamtych lat" Katarzyny Goertner z piosenkami Violetty Villas w Ciechocinku (2015r), na zaproszenie organizatorów  śpiewający uczestnik   "Nocy Poezji" w Krakowie (2016r), finalista Festiwalu  Piosenki Poetyckiej "Natchnieni Bieszczadem" w Cisnej (2016r), finalista Festiwalu  Piosenki Turystycznej w Limanowej (2016r), uczestnik I edycji  Polskiego Festiwalu Sztuki "Orzeł 2016" w Warszawie (2016r) i XIII Międzynarodowego Festiwalu Poezji "Poeci bez granic" we Wrocławiu ( 2016r), Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję "Łaźnia"- Radom (2017r), Ogólnopolski Festiwal Śpiewających Poezję "Forma"- Barcin  Autor tekstów  piosenek z płyt: "Przedostatnie słowo" Tomasza Kozieła, "Daj mi szansę" Krzysztofa Ster i własnej "Skrzydła marzeń".

 
Juror Eliminacji 2020 - Mieszko Adamkiewicz

Długoletni Radny Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Człowiek ciągle mający na względzie dobro ogółu mieszkańców naszego Miasta, założyciel kilku fundacji i sieci szkół, wreszcie nasz przyjaciel i długoletni sympatyk, autor wielu interesujących pomysłów w prowadzeniu Festiwalu Muzycznego jeszcze w czasach Stowarzyszenia Rytm Gliwice, a później Fundacji Rytm Gliwice. Do dnia dzisiejszego wspierający nasze działania w odniesieniu do Urzędu Miejskiego i władz Miasta. Prywatnie sympatyczny kolega, zawsze lub prawie zawsze uśmiechnięty. Kolega o dobrym sercu, życzliwy i uczynny. Wielekroć uczestniczący w jury naszych koncertów, wielekroć przemawiający podczas nich i wreszcie wspierający nas dobrą radą. Cieszymy się, mając takiego orędownika w UM i w naszej Radzie. Życzymy Mieszkowi rozwoju jego własnych inicjatyw, których jest sporo. Do największych z nich należy - prowadzenie sieci szkół „Siódemka” oraz prowadzenie Restauracji. Z tego względu Mieszko nazwany może być także biznesmenem i zapewne jest biznesmenem.

 
Uczestniczka Eliminacji 2020 - Beata Chmura

Beata lubi kontakt z naturą, tj. lubi spacery po lesie z mamą, wtedy słucha śpiewu ptaków i szumu liści. Uwielbia pobyty nad morzem, gdzie słucha szumu fal chodząc po wodzie lub po plaży boso. Lubi też opalać się leżąc na leżaku z głową schowaną pod parasolem. Potrafi całe popołudnia bujać się na huśtawce ogrodowej i zrobić sobie na niej czasami drzemkę. Lubi się też codziennie kąpać w wannie używając różnych „pachnideł”.

 
Uczestnik Eliminacji 2020 - Michał Ziomek

Szczęśliwy mąż, z wykształcenia psycholog, z pasji wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów piosenek. Laureat wielu konkursów i festiwalu, m. in.: IX Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie czy zdobywca Grand Prix na V Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych „mocART”. Występował na jednej scenie m. in. z Grzegorzem Turnauem, Anną Dymną, Mietkiem Szcześniakiem, Arkadio, Lidią Jazgar, Moniką Kuszyńską czy Barbarą Stępniak-Wilk. Uwielbia podróżować ze swoją żoną, dobre jedzenie i kino akcji. W swoim życiu kieruje się słowami, że „jedyną niepełnosprawnością w naszym życiu jest złe nastawienie”.

 
Uczestnicy Eliminacji 2020 - Zespół "Studio Piosenki"

Zespół wokalno - instrumentalny STUDIO PIOSENKI działa od 2009 roku przy Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie, w skład zespołu wchodzą uczniowie szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych. Założycielem i kierownikiem artystycznym zespołu jest mgr Katarzyna Hrynkiewicz nauczyciel muzyki i muzykoterapeuta od 30 lat pracująca z uczniami niewidomymi i słabowidzącymi oraz uczniami z niepełnosprawnością intelektualną.

Więcej…
 
Uczestniczka Eliminacji 2020 - Martyna Wójcik

Mam 17 lat uczęszczam do LO im. Bartosza Głowackiego w Opatowie. Moją pasją jest muzyka, wiążę z nią swoją przyszłość. Biorę udział w wielu konkursach i festiwalach wokalnych odnosząc liczne sukcesy. W ubiegłym roku zajęłam pierwsze miejsce w Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie Fundacji Anny Dymnej. Interesuje mnie również musical. Od czasu do czasu wyjeżdżam na warsztaty musicalowe doskonaląc swój warsztat.

 
Uczestniczka Eliminacji 2020 - Natalia Smogulecka

Absolwentka Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Laureatka wielu konkursów i festiwali wojewódzkich, ogólnopolskich, a także międzynarodowych. Do jej największych sukcesów należą m.in. Grand Prix Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej „Impresje Artystyczne” w Ciechocinku w 2013 roku, udział w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w 2014 roku, I miejsce na festiwalu OPTAN w Grudziądzu w 2018 r., II miejsce na Festiwalu MocArt w Katowicach w 2015 roku. Jest również laureatką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży ze specjalnymi potrzebami „Ja wierzę” w Żytomierzu na Ukrainie. W czerwcu 2015 otrzymała nagrodę w konkursie Lady D im. Krystyny Bochenek w kategorii Kultura i Sztuka na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Współpracowała i występowała m.in. z orkiestrą symfoniczną im. Johanna Straussa z Bydgoszczy, orkiestrą Zbigniewa Górnego, Ewą Bem, Eweliną Flintą, Grażyną Łobaszewską, Adamem Sztabą czy Kasią Wilk.

 
Uczestniczka Eliminacji 2020 - Natalia Siekierka

Mam 18 lat i jestem uczennicą 3 klasy VII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Harcerzy Obrońców Katowic. Uczęszczam na zajęcia wokalne do Młodzieżowego Domu Kultury ZSiP nr. 2 w Katowicach. Uwielbiam brać udział w koncertach i warsztatach wokalnych. Wielką radość sprawia mi także jeżdżenie na konkursy wokalne wraz z przyjaciółmi. Lubię grać w sporty zespołowe oraz tenis stołowy. Swoją przyszłość chciałabym związać ze śpiewem tak, aby nie był on tylko pasją.

 
Uczestniczka Eliminacji 2020 - Natalia Pycek

Natalia jest finalistą Zaczarowanej Piosenki Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko. Dzień bez ćwiczeń wokalnych jest dla Natalii dniem straconym. Śpiew jest też formą rehabilitacji, ponieważ choruje na mukowiscydozę, a ćwiczenia wokalne poprawiają funkcjonowanie oraz wydolność płuc. Natalia jest molem książkowym, jeśli nie śpiewa, to czyta.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 88