W roku 2019 otrzymaliśmy kwotę 65 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do funduszu Fundacji Rytm Gliwice, który na dzień 20.10.2019 wynosi 406 zł. Dziękujemy wszystkim za wpłaty. Jeśli Państwo mogą - prosimy o dalsze wpłaty 1% na podane niżej konto fundacji. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty. Bardzo dziękujemy STUDIO VTV1 z Wrocławia za wpłatę 100 zł na rzecz Fundacji Rytm Gliwice w dniu 19.10.2019, dzięki czemu fundusz wzrósł z 306 zł do 406 zł. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon.

Przed nami II edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego

Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon” (2020)

Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (marzec, czerwiec, wrzesień 2020 r.) można przez cały czas dokonywać zapisów. Koncerty eliminacyjne poprzedzane warsztatami wokalnymi odbędą się: 28.08.2020, 27.06.2020 i 26.09.2020, a koncert finalny 24.10.2020. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Jest to festiwal z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi.

Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ,

18 2030 0045 1110 0000 0360 6920

KRS Fundacji: 0000442065, Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj50
mod_vvisit_counterWczoraj50
mod_vvisit_counterTen tydzień100
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień517
mod_vvisit_counterTen miesiąc2602
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc5188
mod_vvisit_counterŁącznie514096


Uczestniczka Eliminacji 2019 - Marlena Sawicka

Uczestniczka konkursu Marlena Sawicka. Marlena ma 24 lata, mieszka w Małomicach w woj. lubuskim. Obecnie uczęszcza na zajęcia w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wiechlicach. Od 8 lat rozwija swoje umiejętności wokalne. Brała udział w wielu konkursach wokalnych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Jest radosną, sympatyczną dziewczyną. Poza muzyką lubi spotkania z przyjaciółmi.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Rafał Sak

Rafał Sak mieszka w Gowarczowie koło Końskich (woj. świętokrzyskie). Jest urodzonym poetą i romantykiem. Od dziecka pisze wiersze. Jego drugą miłością jest muzyka. Bardzo lubi śpiewać nie tylko na scenie, aIe też poza nią. Od 2015 roku reprezentuje Warsztat Terapii Zajęciowej w Końskich. Odnosi liczne sukcesy na festiwalach i przeglądach artystycznych osób niepełnosprawnych.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Małgorzata Pietralska

Małgorzata Pietralska od dwóch lat uczestniczy w zajęciach terapeutycznych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Radomiu przy ulicy Dzierzkowskiej 9. Najchętniej spędza czas w pracowni muzycznej, bo śpiew i muzyka są dla niej bardzo ważne. Jej ulubione wokalistki to Beata Kozidrak, Krystyna Prońko, Irena Santor. Lubi również zajęcia w pracowni plastycznej, gdzie sięga po pędzel malarski przelewając na płótno to, „co jej w duszy gra”. Prywatnie interesuje się malowaniem i kolorowaniem mandali.

Więcej…
 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Yessica Motyl

Yessica jest laureatką Stypendium Albertusowego im. Adama Chmielowskiego – Brata Alberta w Mielcu w 2018 roku. Ma 18 lat i jest uczennicą Szkoły Branżowej 1 Stopnia Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Mielcu. Urodziła się w Madrycie w Hiszpanii i tam też chodziła do polsko-hiszpańskiej szkoły.

Kiedy miała 7 lat przyjechała z mamą i siostrą do Polski do Mielca. Szybko okazało się, że ma talent wokalny i bardzo lubi śpiewać, jednak brakowało jej pewności siebie. Dopiero w wieku 15 lat zaczęła doskonalić swój głos na zajęciach zespołu wokalnego „Holiday”, który działa od 11 lat w PZPSW w Mielcu oraz na zajęciach z muzykoterapii. Od 6 lat śpiewa bardzo czynnie, bierze również udział we wszystkich uroczystościach szkolnych. Reprezentuje Ośrodek na przeglądach, konkursach i festiwalach piosenki w całej Polsce osiągając liczne sukcesy muzyczne. Jej pasją jest również sport, lubi grać w siatkówkę.

