Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ,

18 2030 0045 1110 0000 0360 6920

KRS Fundacji: 0000442065, Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj33
mod_vvisit_counterWczoraj108
mod_vvisit_counterTen tydzień844
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1013
mod_vvisit_counterTen miesiąc4888
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc4265
mod_vvisit_counterŁącznie530923


Uczestniczka Eliminacji 2020 - Agnieszka Pączkowska

Agnieszka od wielu lat  bierze udział w różnych konkursach dla osób niepełnosprawnych śpiewając piosenki. Na XVI Festiwalu Osób Niepełnosprawnych wyśpiewała I miejsce piosenką Rzeka Marzeń. Brała udział w 5-ciu edycjach Festiwalu Osób Niepełnosprawnych Mocart w Katowicach. W czwartej edycji zdobyła wyróżnienie. Śpiewa w chórze parafialnym Conticum Cordis przy parafii Chrystusa Króla. W tym kościele śpiewa także co niedzielę psalmy. Bardzo lubi śpiewać i układać obrazy z kamyków.

 
Uczestnik Eliminacji 2020 - Jarosław Sokołowski

Pan Jarosław jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej „Promyk” w Katowicach, gdzie bierze udział w popołudniowych zajęciach muzycznych. Dodatkowo od kilku lat jest uczniem pani Katarzyny Pumy Piaseckiej i pięciokrotnie brał udział w Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych mocART, gdzie, oprócz przeglądu piosenek, każdorazowo brał udział w tygodniowych warsztatach wokalnych. Zainteresowania: Pan Jarosław odkąd pamięta interesował się muzyką. Od zawsze jest wiernym fanem zespołu Dżem. Oprócz tego godzinami potrafi słuchać hip – hopu, dobrego i głośnego rocka, a także nie boi się heavy metalu, pomimo, że rodzina z trudem to wytrzymuje. No ale miłość do muzyki wygrywa ze wszystkim. Plany na przyszłość: Pan Jarosław marzy o nowym mieszkaniu, gdzie znajdzie się miejsce na dobry sprzęt muzyczny. Marzy o mikrofonie ze statywem, przy którym będzie mógł ćwiczyć nowe utwory. Największym marzeniem Jarosława jest zaśpiewać z zespołem Dżem. Mocno wierzy, że kiedyś to się spełni.

 
Uczestniczka Eliminacji 2020 - Małgorzata Pietralska

Małgorzata Pietralska od dwóch lat uczestniczy w zajęciach terapeutycznych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Radomiu przy ulicy Dzierzkowskiej 9. Najchętniej spędza czas w pracowni muzycznej, bo śpiew i muzyka są dla niej bardzo ważne. Jej ulubione wokalistki to Beata Kozidrak, Krystyna Prońko, Irena Santor. Lubi również zajęcia w pracowni plastycznej, gdzie sięga po pędzel malarski przelewając na płótno to, „co jej w duszy gra”. Prywatnie interesuje się malowaniem i kolorowaniem mandali.

Więcej…
 
Uczestniczka Eliminacji 2020 - Joanna Kryś

Swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczęłam w 1 klasie szkoły podstawowej. Brałam udział w wielu konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą. Miałam przyjemność wystąpić w duetach z Panią Alicją Majewską, Kasią Wilk, Kasią Nosowską, Kubą Badachem. W wolnej chwili lubię czytać książki i spędzać czas z rodziną i znajomymi. Ukończyłam liceum o profilu Służba Więzienna. Plany na przyszłość: W przyszłym roku akademickim chciałabym rozpocząć naukę na Akademii Muzycznej w Katowicach. Później chciałbym też ukończyć psychologię.

 
Uczestnik Eliminacji 2020 - Ryszard Kilarski

Mam na imię Ryszard. Uwielbiam śpiewać, ponieważ daje mi to dużo radości. Śpiewam głównie utwory musicalowe, ponieważ stanowią dla mnie wyzwanie. Poza wokalem czytam książki, głównie obyczajowe. W przyszłości chciałbym rozwijać umiejętności wokalne celem uczestnictwa na dalszych etapach w festiwalach, gdzie jest bardzo wysoki poziom trudności np. Festiwal Zaczarowanej Piosenki.

