W tym roku otrzymaliśmy kwotę 108 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do cateringu z okazji koncertów finalnych festiwalu w roku 2018. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, zwłaszcza pani dr Sylwii Jakubiec i wolontariuszowi Lesławowi Grąbczewskiemu. Na rok 2019 można już teraz dokonywać wpłat na rzecz młodych artystów i osób angażujących się w pracę dla nich. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty.

NOWY FESTIWAL

Fundacja Rytm Gliwice prowadzi w roku 2019 I ogólnopolski festiwal wokalny osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (pierwszy był w marcu 2019) można przez cały czas dokonywać zapisów. Kolejne koncerty eliminacyjne poprzedzane warsztatami wokalnymi odbędą się: 22.06.2019 i 28.09.2019. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Koncert finalny 19 października 2019 r. Jest to festiwal z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Gdyby ktoś z Państwa chciał wpłacić bezpośrednio na konto Fundacji Rytm Gliwice jakąś kwotę - dla wsparcia organizowanego przez Fundację - Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami - bardzo prosimy skorzystać z danych:
Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ, 18 2030 0045 1110 0000 0360 6920
KRS Fundacji: 0000442065,Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Bardzo dziękujemy Dyrektorowi Prezesowi przedsiębiorstwa Mandam Gliwice Bronisławowi Jakusowi za wpłatę 100 zł na rzecz Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami "Zaczarowany Mikrofon". Prezes Fundacji Rytm Gliwice - Marian Dragon

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj102
mod_vvisit_counterWczoraj89
mod_vvisit_counterTen tydzień102
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień602
mod_vvisit_counterTen miesiąc1327
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc2145
mod_vvisit_counterŁącznie496207


Uczestnik Eliminacji 2019 - Marek Okręglicki

Marek Okręglicki lat 22. Od 5-6 lat dopiero zajmuje się śpiewem rozrywkowym. Z racji swoich ograniczeń bierze udział głównie w festiwalach wokalnych dla osób niepełnosprawnych, ale nie tylko. Stypendysta Gminy Andrychów w dziedzinie Kultury 2018, 2017 i 2015. Dotychczas uczestniczył: Udział w koncercie „Zatroskana Kolęda – Pokój dla Niepodległej”. Sześciokrotnie uczestniczył (2013-2018 r. ) w Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej Impresje Artystyczne Ciechocinek organizowanym przez Fundację Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych „PRO Omnibus”. Występując pierwszy raz 2013 r. zdobył jedno z ośmiu wyróżnień (na ponad 50 uczestników).

Więcej…
 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Katarzyna Pogoda

Chodzę do klasy ósmej szkoły podstawowej i uczę się z pełnosprawnymi rówieśnikami. Udaje mi się osiągać dobre wyniki w nauce. Lubię się uczyć. Pasjonują mnie występy na scenie. Samodzielnie napisałam 2 scenariusze o tematyce mitologicznej, które zostały wystawione na regionalnym festiwalu oddziałów integracyjnych (III miejsce). Śpiewam w każdej wolnej chwili - sama lub z tatą, który przygrywa mi na gitarze. Moim największym marzeniem jest w przyszłości założyć rodzinę, zostać znaną artystką (wokalistką, piosenkarką).

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Nina Kumorek

Mieszka w pięknej i malowniczej górskiej miejscowości Bystra. Mimo kilku współistniejących wad wzroku rozwija swoje życiowe pasje, szczególnie lubi spędzać czas muzykując. Gra na gitarze, rozpoczęła także naukę gry na pianinie. Na co dzień poszerza swoje horyzonty wiedzy uczęszczając do II klasy LO im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej na profil biologiczno-chemiczno-matematyczny. Jest wesoła i towarzyska . Lubi ludzi szczerych, sympatycznych z poczuciem humoru.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Julia Zawrzykraj