Więcej…
 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Małgorzata Matuszewska

Śpiew zawsze był i jest moją pasją. Śpiewałam w zespole kościelnym, a w różnych placówkach rozwijałam także swoją pasję związaną ze śpiewem. Brałam udział w licznie organizowanych koncertach, które były organizowane przez te placówki. Ostatni mój występ był dwa lata temu na festiwalu w Gnieźnie, gdzie zostałam wyróżniona. Później urodziłam synka i od ponad dwóch lat jestem szczęśliwą mamą Oliwierka.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Rafał Kubica

Rafał jest uczestnikiem warsztatów terapii zajęciowej od 13 lat. Jest osobą bardzo uzdolnioną muzycznie, śpiewa, gra na keyboardzie od 10 roku życia. Lubi zajęcia muzyczne i występy przed publicznością. Co roku Rafał bierze udział w Festiwalu Integracyjnym Skrzydła organizowanym przez placówkę WTZ, podczas którego ma okazję występować z artystami śląskiej sceny muzycznej. Rafał występuje również podczas imprez dla seniorów, dla mieszkańców DPS, bierze udział w prezentacjach muzycznych Dzielnicowego Domu Kultury. Ściśle współpracuje z p. Wiktorem Trojanowskim. Jest koleżeński, uczynny i bardzo towarzyski.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Jan Kostek

Jestem osobą wierzącą. Moje hobby to śpiew, bo wtedy do mnie należy cały świat, taniec, bo czuję się wolny, sport bo uczy mnie aktywności i mobilizacji, dzięki której czuję się lepszy. Jestem osobą samodzielną, zaangażowaną, uczynną, nie przywłaszczam sobie rzeczy innych, szanuję samego siebie, swoje życie, to co dostanę i zsyła mi los, ludzi, zwierzęta oraz przyrodę. Myślę, że jestem dobrym człowiekiem, bo to życie nauczyło mnie być dobrym. Lubię kino, dobry film w telewizji oraz kabarety.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Patryk Jaszcz

Patryk jest 3 krotnym złotym medalista podczas Letnich Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w 2015 roku w Bowlingu. Pisze własne teksty i muzykę, interesuje go styl hip-hop oraz rap. Napisał 16 utworów, które prezentuje na festiwalach, konkursach oraz na forum i w środowisku lokalnym m.in.: „Trening czyni mistrza”, „List do brata”, „Los Angeles”, „Miało być tak pięknie”, „Mielecki Rapton”.

Patryk interesuje się sportem zdobywając liczne sukcesy na zawodach ogólnopolskich:

- 1 miejsce (Złoty medal) - Podkarpacki Turniej Olimpiad Specjalnych w Ropczycach,

- Ogólnopolski turniej olimpiad specjalnych – w Katowicach, Poznaniu, Bydgoszczy.

Więcej…
 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Agnieszka Hebda

Agnieszka to pogodna i radosna dziewczyna. Z ogromnym entuzjazmem uczestniczy w zajęcia muzycznych i tanecznych. Ma czysty, silny głos i znakomite poczucie rytmu, chętnie śpiewa solo i w grupie. W swojej karierze piosenkarskiej zdobyła:

Grand Prix III Tarnogórskiego Przeglądu Muzyki Klasycznej dla dzieci „Klasyczne – Artystyczne”
I miejsce na Miejskim Festiwalu Artystycznym Dzieci i Młodzieży w Piekarach Śląskich
I miejsce w IV Tarnowskim Przeglądzie Muzyki Klasycznej dla Dzieci i Młodzieży „Klasycznie – Artystycznie”
I miejsce w XV Śląskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Pasjonuje się też piłką nożną i pływaniem. Ciekawią ją nowinki dotyczące mody.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Mira Granatyr-Koza

