Juror Koncertów Finalnych Festiwalu 2018 - Andrzej Jarczewski

W gliwickim samorządzie zajmował się kulturą. W latach 1994-2002 jako wiceprezydent, a następnie m.in. jako przewodniczący Komisji Kultury w Radzie Miejskiej. Twórca muzeum w Radiostacji Gliwice. Wydał kilka książek, ostatnio – powieść pt. „Selma”, pokazującą życie muzyczne gliwickiej młodzieży w stanie wojennym. Wykonawca i propagator piosenek turystycznych. Kompozytor kantaty „110 słów Papieża w Gliwicach” oraz m.in. hymnu „Kocham Gliwice”.