Julia ma 11 lat, mieszka razem z rodzicami i starszą siostrą Olą w Krakowie. Od urodzenia nie widzi, dlatego też uczy się w Szkole dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Uwielbia rodzinne wyprawy na basen. Kocha spacerować z rodzicami i siostrą po Rynku. W wolnych chwilach słucha audiobooków. Jej ulubioną książką jest Karolcia. Chętnie gra na fortepianie i śpiewa. Komponuje własne piosenki. Julia uważa, że dzięki muzyce świat robi się mniej ponury, a ludzie są uśmiechnięci. W przyszłości chciałaby zostać prawdziwą piosenkarką lub nauczycielką muzyki.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Joanna Kryś

Swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczęłam w 1 klasie szkoły podstawowej. Brałam udział w wielu konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą. Miałam przyjemność wystąpić w duetach z Panią Alicją Majewską, Kasią Wilk, Kasią Nosowską, Kubą Badachem. W wolnej chwili lubię czytać książki i spędzać czas z rodziną i znajomymi. Ukończyłam liceum o profilu Służba Więzienna. Plany na przyszłość: W przyszłym roku akademickim chciałabym rozpocząć naukę na Akademii Muzycznej w Katowicach. Później chciałbym też ukończyć psychologię.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Miłosz Kopeć

Miłosz ma wiele zainteresowań: jak większość nastolatków interesuje się komputerami oraz muzyką. Pochodzi z rodziny, gdzie muzyka towarzyszy im nieustannie (tata i siostra grają na gitarze). Miłosz należy do harcerstwa, jest przewodniczącym samorządu szkolnego. Lubi pływać, biegle mówi po angielsku.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Łukasz Zyzak

Nazywam się Łukasz Zyzak, mam 25 lat. Moją pasją jest muzyka, przede wszystkim śpiew. Właściwie jest to całe moje życie. Staram się bardzo dużo ćwiczyć i pokonywać swoje słabości m. in. przez udział w różnego rodzaju konkursach wokalnych i występach na imprezach środowiskowych. Uczęszczam na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Żywcu oraz do Szkoły Muzyki Rozrywkowej i dodatkowo na zajęcia wokalne w Gminnym Ośrodku Kultury w Gilowicach, które podlegają Instytutowi Rozwoju Artystycznego w Żywcu. Chciałbym, aby mój śpiew dawał ludziom radość.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Norbert Tomaka

Norbert Tomaka to nieprzeciętnie uzdolniony muzycznie chłopiec. Posiada słuch absolutny i fenomenalną pamięć, które pozwalają mu tworzyć własne aranżacje muzyczne popularnych piosenek. Norbert jest zdobywcą Grand Prix na Festiwalu "Integracja malowana dźwiękiem" w Bochni oraz zwycięzcą Festiwalu ALBERTIANA w 2019 roku. Marzeniem Norberta jest założenie własnego zespołu muzycznego i występowanie przed szeroką publicznością. Chłopiec komponuje własne piosenki i pisze liczne opowiadania literackie.

 
Uczestnicy Eliminacji 2019 - Zespół "Shakirki"

„Shakirki” to roześmiane, wesołe dziewczyny, które interesują się muzyką popową, muzyką Disco Polo, świetnie tańczą, występują w teatrzykach szkolnych i zdobywają medale w Olimpiadach Specjalnych Polska - Śląskie.

Plany na przyszłość: Cieszyć się życiem, dorównać śpiewem Shakirze, wystąpić na Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon”, śpiewać i tańczyć w zespole wokalno-tanecznym.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Izabela Szopa