Nazywam się Mira Granatyr-Koza i kocham śpiewać. To coś, co mi w życiu przynosi wielką radość i satysfakcję, szczególnie jak odbiór mojego śpiewu jest pozytywny. Lubię bardzo muzykę klasyczną, zastanawiam się nad pójściem właśnie w tym kierunku – solowe śpiewanie w nurcie klasycznym, tak jakby bardziej operowo. Ale to wcale nie znaczy, że piosenki rozrywkowe są dla mnie mniej interesujące, ponieważ jest mnóstwo utworów rozrywkowych, które są moim zdaniem przepiękne. Poza wokalem lubię rysować, chodzić na spacery z moim pieskiem, jeździć na rowerze. W życiu chciałabym robić coś dobrego, pomagać innym osobom niepełnosprawnym, wspierać je, a ponieważ mam w sobie dużo empatii i cierpliwości, to myślę, że byłabym w tym dobra.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Eugeniusz Gembalczyk

Jestem facetem, który nigdy się nie poddaje, fanem takich gwiazd jak Krzysztof Krawczyk czy Anna Jantar. W wolnym czasie gram w piłkę - jestem bramkarzem, piłkarzem i patriotą. Obecnie pracuję w Gliwicach w palarni kawy. Praca daje mi dużo satysfakcji i zadowolenia. Jestem dobrym organizatorem prac społecznych oraz na rzecz Domu, w którym mieszkam. W wolnym czasie pełnię funkcję portiera. Wieczorami oglądam programy sportowe, a w szczególności siatkówkę.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Izabela Bąba

Aktualnie kontynuowana nauka: Powiatowy zespół placówek szkolno-wychowawczych w Mielcu.

Zainteresowania: Iza to skromna, wrażliwa dziewczynka. Bardzo lubi śpiewać delikatne i proste piosenki. Swoją wrażliwością czaruje na scenie. Jest debiutantką, ale bardzo zaangażowaną osobą.

Kilka sukcesów Izy:

3 miejsce  - XI wojewódzki konkurs kolęd i pastorałek „Tajemnica świąt bożego narodzenia” w Kolbuszowej, 17.01.2018

3 miejsce - VIII Festiwal twórczości dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, „Piosenka jest dobra na wszystko” w Lolbuszowej, 27-28.05.2019

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Oskar Ozi Wasilewski

Oskar Ozi Wasilewski jest uczniem szkoły muzycznej w Łodzi oraz stypendystą Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi. Śpiewa w chórze chłopięcym. Osiągnięcia z ostatniego roku: Grand Prix – Złoty Klucz Wiolinowy w Ogólnopolskich Konfrontacjach Artystycznych w Dobrzycy, Finalista konkursu „Zgierzogranie 2018” w Zgierzu, w kategorii profesjonaliści, I miejsce w XIX Festiwalu Piosenki Europejskiej w 164 SP w Łodzi, Grand Prix oraz 1 miejsce w XII Festiwalu Osób Niepełnosprawnych o „Solnego Kłosa” w Kłodawie, I miejsce w kategorii Muzyka w VII Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Fart Fundacji Wiatrak w Bydgoszczy. Był wokalistą w koncercie Śpiewająca Polska w Filharmonii Łódzkiej, śpiewał pod dyrygenturą Adama Sztaby i Łukasza Sztaby.

 
Uczestnicy Eliminacji 2019 - Zespół "Ach To My"

Grupa wokalna „Ach To My” WTZ PSONI Koło w Świdniku debiutowała 15 lat temu, w maju 2004 r. na Festynie z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną organizowanym przez PSONI Koło w Świdniku. Grupa brała udział w wielu przeglądach i  festiwalach, na których otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia m. in. Międzynarodowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „ Aby wszyscy byli jedno„ w Zamościu, Festiwalu „Razem do gwiazd” w Skórczu, Przeglądzie Poezji  Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych „O Księżyc Twardowskiego” w Biszczy, Przeglądzie Twórczości Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych w Biłgoraju, Prezentacjach Artystycznych Osób Niepełnosprawnych „Szukamy Siebie” w Kozienicach, Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni, Międzynarodowych Spotkaniach Piosenki „Nieprzetartego Szlaku” w Lublinie,  oraz Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych „MocArt” w Katowicach.