 
Uczestnik Eliminacji 2020 - Ivan Hrytsiv

Lubię śpiewać, jestem uczestnikiem międzynarodowych festiwali, lubię robić zdjęcia i podróżować, z każdego festiwalu nawiązuję nowe znajomości i zdobywam nowych przyjaciół. Piszę także teksty, kocham sport i książki.

 
Uczestniczka Eliminacji 2020 - Aleksandra Hofman

Jej wielką pasją jest muzyka i śpiew. Oprócz tego lubi uczyć się języków obcych, słucha audiobooki oraz uczy się obsługi komputera. W przyszłości chce jeszcze więcej śpiewać oraz występować na scenie.

 
„Tylko w siebie wierz”
Utwór „Tylko w siebie wierz” został napisany na III Festiwal Aktywności Fizycznej Osób Niepełnosprawnych EUROPARAGEDON. Jest pomyślany jako hymn osób niepełnoprawnych. W prace nad jego realizacją bezinteresownie zaangażowali się Studio Koliber i współpracujący z nim artyści, a zainspirował ich Michał Gaweł ze Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie. Cenne wsparcie mentalno-promocyjne okazali też Dariusz Lisowski oraz Fundacja Miśka Zdziśka Promyk Nadziei i jej podopieczni. Zapraszamy do słuchania i oglądania!
 
Uczestniczka Eliminacji 2020 - Kalina Kusterska

13 lat, uczennica Diecezjalnej Szkoły Podstawowej w Nysie. Radosna optymistka wrażliwa na potrzeby drugiego człowieka. Pomimo trudności wytrwale rozwija się wokalnie -   śpiewu uczy się od 3 lat. Lubi taniec, fotografię i język angielski. W ubiegłym roku otrzymała stypendium dyrektora szkoły za bardzo wysokie wyniki w nauce. Kalina jest zaangażowana w działalność na rzecz osób  niepełnosprawnych – jest wolontariuszką fundacji „Mimo Wszystko”. W 2017 roku została laureatką Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, w kat. do 16. lat wyśpiewała 3. miejsce. Motto Kaliny brzmi: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć to potrafisz również tego dokonać!”

 
Uczestniczka Eliminacji 2020 - Anna Haupka

Od dziecka interesowałam się muzyką. W szkole podstawowej uczestniczyłam w różnych konkursach wokalnych. Kilkakrotnie byłam też laureatką festiwalu dla osób niewidomych i słabowidzących "Widzieć Muzyką". Od  12 roku życia marzyłam o grze na organach. Moje marzenie potraktowała poważnie dopiero moja Pani od niemieckiego w szkole średniej, która grała na fortepianie i udzielała mi lekcji. Po półtorarocznym przygotowaniu zdałam egzamin wstępny do Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Bielsku-Białej, które kończę w tym roku. Oprócz muzyki lubię czytać książki i piec ciasta. W przyszłości chcę doskonalić swoją technikę śpiewania oraz gry na organach.

 
Uczestniczka Eliminacji 2020 - Sylwia Woźniak-Wojciuch

Sylwia Woźniak-Wojciuch pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Jej  rodzice siostra i siostrzenica również zajmują się amatorsko muzykowaniem. Pomimo niepełnosprawności Sylwia z powodzeniem występuje na lokalnych scenach lubuskich, Dniach Miast, amatorskich konkursach wokalnych. Oprócz muzyki Sylwia zajmuje się ceramiką artystyczną, a swoje pasje realizuje w Pracowni Ceramicznej Nowosolskich Warsztatów. Jest szczęśliwą mężatką, prowadzi samodzielnie gospodarstwo domowe.

 
Uczestniczka Eliminacji 2020 - Natalia Nowak

Hej witam wszystkich ! Jestem zwykłą dziewczyną z wielkimi marzeniami. Śpiewanie jest moją odskocznią od codziennych problemów. Jestem przyjacielska i otwarta na nowe możliwości. Mam nadzieję, że tego wieczoru będziecie się bawić razem ze mną. PS. ciężko mi idą takie przemówienia.