Zainteresowania: Malarstwo, teatr, literatura, film, muzyka, szeroko pojęta sztuka. Ulubione zajęcie to malowanie i rysowanie portretów ze zdjęć. Lubię również tworzyć własnoręcznie laurki z napisanymi przez siebie wierszykiem z okazji różnych uroczystości oraz wydarzeń, takich jak: urodziny, imieniny, święta itp. Mam ogromne zamiłowanie do sztuk teatralnych, ale też do dobrego filmu. Moim wzorem do naśladowania wśród artystów jest Stanisława Celińska oraz Izabela Trojanowska. Mam dość duży sentyment do piosenki autorskiej. Muzykę traktuję jako jedną z form terapii. Wpływa ona korzystnie na zdrowie oraz dobre samopoczucie. Nie opuszczam żadnych zajęć muzycznych. Plany na przyszłość: Ciągły rozwój duchowy oraz droga do świętości zawierają się w planach na przyszłość oraz marzeniach.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Gabriel Słonka

Gabriel Słonka jest nowym uczestnikiem grupy integracyjnej „Razem Łatwiej” działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie. Gabriel ma 27 lat, interesuje się muzyką, a jednym z jego ulubionych gatunków to muzyka filmowa. Szczególnie ceni sobie kompozytorów: Karola Szymanowskiego i Roberta Schumanna. Oprócz pasji jaką dla niego jest muzyka, Gabriel interesuje się również sportem. Uwielbia jazdę na rowerze oraz pływanie. Ukończył kurs pływania I stopnia, ale w planach ma kolejne kursy. Jest również początkującym morsem.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Krzysztof Seredyński

Krzysia największą pasją jest muzyka. Uwielbia jej nie tylko słuchać na okrągło, ale również przede wszystkim śpiewać!!! Lubi też imprezy "ogniskowe", gdzie Tato gra na gitarze, Siostra na ukulele, a Krzyś z nimi wyśpiewuje. Ma swoją ukochaną sunię Diankę, z którą uwielbia się bawić i chodzić na spacery. Bardzo lubi też grać w karty i liczyć ... pieniążki. Jest w tym bardzo skrupulatny, a wręcz drobiazgowy. I baaaardzo cierpliwy. Lubi zajęcia związane z gotowaniem. Plany na przyszłość: Dalsza nauka w szkole, którą kocha i w której ma przyjaciół. Następnie Warsztaty Terapii Zajęciowej, również w naszym Zespole Szkół. Udział w Pokazie Mody. I udział w Festiwalach Piosenki!!! No, i Krzyś chciałby bardzo już mieć swoją ... dziewczynę ...

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Marlena Sawicka

Uczestniczka konkursu Marlena Sawicka. Marlena ma 24 lata, mieszka w Małomicach w woj. lubuskim. Obecnie uczęszcza na zajęcia w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wiechlicach. Od 8 lat rozwija swoje umiejętności wokalne. Brała udział w wielu konkursach wokalnych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Jest radosną, sympatyczną dziewczyną. Poza muzyką lubi spotkania z przyjaciółmi.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Rafał Sak

Rafał Sak mieszka w Gowarczowie koło Końskich (woj. świętokrzyskie). Jest urodzonym poetą i romantykiem. Od dziecka pisze wiersze. Jego drugą miłością jest muzyka. Bardzo lubi śpiewać nie tylko na scenie, aIe też poza nią. Od 2015 roku reprezentuje Warsztat Terapii Zajęciowej w Końskich. Odnosi liczne sukcesy na festiwalach i przeglądach artystycznych osób niepełnosprawnych.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Małgorzata Pietralska

Małgorzata Pietralska od dwóch lat uczestniczy w zajęciach terapeutycznych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Radomiu przy ulicy Dzierzkowskiej 9. Najchętniej spędza czas w pracowni muzycznej, bo śpiew i muzyka są dla niej bardzo ważne. Jej ulubione wokalistki to Beata Kozidrak, Krystyna Prońko, Irena Santor. Lubi również zajęcia w pracowni plastycznej, gdzie sięga po pędzel malarski przelewając na płótno to, „co jej w duszy gra”. Prywatnie interesuje się malowaniem i kolorowaniem mandali.

