W roku 2019 otrzymaliśmy kwotę 65 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do funduszu Fundacji Rytm Gliwice, który na dzień 20.10.2019 wynosi 406 zł. Dziękujemy wszystkim za wpłaty. Jeśli Państwo mogą - prosimy o dalsze wpłaty 1% na podane niżej konto fundacji. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty. Bardzo dziękujemy STUDIO VTV1 z Wrocławia za wpłatę 100 zł na rzecz Fundacji Rytm Gliwice w dniu 19.10.2019, dzięki czemu fundusz wzrósł z 306 zł do 406 zł. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon.

Przed nami II edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego

Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon” (2020)

Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (marzec, czerwiec, wrzesień 2020 r.) można przez cały czas dokonywać zapisów. Koncerty eliminacyjne poprzedzane warsztatami wokalnymi odbędą się: 28.08.2020, 27.06.2020 i 26.09.2020, a koncert finalny 24.10.2020. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Jest to festiwal z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi.

Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ,

18 2030 0045 1110 0000 0360 6920

KRS Fundacji: 0000442065, Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj55
mod_vvisit_counterWczoraj50
mod_vvisit_counterTen tydzień105
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień517
mod_vvisit_counterTen miesiąc2607
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc5188
mod_vvisit_counterŁącznie514101


Juror Eliminacji 2019 - Natalia Tul

Natalia Tul - urodzona w Raciborzu i muzycznie z nim związana już od dziecięcych lat poprzez m.in. szkołę  muzyczną, którą ukończyła oraz zajęcia z emisji głosu prowadzone w raciborskim MDK-u pod czujnym okiem P. Elżbiety Biskup. Laureatka wielu festiwali m.in Festiwalu Piosenki Artystów Wrażliwych w Chorzowie, Ogólnopolskiego Festiwalu "Dolnośląska Nutka" w Bielawie czy Festiwalu Piosenki Bajkowej w Bielsko-Białej. W 2017 zdobyła Nagrodę Główną Festiwalu Rytm Pro Arte w Gliwicach. Cały czas kształci swój wokal śpiewając w zespole wokalnym Miraż oraz w lokalnych orkiestrach dętych.

 
Juror Eliminacji 2019 - Henryka Moroń

Dyplomowana nauczycielka muzyki; założycielka, dyrygentka i opiekunka artystyczna Zespołu Wokalnego "Wiolinki", działającego przy Szkole Podstawowej nr 12 w Jastrzębiu-Zdroju; organizatorka eliminacji wstępnych ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces" i koncertów muzycznych, promujących utalentowane dzieci i młodzież, na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój. Za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury odznaczona, między innymi, honorową odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Oprócz muzyki, fascynuje mnie piękno przyrody, twórczo działa na moją wyobraźnię i wpływa na radość życia. Podczas wakacji chętnie odwiedzam także muzea, na fotografii - zamek w Pszczynie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Marta Ciesielska

Marta poza śpiewem, który zaprezentuje Państwu podczas eliminacji, posiada wachlarz niezwykłych umiejętności i pasji.  Na co dzień możemy podziwiać Jej talent dziennikarski, dba o gazetkę przypominającą o nadchodzących wydarzeniach, świętach oraz dniach nietypowych. Czynnie uczestniczy w zajęciach teatralnych. Podczas przedstawień odgrywa istotne role. Uwielbia zajęcia plastyczne, miała nawet własną wystawę prac w bibliotece miejskiej. Jest wolontariuszką w klubie środowiskowym Parasol, pomaga tam prowadzić zajęcia i opiekować się innymi Podopiecznymi. Marta jest aktywna zawodowo, jest pracownikiem porządkowym. Świetnie się sprawdza i jest chwalona przez szefa. Ostatnio wielką radość sprawia jej jazda na hulajnodze. Jej marzenia związane są ze śpiewem oraz zwiedzaniem świata.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Szymon Krzemiński

Szymon to osoba skromna, niezwykle pomocna i pracowita. W wolnym czasie uczy się gry na ukulele.

 
Juror Eliminacji 2019 - Ewa Jakubowska

Ewa Jakubowska z wykształcenia pedagog, zainteresowania artystyczne czynne - rysunek, malarstwo, zainteresowania muzyczne począwszy od jazzu nowoorleańskiego poprzez bluesa, rocka i klasykę. Miłośniczka podróży, żeglarstwa oraz motoryzacji i militariów. W wolnej chwili poświęcam się tworzeniu poezji, czytam literaturę klasyczna. Pasjonuję się teatrem.

