W tym roku otrzymaliśmy kwotę 108 zł z tytułu wpłat 1% na Fundację Rytm Gliwice. Przydzieliliśmy ją do cateringu z okazji koncertów finalnych festiwalu w roku 2018. Dziękujemy wszystkim za wpłaty, zwłaszcza pani dr Sylwii Jakubiec i wolontariuszowi Lesławowi Grąbczewskiemu. Na rok 2019 można już teraz dokonywać wpłat na rzecz młodych artystów i osób angażujących się w pracę dla nich. Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę na ten cel i pozdrawiamy wszystkich przekazujących te kwoty.

NOWY FESTIWAL

Fundacja Rytm Gliwice prowadzi w roku 2019 I ogólnopolski festiwal wokalny osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty eliminacyjne (pierwszy był w marcu 2019) można przez cały czas dokonywać zapisów. Kolejne koncerty eliminacyjne poprzedzane warsztatami wokalnymi odbędą się: 22.06.2019 i 28.09.2019. Prosimy w tym celu kierować zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Koncert finalny 19 października 2019 r. Jest to festiwal z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Gdyby ktoś z Państwa chciał wpłacić bezpośrednio na konto Fundacji Rytm Gliwice jakąś kwotę - dla wsparcia organizowanego przez Fundację - Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami - bardzo prosimy skorzystać z danych:
Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ, 18 2030 0045 1110 0000 0360 6920
KRS Fundacji: 0000442065,Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj29
mod_vvisit_counterWczoraj57
mod_vvisit_counterTen tydzień445
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień508
mod_vvisit_counterTen miesiąc1608
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc2367
mod_vvisit_counterŁącznie491834


Uczestnik Eliminacji 2019 - Adrian Karkoszka

Jest absolwentem Zespołu Szkół Specjalnych Nr 8 w Tychach. Śpiewa, gra na gitarze. Były wokalista zespołu Chwilowo Nieprzytomni. Aktualnie występuje solo i z zespołem Oligo Mix Band, śpiewa w chórach kościelnych. Pisze muzykę do piosenek. Laureat Grand Prix oraz nagrody indywidualnej za osobowość sceniczną w XIII Przeglądach Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych w Tychach. I miejsce w kategorii solista w VII Powiatowym Przeglądzie Piosenki w Pszczynie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Sabina Michalak

Sabina lubi śpiewać i tańczyć. Pragnie zostać baletnicą.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Małgorzata Matuszewska

Śpiew zawsze był i jest moją pasją. Śpiewałam w zespole kościelnym, a w różnych placówkach rozwijałam także swoją pasję związaną ze śpiewem. Brałam udział w licznie organizowanych koncertach, które były organizowane przez te placówki. Ostatni mój występ był dwa lata temu na festiwalu w Gnieźnie, gdzie zostałam wyróżniona. Później urodziłam synka i od ponad dwóch lat jestem szczęśliwą mamą Oliwierka.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Karolina Kurc

Karolina jest podopieczną Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach, uśmiechniętą, radosną. Jest bardzo chętna do udziału w konkursach, lubi występować przed publicznością. Zainteresowania - taniec, malowanie.

 
Uczestniczka Eliminacji 2019 - Ewelina Król

Ewelina mówi o sobie: Lubię słuchać muzyki. Chodzić do kina. Lubię sport oraz wycieczki krajoznawcze. W domu chętnie pomagam rodzicom.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Kacper Kozyra

Kacper ma 24 lata. Od niedawna jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej  przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych”Nasz Ośrodek”we Wschowie. Uczęszczał do Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego, gdzie w klasie gimnazjalnej odkryto jego talent wokalny. Uczestnik ma na swoim koncie kilka znaczących sukcesów osiągniętych na  lokalnych festiwalach i konkursach muzycznych. Jesteśmy  dumni, że tym razem, będzie reprezentował nasz Warsztat.

 
Uczestnicy Eliminacji 2019 - Marta Ciesielska i Michał Pastuszka

Marta i Michał kochają śpiew i dobrą zabawę, dzisiaj zaprezentują Państwu piękną i dobrze wszystkim znaną pieśń "Dumka na dwa serca" w swojej własnej aranżacji.

