W roku 2019 otrzymaliśmy kwotę 65 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do funduszu Fundacji Rytm Gliwice, który na dzień 20.10.2019 wynosi 406 zł. Dziękujemy wszystkim za wpłaty. Jeśli Państwo mogą - prosimy o dalsze wpłaty 1% na podane niżej konto fundacji. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty. Bardzo dziękujemy STUDIO VTV1 z Wrocławia za wpłatę 100 zł na rzecz Fundacji Rytm Gliwice w dniu 19.10.2019, dzięki czemu fundusz wzrósł z 306 zł do 406 zł. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon.

Przed nami II edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego

Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon” (2020)

Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (marzec, czerwiec, wrzesień 2020 r.) można przez cały czas dokonywać zapisów. Koncerty eliminacyjne poprzedzane warsztatami wokalnymi odbędą się: 28.08.2020, 27.06.2020 i 26.09.2020, a koncert finalny 24.10.2020. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Jest to festiwal z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi.

Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ,

18 2030 0045 1110 0000 0360 6920

KRS Fundacji: 0000442065, Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj46
mod_vvisit_counterWczoraj50
mod_vvisit_counterTen tydzień96
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień517
mod_vvisit_counterTen miesiąc2598
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc5188
mod_vvisit_counterŁącznie514092


Juror Eliminacji 2019 - Mirosława Sander

Wokalistka, pianistka, były pracownik instytucji artystycznych opery, operetki, filharmonii. Prezes dwóch stowarzyszeń muzycznych - Mozart i Chopin.

 
Juror Eliminacji 2019 - Tomasz Mucha

Tomasz Mucha jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie dr. Henryka Gembalskiego (2001). Wykłada skrzypce jazzowe na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Prowadzi swoje zespoły: Tomek Mucha Collective, Mulasta Trio. Współtworzy duet z legendą polskiej muzyki – Włodzimierzem Nahornym. Występuje również w zespołach: GaDMu Trio, Lipiny Syndicate, Brazilian – Polish Connection. Współpracuje ze sceną hiphopową: Skorup (płyty – Piękna Pogoda, Ludzie Chmur). Ma na swoim koncie dwie autorskie płyty: Tomek Mucha Collective (2004), Mulasta Trio – Live in Green Eye (2008). Znalazł się także na ponad dziesięciu płytach jako członek innych zespołów lub gościnnie. Był uczestnikiem wielu festiwali w kraju i za granicą. Występował  z takimi gwiazdami jak: John Zorn, Zbigniew Namysłowski, Jarosław Śmietana, Maciej Sikała, Mariusz Bogdanowicz, Arek Skolik, Paweł Kaczmarczyk, Lasse Lindgren, Locko Richter, Siergiej Dawidow, Tymon Tymański, Tomasz Gwinciński.

 
Juror Eliminacji 2019 - Danuta Olesińska

Magister Danuta Olesińska. Z wykształcenia muzyk dyplomowany i nauczyciel sztuki. Kocha kwiaty, zwierzęta oraz muzykę, z którą jest związana od 35 lat. Wielokrotnie nagradzana za znaczące  osiągnięcia w dziedzinie artystycznej przez Prezydenta Miasta Gliwice, a za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

 
Juror Eliminacji 2019 - Kalina Fleszar

Jestem osobą artystyczną i wyczuloną na estetykę. Gram na pianinie, śpiewam (zaczynam klasycznie), piszę wiersze i różnego rodzaju artykuły, zdarzyło mi się rysować i zajmować różnymi dziedzinami plastycznymi, czy wystrojem wnętrz, jednak na pewno najbliższa jest mi muzyka i pisarstwo szeroko rozumiane. W chwili obecnej jestem "wolnym strzelcem" edukacji i intensywnie zgłębiam dziedzinę psychologii.

 
Juror Eliminacji 2019 - Krzysztof Matuszek

z wykształcenia ekonomista, przedsiębiorca, mówca motywacyjny, trener biznesu. Miłośnik muzyki oraz wiceprezes Stowarzyszenia Muzycznego Lux Art Music.

 
Juror Eliminacji 2019 - Zbigniew Biernat

W latach siedemdziesiątych muzyk zespołu jazzu tradycyjnego „Kubeł Jazz Band”, z którym na festiwalu europejskich zespołów młodzieżowych w Bydgoszczy w 1975r zdobył 1 miejsce oraz nagrał z zespołem pierwszą płytę /w nagrodę m.in. koncert zespołu w Sali kongresowej w Warszawie/. Kolejny zespół od 1978r „Seven Hot Tigres” i udział w festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu. Jako kierownik placówek kulturalnych  zaangażowany w wielu kluczowych obszarach pracy w kulturze: od prowadzenia kilkuosobowych zespołów muzycznych do kilkunastu a nawet kilkudziesięciu osobowych grup teatralnych i tanecznych, które od początku lat 90-tych do końca 2010r. brały udział w przeglądach Amatorskiej Twórczości Artystycznej zdobywając liczne wyróżnienia i uznanie jury. Organizator wielu imprez masowych, współorganizator wielu koncertów charytatywnych, wielu wernisaży połączonych z występami artystycznymi. Największą Jego pasją jest gra na instrumentach (fortepian, akordeon, gitara, kontrabas), motoryzacja, informatyka, wędkowanie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Angela Jolanta Wawrzyk