 
Juror Eliminacji 2019 - Janusz Czerwik

Janusz "Zatorczyk" Czerwik ur. 18.05.1968 - poeta, wokalista, uczestnik  programów  telewizyjnych "Szansa na sukces" "Mam talent" "X factor" "Disco star". Pomysłodawca i realizator wielu  projektów artystycznych,  współautor almanachów poetycko- literackich i autor  tomików  poetyckich  m.in. "Zmyślenia" "Anna Karenina - pamiętnik" "Opowieści z  elfickiego świata". Autor  tekstów piosenek, które sam  śpiewa. Piosenki z jego tekstami  śpiewają również artyści, z którymi współpracuje.  Na przestrzeni  kilku lat: uczestnik Ursynowskiego Czasu z Twórczością Amatorską "Uczta" w Warszawie (2015r, 2016r), śpiewający uczestnik zabrzańskiego wernisażu "Zadośćuczynienie"(2014r), finalista  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki "Gwiazdy tamtych lat" Katarzyny Goertner z piosenkami Violetty Villas w Ciechocinku (2015r), na zaproszenie organizatorów  śpiewający uczestnik   "Nocy Poezji" w Krakowie (2016r), finalista Festiwalu  Piosenki Poetyckiej "Natchnieni Bieszczadem" w Cisnej (2016r), finalista Festiwalu  Piosenki Turystycznej w Limanowej (2016r), uczestnik I edycji  Polskiego Festiwalu Sztuki "Orzeł 2016" w Warszawie (2016r) i XIII Międzynarodowego Festiwalu Poezji "Poeci bez granic" we Wrocławiu ( 2016r), Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję "Łaźnia"- Radom (2017r), Ogólnopolski Festiwal Śpiewających Poezję "Forma"- Barcin  Autor tekstów  piosenek z płyt: "Przedostatnie słowo" Tomasza Kozieła, "Daj mi szansę" Krzysztofa Ster i własnej "Skrzydła marzeń".

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Agnieszka Kuleta

Zainteresowania: teatr, moda muzyka, literatura. Plany na przyszłość: spełniać wszystkie swoje wytyczone cele.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Kinga Bańburska

Zainteresowania: muzyka, film, zwierzęta, robótki na drutach.  Plany na przyszłość: żyć szczęśliwie.

 
Uczestnicy Eliminacji 2019 - Zespół Grzegorz Band

Zespół muzyczny składa się z uczestników Grzegorz Jas - gra na gitarze, Kinga Bańburska - wokal, Agnieszka Kuleta - wokal, Marek Spurek - wokal, Krzysztof Kurek - wokal. Zespół funkcjonuje w środowiskowym domu samopomocy w Józefinie, gdzie razem z innymi podopiecznymi uczestniczy w muzykoterapii na terenie placówki. Grzegorz Jas jako przedstawiciel zespołu komponuje również własne krótkie utwory.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Karol Rosołek

Jestem Karol mam 19 lat, pochodzę z Bytomia - bardzo wrażliwy człowiek, optymista otwarty na ludzi i świat. Śpiewam właściwie od zawsze,  nie ograniczam się, jeżeli chodzi o muzykę, ponieważ każdy rodzaj ma coś w sobie wartościowego i wartego uwagi, słucham wszystkiego. Piszę również własne teksty piosenek.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Damian Piekorz

Damian jest uczniem 6 klasy szkoły podstawowej. Jego zainteresowania to głównie klocki lego, rysowanie, kino i śpiew. Bardzo lubi zwierzęta a zwłaszcza "Puszka", swojego chomika. Ponadto lubi recytować wiersze i ma na swoim koncie kilka dyplomów. Muzyka w jego życiu jest prawie cały czas, a najbardziej ją słychać rano podczas mycia zębów.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Monika Żebrowska

Aktualnie kontynuowana nauka: Warsztat terapii zajęciowej „Akcent”. Zainteresowania: muzyka, teatr, książki. Plany na przyszłość: nauczyć się grać na mandolinie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Magdalena Burdziak