 
Uczestniczka Eliminacji 2020 - Marzena Nowak

Marzena uwielbia śpiewać. Można powiedzieć, że jej życie, to śpiewanie. Dla Marzeny dzień bez śpiewania, to "dzień stracony". Realizując swoją pasję daje bardzo dużo radości i pozytywnych przeżyć  innym oraz zdobywa kolejne nagrody i miejsca w wielu konkursach i festiwalach.Plany na przyszłość: Marzena pragnie rozwijać swój talent wokalny i prezentować go coraz większej publiczności.

 
Uczestniczka Eliminacji 2020 - Katarzyna Kmita

Kasia jest uczestniczką WTZ. Na co dzień uczestniczy w terapii w pracowni gospodarstwa domowego. Lubi przyrządzać różne potrawy i desery. Prowadzi zdrowy tryb życia, lubi sport, regularnie uczęszcza na siłownię. Pięknie wykonuje prace plastyczne. Jej hobby to również śpiew. Wielokrotnie zdobyła nagrody i wyróżnienia jako solistka.

 
Uczestnik Eliminacji 2020 - Adrian Karkoszka

Jest absolwentem Zespołu Szkół Specjalnych Nr 8 w Tychach. Śpiewa, gra na gitarze. Były wokalista zespołu Chwilowo Nieprzytomni. Aktualnie występuje solo i z zespołem Oligo Mix Band, śpiewa w chórach kościelnych. Pisze muzykę do piosenek. Laureat Grand Prix oraz nagrody indywidualnej za osobowość sceniczną w XIII Przeglądach Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych w Tychach. I miejsce w kategorii solista w VII Powiatowym Przeglądzie Piosenki w Pszczynie.

 
Uczestnik Eliminacji 2020 - Andrzej Guła

Urodziłem się 15 listopada 1983 r. w Rzeszowie. Muzyka była ze mną od małego, jako dziecko bardzo lubiłem słuchać muzyki głównie w radiu, lub w telewizji. Niestety w latach 80 czy 90 XX wieku nie było tak dobrze rozwiniętej sieci szkół muzycznych, dlatego moje marzenie o nauce śpiewania czy grania na instrumentach nie mogło być zrealizowane. Dopiero w pierwszym 10-leciu XXI w. mogłem pozwolić sobie na zakup keyboardu. Przy tym instrumencie mogłem sobie częściej śpiewać. Prawdziwa pasja do śpiewania przyszła w 2017 r. podczas Festiwalu piosenki dla Osób Niepełnosprawnych w Dębicy. Od tamtej pory staram się regularnie śpiewać i grać. Pracuję w Domu Opieki i Domu Seniora w Kamieniu. Seniorzy często chcą abym im wypełnił czas muzyką, dlatego śpiewając mogę szlifować swój głos. Piosenka którą prezentuję w koncercie eliminacyjnym "Odpowie Ci wiatr" jest piosenką pasującą właśnie do mnie, bo "Przez ile dróg musi przejść" osoba niepełnosprawna, by znaleźć szczęście, to mało który człowiek zdrowy może zrozumieć.

 
Uczestnik Eliminacji 2020 - Oskar Ozi Wasilewski

Oskar Ozi Wasilewski jest uczniem szkoły muzycznej w Łodzi oraz stypendystą Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi. Śpiewa w chórze chłopięcym. Osiągnięcia z ostatniego roku: Grand Prix – Złoty Klucz Wiolinowy w Ogólnopolskich Konfrontacjach Artystycznych w Dobrzycy, Finalista konkursu „Zgierzogranie 2018” w Zgierzu, w kategorii profesjonaliści, I miejsce w XIX Festiwalu Piosenki Europejskiej w 164 SP w Łodzi, Grand Prix oraz 1 miejsce w XII Festiwalu Osób Niepełnosprawnych o „Solnego Kłosa” w Kłodawie, I miejsce w kategorii Muzyka w VII Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Fart Fundacji Wiatrak w Bydgoszczy. Był wokalistą w koncercie Śpiewająca Polska w Filharmonii Łódzkiej, śpiewał pod dyrygenturą Adama Sztaby i Łukasza Sztaby.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 88