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Będzinie w klasie gry na skrzypcach, klarnecie, fortepianie. Obecnie uczy się w Niepublicznym Studium Medycznym w Będzinie II rok - profil Terapeuta zajęciowy. Zainteresowania: muzyka (śpiewa i gra od 6 r.ż.), malowanie, rysowanie (prace artystyczno- plastyczne), jazda konno, szycie. Czołowe nagrody i osiągnięcia w dziedzinie muzyki w regionalnych, wojewódzkich, ogólnopolskich przeglądach, konkursach, festiwalach w tym również folklorystycznych (7 krotnie nominowana na Ogólnopolski Festiwal Kapel Ludowych i Śpiewaków do Kazimierzu nad Wisłą).

Więcej…
 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Zuzanna Raducka

Do moich zainteresowań należy literatura polska jak i światowa. Szczególnie sobie cenię stare wydania książek, które zdobywam w antykwariatach. Interesuję się również muzyką, która towarzyszy mi każdego dnia w różnej postaci. Raz podczas śpiewania pod prysznicem, a innym razem poprzez granie dla siebie samej na fortepianie. Uwielbiam kolekcjonować i grać w różnego rodzaju gry na komputerze, jak i na konsoli. Jestem typowym kociarzem, który całą swoją uwagę i wolny czas poświęca swojemu mruczkowi  - w moim przypadku to aż dwóm. Mimo moich niestandardowych zainteresowań, najlepiej czułabym się w roli prawnika, bądź notariusza.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Marek Okręglicki

Marek Okręglicki lat 22. Od 5-6 lat dopiero zajmuje się śpiewem rozrywkowym. Z racji swoich ograniczeń bierze udział głównie w festiwalach wokalnych dla osób niepełnosprawnych, ale nie tylko. Stypendysta Gminy Andrychów w dziedzinie Kultury 2018, 2017 i 2015. Dotychczas uczestniczył: Udział w koncercie „Zatroskana Kolęda – Pokój dla Niepodległej”. Sześciokrotnie uczestniczył (2013-2018 r. ) w Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej Impresje Artystyczne Ciechocinek organizowanym przez Fundację Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych „PRO Omnibus”. Występując pierwszy raz 2013 r. zdobył jedno z ośmiu wyróżnień (na ponad 50 uczestników).

Więcej…
 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Katarzyna Pogoda

Chodzę do klasy ósmej szkoły podstawowej i uczę się z pełnosprawnymi rówieśnikami. Udaje mi się osiągać dobre wyniki w nauce. Lubię się uczyć. Pasjonują mnie występy na scenie. Samodzielnie napisałam 2 scenariusze o tematyce mitologicznej, które zostały wystawione na regionalnym festiwalu oddziałów integracyjnych (III miejsce). Śpiewam w każdej wolnej chwili - sama lub z tatą, który przygrywa mi na gitarze. Moim największym marzeniem jest w przyszłości założyć rodzinę, zostać znaną artystką (wokalistką, piosenkarką).

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Nina Kumorek

Mieszka w pięknej i malowniczej górskiej miejscowości Bystra. Mimo kilku współistniejących wad wzroku rozwija swoje życiowe pasje, szczególnie lubi spędzać czas muzykując. Gra na gitarze, rozpoczęła także naukę gry na pianinie. Na co dzień poszerza swoje horyzonty wiedzy uczęszczając do II klasy LO im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej na profil biologiczno-chemiczno-matematyczny. Jest wesoła i towarzyska . Lubi ludzi szczerych, sympatycznych z poczuciem humoru.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Julia Zawrzykraj

Julia ma 11 lat, mieszka razem z rodzicami i starszą siostrą Olą w Krakowie. Od urodzenia nie widzi, dlatego też uczy się w Szkole dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Uwielbia rodzinne wyprawy na basen. Kocha spacerować z rodzicami i siostrą po Rynku. W wolnych chwilach słucha audiobooków. Jej ulubioną książką jest Karolcia. Chętnie gra na fortepianie i śpiewa. Komponuje własne piosenki. Julia uważa, że dzięki muzyce świat robi się mniej ponury, a ludzie są uśmiechnięci. W przyszłości chciałaby zostać prawdziwą piosenkarką lub nauczycielką muzyki.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Joanna Kryś

Swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczęłam w 1 klasie szkoły podstawowej. Brałam udział w wielu konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą. Miałam przyjemność wystąpić w duetach z Panią Alicją Majewską, Kasią Wilk, Kasią Nosowską, Kubą Badachem. W wolnej chwili lubię czytać książki i spędzać czas z rodziną i znajomymi. Ukończyłam liceum o profilu Służba Więzienna. Plany na przyszłość: W przyszłym roku akademickim chciałabym rozpocząć naukę na Akademii Muzycznej w Katowicach. Później chciałbym też ukończyć psychologię.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Miłosz Kopeć