Nazywam się Magdalena Burdziak. Mieszkam w Sosnowcu. Obecnie uczęszczam do VI LO im.Janusza Korczaka w Sosnowcu do klasy 3. Jednym z moich największych zainteresowań jest muzyka i śpiew. Każdą wolną chwilę poświęcam na śpiewanie. Moimi ulubionymi wokalistkami są: Natalia Szroeder oraz Sylwia Grzeszczak. Moje ulubione piosenki to: "Lustra", "Porównania", "Tamta dziewczyna" oraz "Małe rzeczy". Lubię spędzać czas na spacerach z rodzicami oraz spotykać się z przyjaciółmi. Bardzo lubię poznawać nowych ludzi. Moją kolejną pasją jest stylizacja paznokci. To właśnie tym chciałabym się zajmować w przyszłości. Marzę o otwarciu własnego małego salonu stylizacji paznokci, w którym wykonywałabym paznokcie metodą żelową oraz hybrydową.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Katarzyna Adamczyk-Drożyńska

Śpiew jest moja ogromną pasją, lubię śpiewać utwory z przekazem, z życiowymi tekstami. Moją kolejną pasją jest malarstwo intuicyjne, którego tematyką są przeważnie anioły. Uczęszczam również na warsztaty plastyczne metodą puentylizmu. Jestem założycielką grupy ,,Razem Łatwiej,, działającej do chwili obecnej przy MOK Sławków, w dalszym ciągu biorę aktywny udział w zajęciach kultularno-oświatowych grupy. Biorę udział w regionalnych konkursach wokalnych i plastycznych. Lubię również fotografować przyrodę. Plany na przyszłość: Moim marzeniem jest dalszy rozwój wokalny i plastyczny. Chciałabym motywować swoim przykładem innych niepełnosprawnych, by nie poddawali się chorobie i spełniali swoje marzenia. Ponieważ od listopada jestem Radną Miasta Sławkowa, chciałabym w swoim mieście stworzyć większe możliwości rozwoju dla osób niepełnosprawnych i starszych.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Natasza Szyrwińska

Natasza to wzorowa uczennica, która w przyszłości chce zostać lekarzem i wynaleźć lek na wszystkie choroby. Kocha zwierzęta i jest bardzo wrażliwa na czyjąś krzywdę - nigdy nie przejdzie obojętnie obok kogoś, komu dzieje się coś złego. Uwielbia śpiewać, robi to praktycznie wszędzie. Ostatnio postanowiła spełnić swoje marzenie z „dzieciństwa" (ponieważ nastolatka to już nie dziecko - według niej) i nauczyć się grać na gitarze. Lubi rysować, malować, kolorować itp. Ubóstwia konie, uczy się jeździć konno. Jest optymistką, która stara się być szczęśliwa i uszczęśliwiać wszystkich i wszystko dookoła.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Kinga Kasprzyk

Kinga kocha śpiewać. Śpiewa od zawsze. Muzyka to jej pasja. Lubi też uczyć się języka angielskiego i biologii. Jest laureatką wielu konkursów. Jest laureatem Zaczarowanej Piosenki Fundacji Anny Dymnej z 2018 roku. Zajęła 3 miejsce oraz wyróżnienie w największym w Polsce festiwalu Kolęd i Pastorałek im, Księdza Szwarlika w Będzinie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Beata Tomczyk

Beata jest podopieczną Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach, bardzo poukładaną, grzeczną. Swoje obowiązki wykonuje bardzo sumiennie. Zawsze można na nią liczyć. Zainteresowania – wyszywanie, śpiew, czytanie książek.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Weronika Parkitna

Weronika piosenkę dedykuje swoim najbliższym przyjaciołom dziękując Bogu za nich i za wszystko, co dobre spotkało ją w swoim życiu.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Klaudia Rahl

Klaudia jest podopieczną Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach, która potrafi wyszywać, jest radosna i zawsze uśmiechnięta. Jest osobą trochę nieśmiałą, ale zawsze dąży do wyznaczonych jej celów. Zainteresowanie – wyszywanie, spacery, podróże.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Marcelina Gałuszka

Marcelina jest nastolatką, która uwielbia muzykę, aktywnie uczestniczy w różnych projektach szkolnych związanych z muzyką (śpiewa, tańczy, gra na bębnach afrykańskich). Wraz z rodzicami uczestniczy w różnych koncertach, lubi podróżować i zwiedzać ciekawe miejsca.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 85