W tym roku otrzymaliśmy kwotę 108 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do cateringu z okazji koncertów finalnych festiwalu w roku 2018. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, zwłaszcza pani dr Sylwii Jakubiec i wolontariuszowi Lesławowi Grąbczewskiemu. Na rok 2019 można już teraz dokonywać wpłat na rzecz młodych artystów i osób angażujących się w pracę dla nich. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty.

NOWY FESTIWAL

Fundacja Rytm Gliwice prowadzi w roku 2019 I ogólnopolski festiwal wokalny osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (pierwszy był w marcu 2019) można przez cały czas dokonywać zapisów. Kolejne koncerty eliminacyjne poprzedzane warsztatami wokalnymi odbędą się: 22.06.2019 i 28.09.2019. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Koncert finalny 19 października 2019 r. Jest to festiwal z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Gdyby ktoś z Państwa chciał wpłacić bezpośrednio na konto Fundacji Rytm Gliwice jakąś kwotę - dla wsparcia organizowanego przez Fundację - Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami - bardzo prosimy skorzystać z danych:
Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ, 18 2030 0045 1110 0000 0360 6920
KRS Fundacji: 0000442065,Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj25
mod_vvisit_counterWczoraj57
mod_vvisit_counterTen tydzień441
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień508
mod_vvisit_counterTen miesiąc1604
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc2367
mod_vvisit_counterŁącznie491830


Uczestniczka Eliminacji 2019 - Beata Tomczyk

Beata jest podopieczną Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach, bardzo poukładaną, grzeczną. Swoje obowiązki wykonuje bardzo sumiennie. Zawsze można na nią liczyć. Zainteresowania – wyszywanie, śpiew, czytanie książek.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Rafał Sak

Rafał Sak mieszka w Gowarczowie koło Końskich (woj. świętokrzyskie). Jest urodzonym poetą i romantykiem. Od dziecka pisze wiersze. Jego drugą miłością jest muzyka. Bardzo lubi śpiewać nie tylko na scenie, aIe też poza nią. Od 2015 roku reprezentuje Warsztat Terapii Zajęciowej w Końskich. Odnosi liczne sukcesy na festiwalach i przeglądach artystycznych osób niepełnosprawnych.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Weronika Parkitna

Weronika piosenkę dedykuje swoim najbliższym przyjaciołom dziękując Bogu za nich i za wszystko, co dobre spotkało ją w swoim życiu.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Klaudia Rahl

Klaudia jest podopieczną Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach, która potrafi wyszywać, jest radosna i zawsze uśmiechnięta. Jest osobą trochę nieśmiałą, ale zawsze dąży do wyznaczonych jej celów. Zainteresowanie – wyszywanie, spacery, podróże.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Marcelina Gałuszka

Marcelina jest nastolatką, która uwielbia muzykę, aktywnie uczestniczy w różnych projektach szkolnych związanych z muzyką (śpiewa, tańczy, gra na bębnach afrykańskich). Wraz z rodzicami uczestniczy w różnych koncertach, lubi podróżować i zwiedzać ciekawe miejsca.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Marcin Gajda

Marcin jest aktywnym uczestnikiem grupy integracyjnej „Razem Łatwiej” działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie. Jest osobą bardzo kreatywną oraz uczynną. Uczestnik wielu konkursów literackich oraz wokalnych m.in. „Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych i Środowisk Integracyjnych” Chorzowskiego Centrum Kultury i „Małopolskiego Konkursu Karaoke Osób Niepełnosprawnych”. Oprócz pasji, jaką dla Marcina jest poezja oraz śpiew, jego wielką pasją jest także motoryzacja. Człowiek o wielkim sercu i pozytywnym nastawieniu do świata i ludzi.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Mirosław Szlachta

Mirosław Szlachta jest pensjonariuszem Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Pilchowicach, który ma w swoim życiu dwie wielkie pasje: śpiewanie oraz sport. W związku z powyższym, chętnie uczestniczy zarówno w przeglądach i festiwalach muzycznych, jak też rywalizuje na piłkarskiej murawie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Karolina Duda

Karolina udziela się w różnych aktywnościach związanych z muzyką, jak: śpiew, taniec, gra na bębnach afrykańskich. Plany na przyszłość: nauczyciel.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Antoni Chojnowski

Antek jest 16-letnim chłopcem, który chce śpiewać.  Należy do Zespołu Muzyki Dawnej, gdzie gra na harfie renesansowej. Lubi pomagać innym.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Michał Bocian

Michał interesuje się komputerami, ale przede wszystkim pięknie śpiewa. Plany na przyszłość: jeszcze tego nie wie.

