W tym roku otrzymaliśmy kwotę 108 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do cateringu z okazji koncertów finalnych festiwalu w roku 2018. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, zwłaszcza pani dr Sylwii Jakubiec i wolontariuszowi Lesławowi Grąbczewskiemu. Na rok 2019 można już teraz dokonywać wpłat na rzecz młodych artystów i osób angażujących się w pracę dla nich. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty.


NOWY FESTIWAL

Fundacja Rytm Gliwice prowadzi w roku 2019 I ogólnopolski festiwal wokalny osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (pierwszy był w marcu 2019) można przez cały czas dokonywać zapisów. Kolejne koncerty eliminacyjne poprzedzane warsztatami wokalnymi odbędą się: 22.06.2019 i 28.09.2019. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Koncert finalny 19 października 2019 r. Jest to festiwal z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj78
mod_vvisit_counterWczoraj84
mod_vvisit_counterTen tydzień340
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień481
mod_vvisit_counterTen miesiąc1566
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc1774
mod_vvisit_counterŁącznie487411


Uczestniczka Eliminacji 2019 - Kinga Kasprzyk

Kinga kocha śpiewać. Śpiewa od zawsze. Muzyka to jej pasja. Lubi też uczyć się języka angielskiego i biologii. Jest laureatką wielu konkursów. Jest laureatem Zaczarowanej Piosenki Fundacji Anny Dymnej z 2018 roku. Zajęła 3 miejsce oraz wyróżnienie w największym w Polsce festiwalu Kolęd i Pastorałek im, Księdza Szwarlika w Będzinie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Berenika Borkowska

Berenika Borkowska ma 8 lat i jest uczennicą klasy II Szkoły Podstawowej w Łaziskach. Wielką pasją Bereniki jest taniec, a szczególnie balet. Jej ulubionym kompozytorem jest Piotr Czajkowski i kiedyś chciałaby na własne oczy zobaczyć Teatr Bolszoj w Moskwie. Od trzech lat występuje wraz z Teatrem Naszej Wyobraźni działającym przy Domu Kultury w Gołkowicach. Uwielbia czytać i podróżować. Ma za sobą udział w nagraniu audiobooka “Duże sprawy w małych głowach” w Radiu Opole w 2016 r. oraz występ wokalny podczas konferencji “Z innego poziomu do... muzyki” na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w 2017 r. Berenika lubi twórczość zespołów “Muzalinki” i “Fasolki” oraz takich wykonawców jak Grzegorz Turnau, Ewa Bem czy Natalia Kukulska.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Jarosław Sokołowski

Jarosław Sokołowski to dwudziestodziewięcioletni człowiek obdarowany ogromnym talentem muzycznym. Od najmłodszych lat śpiewał i występował w konkursach muzycznych. Po osiągnięciu dorosłości wielokrotnie startował w Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych "mocART". Obecnie swoje talenty i zainteresowania rozwija w Warsztacie Terapii Zajęciowej "Promyk" w Katowicach.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Dominika Rusin

Dominika mówi o sobie: Bardzo lubię sprzątać mieszkanie z mamą. Lubię również śpiewać, chciałabym rozwijać się muzycznie. W wolnym czasie chodzę na spacery, jeżdżę na rowerze. Oglądam chętnie telewizję oraz czytam książki.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Julia Ring

Ma 36 lat i jest uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „Tęcza” w Pyskowicach. Jej wielką pasją jest śpiew. Ulubionym zespołem Julii jest Pectus – od zawsze marzyła, aby móc wystąpić wraz z muzykami tego zespołu na scenie. Julia bierze udział w wielu występach i konkursach, a muzyka towarzyszy jej w życiu na co dzień. Uwielbia nie tylko śpiewać i słuchać muzyki. Wielką przyjemność sprawia jej rozwiązywanie krzyżówek, a także zgadywanie melodii czy haseł w programach rozrywkowych. Marzeniem Julii jest występowanie na wielkich scenach jako solowa wokalistka bądź wokalistka zespołu.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Mateusz Reinert

Mateusz mówi o sobie: W domu lubię odkurzać i myć podłogę z mamą. Chętnie pływam i nurkuję na basenie. Na spacery wychodzę z moim pieskiem o imieniu Dżeki.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Klaudia Rahl

Klaudia jest podopieczną Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach, która potrafi wyszywać, jest radosna i zawsze uśmiechnięta. Jest osobą trochę nieśmiałą, ale zawsze dąży do wyznaczonych jej celów. Zainteresowanie – wyszywanie, spacery, podróże.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Adrian Karkoszka