Michał interesuje się szeroko pojętymi działaniami artystycznymi. Dużo pasji wkłada w zajęcia w swojej pracowni snycersko-stolarskiej gdzie rzeźbi, maluje na drewnie czy konstruuje różne przedmioty. Uwielbia taniec oraz śpiew. Chętnie bierze udział w zajęciach teatralnych. Michał bierze udział także w projekcie aktywizacji zawodowej. Jego głównym zajęciem jest teraz praca w zakładzie produkcyjnym. Jest solidnym i rzetelnym pracownikiem. Plany na przyszłość - aktywizacja zawodowa oraz rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Piotr Bukowski

Tak naprawdę przygodę z muzyką zacząłem w CLU Famila, gdy ks. Wiesław dał mi akordy do gitary. Wtedy moje objawy choroby ustąpiły, gdyż śpiewałem i grałem, zapominałem o tym. Ukończyłem ośrodek 2 razy. Brałem udział już parę lat temu w konkursie dzięki dr. Majewskiemu. Teraz aktualnie gram na Krupówkach na gitarze. Poznaję dzięki temu nowe wartościowe osoby. Lubię góry. Pracuję w biurze. Na szczęście moja choroba nie ogranicza mnie, mogę się uczyć, pracować i chodzić. Jestem góralem. POZDRAWIAM FAMILIĘ !!!

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Olivier Florek

Uczestnik I Lubelskiego „Mam talent dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej” i laureat nagrody Prezesa Fundacji „Zmieniamy Życie” z Lublina. Przedstawiciel Województwa Lubelskiego na naszym Festiwalu. Uczeń Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie, II klasa SP dała uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Zainteresowania: śpiew i gry komputerowe. Pierwszym nauczycielem śpiewu była mama, która uwielbia śpiewać, zwłaszcza pieśni religijne. Od pół roku Olivier uczy się śpiewu w swojej szkole.

 
Fotorelacja z koncertów finalnych 2018

Zapraszamy do nowych galerii

 
Sprawozdanie z koncertów finalnych w dniach 26 i 27 października 2018 w ramach X Festiwalu Rytm Pro Arte Gliwice 2018

Koncert finalny festiwalu dziecięcy

Koncert finałowy dziecięcy przebiegł znakomicie! Na sali tłumnie zjawili się uczestnicy, zarówno z Gliwic, jak i reszty kraju. Uczestników przywitali organizatorzy, zapraszając do udziału w warsztatach wokalnych. Każdy z zebranych miał okazję do zdobycia doświadczenia, przełamania własnych barier, oraz do nauki nowych zagadnień. Dlatego dziękujemy nauczycielce naszych warsztatów. Punktualnie o 16 rozpoczął się finał. Prezentowane piosenki były odbierane powszechnie dobrze, bez uwag ze strony publiczności. Jurorzy, w kilkunastoosobowym składzie, ocenili przybyłych. W trakcie przerwy, można było zjeść pyszne kanapki oraz ciasto, napić się herbaty i kawy, oraz porozmawiać z jurorami. Koncert trwał dalej, zaś po jego zakończeniu jury udało się na obrady, na scenę weszły gwiazdy wieczoru tj. Artysta światła i żonglerki, oraz występ teatrzyku dziecięcego. Na samym końcu publiczność wybrała swojego faworyta wśród uczestników, przekazując mu nagrodę publiczności - kryształowe serce na kamiennej podstawce. Jurorzy ogłosili z kolei swoje wyniki, przekazali słowiki ufundowane przez artystkę z MDK GLIWICE, a uczestnicy dziękowali za możliwość występu.

Koncert finalny festiwalu młodzieżowy

Koncert finałowy przebiegał podobnie, z tą różnicą, że zamiast kryształowego serca, publiczność wręczyła ceramiczny posąg, ufundowany przez MDK GLIWICE. Warto dodać, że gwiazdą wieczoru był muzyk przygotowujący swoje autorskie aranżacje piosenek - Mateusz Krautwurst.

Nagłośnienie realizował pan Grzegorz Gutowski oraz Sebastian Malcherek, wideorelacji dokonał Andrzej Bałucki. Dziękujemy naszym wolontariuszom za obsługę kuchni, dziękujemy organizatorom za ciężką, całoroczną pracę.

Dziękujemy przede wszystkim miastu Gliwice, za wsparcie finansowe, rzeczowe, a Gliwickiemu Centrum Organizacji Pozarządowych za wsparcie organizacyjne i nieodmiennie życzliwą atmosferę dla naszej pracy.

Wyniki obydwu koncertów finalnych zamieszczono jak zawsze na naszej stronie www.fundacjarytmgliwice.pl

Opracował: Michał Czaplicki

 
Zwycięzcy Koncertu Finalnego Młodzieżowego Festiwalu Rytm Gliwice 2018

I miejsce: Martyna Zygadło

II miejsce: Julia Jarząbek

III miejsce: Wiktoria Stypa

 

Wyróżnienie: Julia Szotek

 

Wyróżnienie: Julia Zalewska


 

Wyróżnienie: Beata Dudek


 

Wyróżnienie: Maja Pietruszczak


 

Wyróżnienie: Nina Kumorek


 

Wyróżnienie: Alex Pulda


 

Nagroda publiczności: Agnieszka Bury i zespół taneczny


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 82