 
Sprawozdanie z koncertu eliminacyjnego festiwalu dnia 23.03.2019

Doskonała atmosfera, ponad 30 uczestników i profesjonalne jury. Pierwszą edycję festiwalu Zaczarowany Mikrofon czas zacząć!  Wspierany przez Miasto Gliwice, stowarzyszenie ZAiKS, GCOP i wiele innych instytucji - oto on, festiwal Zaczarowany Mikrofon.

Dzień eliminacji pełny był dobrych emocji. Najpierw, uczestnicy wzięli udział w warsztatach. Uczyli się występowania na scenie, emisji głosu i panowania nad tremą.

Zgromadzeni docenili możliwość współpracy z profesjonalnymi trenerami, w rodzinnej atmosferze.

Koncert eliminacyjny poprzedzony został godzinnymi warsztatami poprowadzonymi przez trenerkę osób z talentem muzycznym - Grażynę Dzwonowską. Sam koncert rozpoczął się o godzinie 16:00. Poprowadziła go znana gliwickiej scenie, Danuta Ejmocka. Zapowiadała w sposób wesoły i atrakcyjny. Pełen szacunku i uznania. Uczestnicy występowali w 2 grupach: grupie osób z niepełnosprawnością fizyczną i grupie osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Jurorzy zostali wyłonieni spośród profesjonalnych nauczycieli śpiewu, którzy mają szeroką wiedzę o specyfice występów niepełnosprawnych. Dzięki temu oceniali w sposób obiektywny i równy. Jury obradowało sprawnie, dzięki czemu wyniki poznaliśmy już po kilkunastu minutach. Do finału dostało się 10 osób - po 5 osób z każdej grupy uczestników koncertu. W czasie obrad wystąpili artyści - tancerka, wokalista i gitarzysta. Niesamowite widowisko!!!

Ponad 30 występujących uczestników pokazało różne poziomy talentu. Trzeba przyznać, że nikt nie znalazł się tu przypadkiem. Widać było ogromną pracę włożoną w przygotowanie do występu.

Widzami byli goście z różnych województw, niektórzy przyjechali nawet z drugiego końca Polski, żeby zobaczyć, czym jest nowo powstała inicjatywa. Atmosfera wśród publiki była doskonała! Widać było, że to ludzie empatyczni i otwarci na drugiego człowieka.

Nie bez znaczenia było jedzenie. W końcu występy powinny odbywać się bez uczucia głodu. O catering zadbali wolontariusze, którzy na bieżąco przynosili kolejne porcje dobrego jedzenia.

Z koncertu powstanie relacja wideo, którą tworzył operator kamery Andrzej Bałucki. Otrzymamy ją jednak dopiero po odpowiednim opracowaniu za jakiś czas.

Dziękujemy przede wszystkim miastu Gliwice, za wsparcie finansowe, rzeczowe, a Gliwickiemu Centrum Organizacji Pozarządowych za wsparcie organizacyjne i nieodmiennie życzliwą atmosferę dla naszej pracy. Dziękujemy wreszcie wszystkim uczestnikom i widzom-słuchaczom za obecność na pierwszym koncercie eliminacyjnym. Zapraszamy na kolejne!

Sporządził:

Zespół prasowy Fundacji Rytm Gliwice.

 
Laureaci eliminacji - marzec 2019

Olivier Florek

Kacper Kozyra

Jarosław Sokołowski

Sabina Michalak

Julia Ring

 

Agnieszka Krząstek

Łukasz Baruch

Kalina Kusterska

Karolina Bochen

Aleksandra Hofman

 
Juror Eliminacji 2019 - Urszula Więckowska

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, logopedii oraz wykładowca Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości. Od 2006 roku Radna Rady Miejskiej - praca  w komisji Edukacji, Kultury i Sportu oraz komisji Rodziny i Polityki Społecznej. Zainteresowania - turystyka, muzyka i film.

 
Juror Eliminacji 2019 - Ewa Radlak

Jestem magistrem pedagogiki. Kiedyś, pracując w Wydziale Kultury i Oświaty Przedsiębiorstwa Upowszechniania Prasy i Książki w Katowicach zajmowałam się organizacją imprez artystycznych: teatralnych, plastycznych i muzycznych. Działałam przy organizacji dużego przedsięwzięcia, jakim były Ogólnopolskie Młodzieżowe Przeglądy Piosenki - OMPP w katowickim Spodku - ale to już historia ... Obecnie, od prawie pięciu lat pracuję w Szkolnym Ośrodku Kariery, w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym, gdzie jako doradca zawodowy nie tylko wspieram uczniów gliwickich szkół w planowaniu przez nich przyszłości edukacyjno-zawodowej, ale także w rozwijaniu przez młodzież zainteresowań i pasji. Co lubię? Lubię WAKACJE, obcowanie z młodymi, kreatywnymi ludźmi, a także literaturę i muzykę. Jeśli chodzi o tę ostatnią, to najbliższe memu sercu, czy raczej uchu są rockowe brzmienia :)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 82