Jest absolwentem Zespołu Szkół Specjalnych Nr 8 w Tychach. Śpiewa, gra na gitarze. Były wokalista zespołu Chwilowo Nieprzytomni. Aktualnie występuje solo i z zespołem Oligo Mix Band, śpiewa w chórach kościelnych. Pisze muzykę do piosenek. Laureat Grand Prix oraz nagrody indywidualnej za osobowość sceniczną w XIII Przeglądach Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych w Tychach. I miejsce w kategorii solista w VII Powiatowym Przeglądzie Piosenki w Pszczynie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Sabina Michalak

Sabina lubi śpiewać i tańczyć. Pragnie zostać baletnicą.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Małgorzata Matuszewska

Śpiew zawsze był i jest moją pasją. Śpiewałam w zespole kościelnym, a w różnych placówkach rozwijałam także swoją pasję związaną ze śpiewem. Brałam udział w licznie organizowanych koncertach, które były organizowane przez te placówki. Ostatni mój występ był dwa lata temu na festiwalu w Gnieźnie, gdzie zostałam wyróżniona. Później urodziłam synka i od ponad dwóch lat jestem szczęśliwą mamą Oliwierka.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Karolina Kurc

Karolina jest podopieczną Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach, uśmiechniętą, radosną. Jest bardzo chętna do udziału w konkursach, lubi występować przed publicznością. Zainteresowania - taniec, malowanie.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Szymon Krzemiński

Szymon to osoba skromna, niezwykle pomocna i pracowita. W wolnym czasie uczy się gry na ukulele.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Ewelina Król

Ewelina mówi o sobie: Lubię słuchać muzyki. Chodzić do kina. Lubię sport oraz wycieczki krajoznawcze. W domu chętnie pomagam rodzicom.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Kacper Kozyra

Kacper ma 24 lata. Od niedawna jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej  przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych”Nasz Ośrodek”we Wschowie. Uczęszczał do Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego, gdzie w klasie gimnazjalnej odkryto jego talent wokalny. Uczestnik ma na swoim koncie kilka znaczących sukcesów osiągniętych na  lokalnych festiwalach i konkursach muzycznych. Jesteśmy  dumni, że tym razem, będzie reprezentował nasz Warsztat.

 
Uczestnicy Eliminacji 2019 - Marta Ciesielska i Michał Pastuszka

Marta i Michał kochają śpiew i dobrą zabawę, dzisiaj zaprezentują Państwu piękną i dobrze wszystkim znaną pieśń "Dumka na dwa serca" w swojej własnej aranżacji.

Michał interesuje się szeroko pojętymi działaniami artystycznymi. Dużo pasji wkłada w zajęcia w swojej pracowni snycersko-stolarskiej gdzie rzeźbi, maluje na drewnie czy konstruuje różne przedmioty. Uwielbia taniec oraz śpiew. Chętnie bierze udział w zajęciach teatralnych. Michał bierze udział także w projekcie aktywizacji zawodowej. Jego głównym zajęciem jest teraz praca w zakładzie produkcyjnym. Jest solidnym i rzetelnym pracownikiem. Plany na przyszłość - aktywizacja zawodowa oraz rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Piotr Bukowski

Tak naprawdę przygodę z muzyką zacząłem w CLU Famila, gdy ks. Wiesław dał mi akordy do gitary. Wtedy moje objawy choroby ustąpiły, gdyż śpiewałem i grałem, zapominałem o tym. Ukończyłem ośrodek 2 razy. Brałem udział już parę lat temu w konkursie dzięki dr. Majewskiemu. Teraz aktualnie gram na Krupówkach na gitarze. Poznaję dzięki temu nowe wartościowe osoby. Lubię góry. Pracuję w biurze. Na szczęście moja choroba nie ogranicza mnie, mogę się uczyć, pracować i chodzić. Jestem góralem. POZDRAWIAM FAMILIĘ !!!

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Olivier Florek

Uczestnik I Lubelskiego „Mam talent dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej” i laureat nagrody Prezesa Fundacji „Zmieniamy Życie” z Lublina. Przedstawiciel Województwa Lubelskiego na naszym Festiwalu. Uczeń Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie, II klasa SP dała uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Zainteresowania: śpiew i gry komputerowe. Pierwszym nauczycielem śpiewu była mama, która uwielbia śpiewać, zwłaszcza pieśni religijne. Od pół roku Olivier uczy się śpiewu w swojej szkole.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 81