Miłosz ma wiele zainteresowań: jak większość nastolatków interesuje się komputerami oraz muzyką. Pochodzi z rodziny, gdzie muzyka towarzyszy im nieustannie (tata i siostra grają na gitarze). Miłosz należy do harcerstwa, jest przewodniczącym samorządu szkolnego. Lubi pływać, biegle mówi po angielsku.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Łukasz Zyzak

Nazywam się Łukasz Zyzak, mam 25 lat. Moją pasją jest muzyka, przede wszystkim śpiew. Właściwie jest to całe moje życie. Staram się bardzo dużo ćwiczyć i pokonywać swoje słabości m. in. przez udział w różnego rodzaju konkursach wokalnych i występach na imprezach środowiskowych. Uczęszczam na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Żywcu oraz do Szkoły Muzyki Rozrywkowej i dodatkowo na zajęcia wokalne w Gminnym Ośrodku Kultury w Gilowicach, które podlegają Instytutowi Rozwoju Artystycznego w Żywcu. Chciałbym, aby mój śpiew dawał ludziom radość.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Norbert Tomaka

Norbert Tomaka to nieprzeciętnie uzdolniony muzycznie chłopiec. Posiada słuch absolutny i fenomenalną pamięć, które pozwalają mu tworzyć własne aranżacje muzyczne popularnych piosenek. Norbert jest zdobywcą Grand Prix na Festiwalu "Integracja malowana dźwiękiem" w Bochni oraz zwycięzcą Festiwalu ALBERTIANA w 2019 roku. Marzeniem Norberta jest założenie własnego zespołu muzycznego i występowanie przed szeroką publicznością. Chłopiec komponuje własne piosenki i pisze liczne opowiadania literackie.

 
Uczestnicy Eliminacji 2019 - Zespół "Shakirki"

„Shakirki” to roześmiane, wesołe dziewczyny, które interesują się muzyką popową, muzyką Disco Polo, świetnie tańczą, występują w teatrzykach szkolnych i zdobywają medale w Olimpiadach Specjalnych Polska - Śląskie.

Plany na przyszłość: Cieszyć się życiem, dorównać śpiewem Shakirze, wystąpić na Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon”, śpiewać i tańczyć w zespole wokalno-tanecznym.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Jadwiga Szopa

Zainteresowania: Malarstwo, teatr, literatura, film, muzyka, szeroko pojęta sztuka. Ulubione zajęcie to malowanie i rysowanie portretów ze zdjęć. Lubię również tworzyć własnoręcznie laurki z napisanymi przez siebie wierszykiem z okazji różnych uroczystości oraz wydarzeń, takich jak: urodziny, imieniny, święta itp. Mam ogromne zamiłowanie do sztuk teatralnych, ale też do dobrego filmu. Moim wzorem do naśladowania wśród artystów jest Stanisława Celińska oraz Izabela Trojanowska. Mam dość duży sentyment do piosenki autorskiej. Muzykę traktuję jako jedną z form terapii. Wpływa ona korzystnie na zdrowie oraz dobre samopoczucie. Nie opuszczam żadnych zajęć muzycznych. Plany na przyszłość: Ciągły rozwój duchowy oraz droga do świętości zawierają się w planach na przyszłość oraz marzeniach.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Gabriel Słonka

Gabriel Słonka jest nowym uczestnikiem grupy integracyjnej „Razem Łatwiej” działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie. Gabriel ma 27 lat, interesuje się muzyką, a jednym z jego ulubionych gatunków to muzyka filmowa. Szczególnie ceni sobie kompozytorów: Karola Szymanowskiego i Roberta Schumanna. Oprócz pasji jaką dla niego jest muzyka, Gabriel interesuje się również sportem. Uwielbia jazdę na rowerze oraz pływanie. Ukończył kurs pływania I stopnia, ale w planach ma kolejne kursy. Jest również początkującym morsem.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Krzysztof Seredyński

Krzysia największą pasją jest muzyka. Uwielbia jej nie tylko słuchać na okrągło, ale również przede wszystkim śpiewać!!! Lubi też imprezy "ogniskowe", gdzie Tato gra na gitarze, Siostra na ukulele, a Krzyś z nimi wyśpiewuje. Ma swoją ukochaną sunię Diankę, z którą uwielbia się bawić i chodzić na spacery. Bardzo lubi też grać w karty i liczyć ... pieniążki. Jest w tym bardzo skrupulatny, a wręcz drobiazgowy. I baaaardzo cierpliwy. Lubi zajęcia związane z gotowaniem. Plany na przyszłość: Dalsza nauka w szkole, którą kocha i w której ma przyjaciół. Następnie Warsztaty Terapii Zajęciowej, również w naszym Zespole Szkół. Udział w Pokazie Mody. I udział w Festiwalach Piosenki!!! No, i Krzyś chciałby bardzo już mieć swoją ... dziewczynę ...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 85