Więcej…
 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Anna Yalcin

Ania jest wszechstronnie utalentowaną nastolatką, która uwielbia: taniec, śpiew, rysunek. Jak każda dziewczynka lubi się stroić.

 
Sprawozdanie z koncertu eliminacyjnego I Ogólnopolskiego festiwalu wokalnego osób z niepełnosprawnościami „Zaczarowany mikrofon” 2019 w Gliwicach - 22.06.2019

Niesamowita radość, jakiej długo nie widzieliśmy!

Drugie eliminacje do festiwalu piosenki osób niepełnosprawnych "zaczarowany mikrofon" już za nami.

Na sali gościliśmy 25 uczestników z niepełnosprawnościami intelektualnymi bądź fizycznymi.

Każdy z nich miał inny cel. Jeden - chciał zdobyć nagrodę, inny - wyłącznie pokazać się innym i otrzymać aplauz, dla jeszcze innego uczestnika występ oznaczał walkę ze słabościami i to był cel sam w sobie.

Uczestników koncertu oceniali jurorzy, będący przedstawicielami różnych środowisk - pedagogicznego, muzycznego, kulturalnego. Przewodniczącą jury była Pani Mirosława Sander.

Zgromadzeni wolontariusze pomagali w organizacji wydarzenia. Nosili ciasta, kanapki i ciepłe napoje, służyli wsparciem i dobrym słowem. Wszystkim bardzo dziękujemy.

Słowa uznania także kierujemy w stronę Miasta Gliwice, które udzieliło mam wsparcia finansowego. To bardzo cenne wsparcie, dzięki któremu możemy istnieć i stwarzać możliwości niepełnosprawnym artystom.

Wydarzenie miało miejsce w Centrum Organizacji Kulturalnych "Perełka" i tu ogromne podziękowania dla GCOP GLIWICE za gościnę. Wielkim darem była Pani Katarzyna, kierownik filii, która swoim wsparciem pomogła nam w korzystaniu z obiektu.

Poziom występów był zróżnicowany. Ogólnie oceniony został jako wysoki, szczególnie patrząc na rodzaj wydarzenia. Jakość śpiewu, czy nawet ruchu scenicznego, zaangażowania i przygotowania do występu, była znakomita.

Wielkie słowa uznania dla wideokamerzysty Andrzeja Bałuckiego, który nagrał film z koncertu. Podziękowania dla wolontariuszy. Dla prezesa fundacji Rytm, Mariana Dragona, który realizuje ideę całkowicie od serca, nie kierując się zyskiem czy poklaskiem.

Dzięki tylu ludziom, to wydarzenie wygląda tak jak wygląda, a dziesiątki osób z całej Polski cieszy się radością z występów. Bardzo dziękujemy!

Kolejność osób, które dostały się do finału (który odbędzie się 19. października 2019 na wielkiej sali koncertowej w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko) znajduje się na stronie www.fundacjarytmgliwice.pl. Tam też znajdą się zdjęcia z koncertu, a po pewnym czasie film z koncertu.

Sporządził Michał Czaplicki

 
Laureaci eliminacji - czerwiec 2019

 

I miejsce - Antoni Chojnowski

I miejsce - Kinga Kasprzyk

II miejsce - Mirosław Szlachta

II miejsce - Natasza Szyrwińska

III miejsce - Marcin Gajda

III miejsce - Karol Rosołek

IV miejsce - Agnieszka Kuleta

IV miejsce -  Katarzyna Adamczyk-Drożyńska

V miejsce - Marta Ciesielska

V miejsce - Monika Żebrowska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 85