Więcej…
 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Yessica Motyl

Yessica jest laureatką Stypendium Albertusowego im. Adama Chmielowskiego – Brata Alberta w Mielcu w 2018 roku. Ma 18 lat i jest uczennicą Szkoły Branżowej 1 Stopnia Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Mielcu. Urodziła się w Madrycie w Hiszpanii i tam też chodziła do polsko-hiszpańskiej szkoły.

Kiedy miała 7 lat przyjechała z mamą i siostrą do Polski do Mielca. Szybko okazało się, że ma talent wokalny i bardzo lubi śpiewać, jednak brakowało jej pewności siebie. Dopiero w wieku 15 lat zaczęła doskonalić swój głos na zajęciach zespołu wokalnego „Holiday”, który działa od 11 lat w PZPSW w Mielcu oraz na zajęciach z muzykoterapii. Od 6 lat śpiewa bardzo czynnie, bierze również udział we wszystkich uroczystościach szkolnych. Reprezentuje Ośrodek na przeglądach, konkursach i festiwalach piosenki w całej Polsce osiągając liczne sukcesy muzyczne. Jej pasją jest również sport, lubi grać w siatkówkę.

Więcej…
 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Małgorzata Matuszewska

Śpiew zawsze był i jest moją pasją. Śpiewałam w zespole kościelnym, a w różnych placówkach rozwijałam także swoją pasję związaną ze śpiewem. Brałam udział w licznie organizowanych koncertach, które były organizowane przez te placówki. Ostatni mój występ był dwa lata temu na festiwalu w Gnieźnie, gdzie zostałam wyróżniona. Później urodziłam synka i od ponad dwóch lat jestem szczęśliwą mamą Oliwierka.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Rafał Kubica

Rafał jest uczestnikiem warsztatów terapii zajęciowej od 13 lat. Jest osobą bardzo uzdolnioną muzycznie, śpiewa, gra na keyboardzie od 10 roku życia. Lubi zajęcia muzyczne i występy przed publicznością. Co roku Rafał bierze udział w Festiwalu Integracyjnym Skrzydła organizowanym przez placówkę WTZ, podczas którego ma okazję występować z artystami śląskiej sceny muzycznej. Rafał występuje również podczas imprez dla seniorów, dla mieszkańców DPS, bierze udział w prezentacjach muzycznych Dzielnicowego Domu Kultury. Ściśle współpracuje z p. Wiktorem Trojanowskim. Jest koleżeński, uczynny i bardzo towarzyski.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Jan Kostek

Jestem osobą wierzącą. Moje hobby to śpiew, bo wtedy do mnie należy cały świat, taniec, bo czuję się wolny, sport bo uczy mnie aktywności i mobilizacji, dzięki której czuję się lepszy. Jestem osobą samodzielną, zaangażowaną, uczynną, nie przywłaszczam sobie rzeczy innych, szanuję samego siebie, swoje życie, to co dostanę i zsyła mi los, ludzi, zwierzęta oraz przyrodę. Myślę, że jestem dobrym człowiekiem, bo to życie nauczyło mnie być dobrym. Lubię kino, dobry film w telewizji oraz kabarety.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Patryk Jaszcz

Patryk jest 3 krotnym złotym medalista podczas Letnich Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w 2015 roku w Bowlingu. Pisze własne teksty i muzykę, interesuje go styl hip-hop oraz rap. Napisał 16 utworów, które prezentuje na festiwalach, konkursach oraz na forum i w środowisku lokalnym m.in.: „Trening czyni mistrza”, „List do brata”, „Los Angeles”, „Miało być tak pięknie”, „Mielecki Rapton”.

Patryk interesuje się sportem zdobywając liczne sukcesy na zawodach ogólnopolskich:

- 1 miejsce (Złoty medal) - Podkarpacki Turniej Olimpiad Specjalnych w Ropczycach,

- Ogólnopolski turniej olimpiad specjalnych – w Katowicach, Poznaniu, Bydgoszczy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 84